• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā izstrādās un ieviesīs atbalsta instrumentus vardarbības novēršanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:43, 20.02.2024


Labklājības ministrija (LM) izstrādās un ieviesīs atbalsta instrumentus ģimenes funkcionalitātes stiprināšanai, lai novērstu un mazinātu vardarbību pret bērniem ģimenē un ārpusģimenes aprūpē, kā arī vardarbību ģimenē pret pilngadīgām personām, paredz valdības otrdien apstiprinātie noteikumi.LM vērš uzmanību, ka pēdējā gada laikā ir būtiski pieaudzis konstatēto vardarbības gadījumu skaits. Valsts policijas dati liecina, ka 2022.gadā sniegti 3957 ziņojumi par vardarbības gadījumiem ģimenē, kas ir par 7,7% vairāk nekā 2021.gadā, kad bija 3673 ziņojumi. 2022.gadā tiesas ir lēmušas par pagaidu aizsardzību pret vardarbību 1124 gadījumos, kas ir par 15% vairāk nekā 2021.gadā, kad bija 977 tiesas lēmumi.

Valsts sociālās rehabilitācijas pakalpojumus 2022.gadā saņēma 726 no vardarbības cietušas pilngadīgas personas, kas ir par 1,7% vairāk nekā 2021.gadā, kad bija 714 personas, un 2058 no vardarbības cietuši bērni, kas ir par 15% vairāk nekā 2021.gadā - 1785 bērni.

Lai mazinātu vardarbību pret bērniem ģimenē un ārpusģimenes aprūpē, kā arī attīstītu bērnu nevardarbīgas audzināšanas prasmes, turpmākos piecus gadus tiks nodrošināts jauns atbalsts bērnu likumiskajiem pārstāvjiem un audžuģimenēm. Tā laikā tiks izstrādātas un aprobētas izglītojošas programmas ģimenes pratības paaugstināšanai vecākiem un ārpusģimenes aprūpes iestāžu darbiniekiem un veidota metodika speciālistiem darbam ar vardarbībā cietušiem un vardarbību veikušiem bērniem, informē LM.

Noteikumi paredz arī izstrādāt jaunus vai pilnveidot esošos instrumentus darbam ar vardarbībā cietušiem un vardarbību veikušiem bērniem un pilngadīgām personām, ar ko domātas terapijas metodes no vardarbības cietušiem vai vardarbību veikušiem bērniem, sociālās rehabilitācijas programmas pilngadīgām personām, starpdisciplināras speciālistu komandas atbalsta pakalpojums sarežģītu vardarbības gadījumu risināšanai un citas. Plānots pilnveidot vardarbības pret bērniem un vardarbības ģimenē raksturojošo datu monitoringu kvalitatīvas informācijas iegūšanai par vardarbības ģimenē izplatību un dinamiku.

Tāpat tiks uzlabotas sabiedrības zināšanas par vardarbīgas uzvedības pazīmēm un to veidošanu un sekmēta augstāka vardarbības atpazīstamība, nodrošinot lielāku vardarbības gadījumu atklāšanas un ziņošanas skaitu. Tam paredzēts izstrādāt vadlīnijas mediācijas un izlīguma piemērošanai vardarbības ģimenē gadījumos, pilnveidot speciālistu kompetences, kā arī īstenota komunikācijas stratēģijas sabiedrības tolerances pret vardarbību mazināšanai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Stradiņa slimnīcā plāno izbūvēt divus korpusus savienojošu tuneli

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) izsludinājusi iepirkumu slimnīcas 21. un A korpusu savienojošā tuneļa būvprojekta izstrādei un būvdarbu veikšanai, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

Sabiedrība Svētdien uzlīs vien dažviet Latvijā

Svētdien vakarpusē dažviet centrālajos rajonos īslaicīgi uzlīs, bet kopumā diena būs sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sabiedrība Latvijas absolventi darba gaitas uzsāk ar vakanču resursa palīdzību (+VIDEO)

Visaugstāko atzinību izpelnījās Rīgas Tehniskā universitāte.

Sabiedrība Mūžībā devusies kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre

Mūžībā sestdien devusies kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Latimira (bij. Ūdre), vēsta Latvijas Televīzija.

Lasiet arī

Kriminālziņas Rosina apsūdzēt divus policistus par personas piekaušanu atskurbtuvē

Iekšējās drošības birojs (IDB) aprīļa beigās Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas sākšanai pret divām pašvaldības policijas amatpersonām Vidzemes reģionā - pret vienu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, savukārt pret otru - par bezdarbību.

Kriminālziņas Ruks: Ir pamats uzskatīt, ka Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem

Ir pamats uzskatīt, ka par sievietes nogalināšanu bērna un mātes acu priekšā meklētais Leons Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Kriminālziņas Lai aizsargātu cietušos, plāno varmākām piemērot elektronisko uzraudzību

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz, ka varmācīgajām personām varēs piemērot drošības līdzekļa izpildes elektronisko uzraudzību.

Kriminālziņas Pagājušajā gadā Latvijā noziegumos cietuši 585 bērni

Pagājušajā gadā Latvijā noziegumos cietuši 585 bērni, kas ir par 50 bērniem vairāk, salīdzinot ar gadu iepriekš, aģentūra LETA uzzināja Valsts policija.