• Arvīds,
  • Arvis,
  • Druvis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Soda izpildes procesu padarīs raitāku un efektīvāku. Trīs cietumu vietā - divas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:00, 27.02.2024

Andris Ērglis


Grozījumi Sodu izpildes kodeksā paredz turpmāk brīvības atņemšanas soda izpildi Latvijā īstenot tikai divu veidu cietumos - slēgtajā un atklātajā.


Foto: LETA

Otrdien Ministru kabinets apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Latvijas Sodu izpildes kodeksā, kas paredz pāreju uz divu veidu cietumu sistēmu un arī citus būtiskus brīvības atņemšanas soda izpildes regulējuma pilnveidojumus, kas soda izpildes procesu padarīs raitāku un efektīvāku.

Līdz šim Latvijā pastāvēja trīs veida brīvības atņemšanas iestādes - slēgtais, daļēji slēgtais un atklātais cietums. Grozījumi paredz turpmāk brīvības atņemšanas soda izpildi Latvijā īstenot tikai divu veidu cietumos - slēgtajā un atklātajā.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norāda: "Šādai pārejai būs vairāki būtiski ieguvumi. Ārvalstu pieredze liecina, ka divu cietuma veidu sistēma ir plaši izplatīta, vienkārša un saprotama, kā arī valstij prasa mazākus administratīvos resursus. Tas palīdzēs soda izpildes procesu padarīt raitāku un efektīvāku, notiesātajam ātrāk nonākot tajā soda izciešanas režīma pakāpē, kurā ir iespējama intensīvāka iesaiste resocializācijas pasākumos. Pēc veiksmīgas resocializācijas cilvēkam būs iespēja pretendēt uz nosacītu pirmstermiņa, tai skaitā ar elektronisko uzraudzību, atbrīvošanu un atgriezties sabiedrībā kā likumpaklausīgam iedzīvotājam, mazinot noziedzīgas uzvedības riskus nākotnē."

Šobrīd norisinās arī jaunā Liepājas cietuma kompleksa būvniecība, kas ir valstiskas nozīmes projekts. Jaunais cietums ietvers gan slēgto, gan atklāto cietumu un ar kura darbības uzsākšanu tiks aizsākta pilnīgi jauna, pilnveidota soda izpildes sistēma Latvijā. Plānots, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecība tiks pabeigta līdz 2025.gada septembra beigām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Uz vienotā Sabiedriskā medija valdes locekļu amatiem virza 12 kandidātus

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajā konkursā uz pieciem topošās VSIA "Latvijas Sabiedriskais medijs" (LSM) valdes locekļu amatiem noslēdzošajai konkursa kārtai izvirzīti 12 pretendenti.

Sabiedrība Ārvalstīs dzīvojošo vēlētāju balsis aicina sadalīt pa visiem reģioniem

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) aicina ārvalstīs dzīvojošo vēlētāju balsis Saeimas vēlēšanās pieskaitīt visiem vēlēšanu apgabaliem, vadoties no pēdējās deklarētās dzīves vietas.

Sabiedrība Atbalsta ieceri iesaldēt atalgojumu valsts un pašvaldību uzņēmumu vadībai

Ar grozījumiem iecerēts uz laiku apturēt valsts un pašvaldību uzņēmumu valdes un padomes locekļu atlīdzības pieaugumu, nosakot, ka tas nākamajos divos gados - no 2025.gada 1.janvāra līdz 2026.gada 31.decembrim - nedrīkst pārsniegt šā gada 31.augustā noteikto apmēru.

Sabiedrība Aizliegs jaunāko klašu skolēniem izmantot mobilos telefonus!

Saeimas Prezidija apstiprinātajā 10.oktobra sēdes darba kārtībā ir 23 jautājumi.

Lasiet arī

Sabiedrība Šodien uz pirmo darba sēdi sanāk Evikas Siliņas valdība. Būs arī slēgtā daļa

Uz pirmo darba sēdi šodien sanāks jaunais Ministru kabineta sastāvs.

Sabiedrība Cietumu sistēmas reforma varētu ietekmēt dažus simtus ieslodzīto vīriešu

Grozījumi Latvijas sodu izpildes kodeksā, ar kuriem plānots izpildīt Satversmes tiesas (ST) spriedumu un novērst nevienlīdzīgu attieksmi starp vīriešiem un sievietēm ieslodzījumu vietās, varētu ietekmēt dažus simtus ieslodzīto vīriešu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē otrdien norādīja Tieslietu ministrijas (TM) un Ieslodzījumu vietas pārvaldes (IeVP) pārstāvji.

Sabiedrība Samazinājies sūdzību skaits Tiesībsargam par situāciju cietumos (+VIDEO)

Jura Jansona gada ziņojumā Saeimai: ķīniešu ieslodzītie Latvijā nespēj sazināties ar darbiniekiem savā dzimtajā valodā.