• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par Siguldas novada domes priekšsēdētāju ievēlē Linardu Kumski

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 20:05, 15.02.2024


Ceturtdien Siguldas novada domes sēdē ar 13 balsīm par Siguldas novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Linards Kumskis (LZS).Pret Kumska kandidatūru balsoja Līga Sausiņa (NA), Jānis Strautmanis (NA/LRA/LZP), Ņina Balode (NA/LRA/LZP), Mārtiņš Zīverts (NA/LRA/LZP), bet atturējās Rūdolfs Kalvāns (NA).

Kumska kandidatūru izvirzīja domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Kristaps Zaļais, pamatojot ar to, ka Kumskis ir saņēmis visvairāk iedzīvotāju balsu iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās un viņam ir pieredze domes priekšsēdētāja amatā, vadot Krimuldas novada domi.

Savukārt deputāts Kalvāns priekšsēdētājas amatam izvirzīja deputāti Inu Stupeli (JV), kura savu kandidatūru atsauca.

Uz deputātu jautājumu par to, kā Kumskis plāno risināt jautājumus, par kuriem sūdzas administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Siguldai pievienoto novadu iedzīvotāji -, ka viņu teritorijas ir nekoptas, viņi jūtas aizmirsti, - Kumskis skaidroja, ka nāksies stiprināt pagastu pārvalžu darbu, jo ar pašlaik pieejamajiem resursiem pagastu pārvaldnieki nespēj pilnvērtīgi pildīt pienākumus.

Kumskim ir vairāk nekā 15 gadu pieredze pašvaldības darbā, no 2013 gada viņš bijis deputāts Krimuldas novada domē, savukārt no 2017. līdz 2021.gadam bijis Krimuldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Kumskis atzīst, ka ir izaicinošu lēmumu un intensīva ikdienas darba priekšā. Sarežģītā situācija lielā daļā Latvijas pašvaldību ar budžetu sabalansēšanu liks pārskatīt prioritātes arī Siguldas novadā.

"Mūsu komandas galvenās darbības prioritātes būs vienmērīga visa novada attīstība, reāli izpildāmu mērķu definēšana, atvērta komunikācija ar iedzīvotājiem. Ir jāpilnveido pašvaldības pārvaldes struktūra, darbības kurss jāpagriež demokrātiskas vadības virzienā," uzsver Kumskis.

Siguldas novada pašvaldības domes vadībā kā domes priekšsēdētāja vietnieks darbu turpinās Zaļais. Viņš uzsver, ka novada vadībai ir jārod risinājumi, lai panāktu visa novada vienmērīgu attīstību. "Plānojot turpmāko novada attīstību, mums jānodrošina, ka tā ir dinamiska un augšupejoša visā novadā, atbalstot iedzīvotājus, digitalizējot procesus, veicinot izglītības ekosistēmas attīstību un ilgtspēju veicinošu budžetu," akcentē Zaļais.

Kā vēstīts, 25.janvārī ar 14 deputātu balsīm no Siguldas novada domes priekšsēdētājas amata tika atbrīvota Sausiņa.

Saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības nolikumu domes priekšsēdētāja pienākumus pilnvaru pirmstermiņa izbeigšanas gadījumos no 1.janvāra līdz 30.jūnijam bez īpaša pilnvarojuma pilda vietnieks Zaļais.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aptauja: Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju

Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS, pēc aģentūras LETA pasūtījuma, veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Vidzemnieki izvēlas starp kanalizāciju un sausajām tualetem (+VIDEO)

Īpašniekiem un valdītājiem ir jānodrošina radīto notekūdeņu uzkrāšana vai attīrīšana.

Sabiedrība Maija sākumā Rīgā sāks uzstādīt pirmos jauna dizaina ielu tirdzniecības moduļus

Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centrs maija sākumā sāks uzstādīt pirmos jauna dizaina ielu tirdzniecības moduļus pašvaldības iekārtotajās ielu tirdzniecības vietās, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Sabiedrība Nedēļas pirmajā dienā spēcīgi līs un snigs, kā arī pūtīs brāzmains vējš

Pirmdien Latvijā spēcīgi līs un snigs, valsts rietumu daļā gaidāms arī sniegputenis, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Sports Ja gribam olimpiskās spēles, tad Siguldas bobsleja trasē jāiegulda miljoni eiro

Ja Latvija iesaistīsies 2030.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanā, uzņemot sacensības Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē, tad šī objekta rekonstrukcijā būs jāiegulda apmēram 58 miljoni eiro, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs.

Sabiedrība Gaujas nacionālo parku ierosināts pārveidot par bioreģionu (+VIDEO)

Tas var palīdzēt augt vietējai uzņēmējdarbībai un vairot tūrisma potenciālu, pauž pašvaldība.

Sabiedrība Siguldā novada iedzīvotāji var iesniegt līdzdalības budžeta projektu pieteikumus

Līdz 16.oktobrim Siguldas novada iedzīvotāji var iesniegt Siguldas novada līdzdalības budžeta projektu idejas, informēja pašvaldībā.

Sabiedrība Siguldas novads vēlas būt draudzīgs bērniem: tiek investēti miljoniem eiro

Gleznainā pilsētas apkārtne ir labvēlīga ģimenes dzīvei.