• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elksniņš: Daugavpils kūrorta zona attīstās un kļūst pievilcīga (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:46, 13.02.2024


Līdzekļi, kas tiks iegūti pārdošanas rezultātā, tiks novirzīti Stropu apkaimē.


Viesnīcas „Paparde” komplekss, kas tika slēgts aptuveni pirms 20 gadiem un kopš tā laika kļuva par vidi degradējošu objektu.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē apstiprināti izsoles rezultāti par Stropu apkaimē esošās bijušās viesnīcas “Paparde” kompleksa un piegulošās teritorijas pārdošanu par 375 630 euro.

Vēsturiski Tērvetes ielā 17 atradās ķīmiskās šķiedras rūpnīcas profilaktorija bāze, kur pēc tam darbojās bērnu nometne „Dzeguzīte”, bet vēlāk - viesnīcas „Paparde” komplekss, kas tika slēgts aptuveni pirms 20 gadiem un kopš tā laika kļuva par vidi degradējošu objektu. Nekustamos īpašumus ar kopējo zemes platību 29 880 m2 un uz tās esošo būvi un āra baseinu pašvaldība iegādājās 2016. gada decembrī par 128 000 euro, apsverot iespēju sakārtot šo teritoriju.
Vēlāk, pēc tehnisko ekspertīžu veikšanas, kļuva skaidrs, ka objekta (t.sk. āra baseina) atjaunošana prasītu pārāk lielus ieguldījumus, kam nebija pieejami nedz pašvaldības, nedz Eiropas struktūrfondu līdzekļi. Arī tā nojaukšana izmaksātu vairākus simtus tūkstošu euro. Tāpēc bija pieņemts lēmums par zemes vienību pārdošanu izsolē. Tajā piedalījās viens pretendents, juridiskā persona, kas nosolīja nekustamos īpašumus par 375 630 euro, ziņoja portāls daugavpils.lv.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, komentējot situāciju, uzsver: “Tas, ka mums izdevās piesaistīt investoru, kas iegādājās šo objektu un to sakārtos, notika pateicoties vērienīgiem Stropu infrastruktūras uzlabojumiem, kas notikuši pēdējos gados. Gan pastaigu celiņu izbūve gar ezeru, gan bērnu rotaļu laukumu ierīkošana un sporta infrastruktūras sakārtošana, gan komunālo komunikāciju izbūve, stāvlaukumu paplašināšana un tramvaja infrastruktūras sakārtošana, kā arī daudzas citas darbības šajā pilsētas daļā rezultējās ar to, ka Daugavpils kūrorta zona attīstās un kļūst pievilcīga ne tikai pilsētniekiem, bet arī tūristiem un investoriem, kas ir gatavi ieguldīt papildu līdzekļus turpmākā attīstībā. Mēs ne tikai esam atrisinājuši vēl viena grausta problēmu, bet arī devuši vēl vienu atspērienu Stropu tālākai pilnveidošanai. Līdzekļi, kas tiks iegūti pārdošanas rezultātā, tiks novirzīti šīs pilsētas daļas tālākā attīstībā. Pie slimnīcas parādīsies jauns rotaļu komplekss bērniem, kā arī te būs arvien jauni objekti, kas padarīs Daugavpili vēl pievilcīgāku dzīvei, atpūtai un investīcijām.”

Pēc izsoles rezultātu apstiprināšanas domes sēdē tiks sastādīts pirkuma līgums, saskaņā ar kuru objekts tiks nodots jaunajam īpašniekam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Martā iespējami kārtējie plūdi Daugavā, iestādes tam gatavojas (+VIDEO)

Dabas stihijas gadījumā ir jāievēro vienkārši noteikumi.

Sabiedrība Piektdien Kurzemes dienvidrietumos gaisa temperatūra var sasniegt +12 grādus

Marta pirmajā dienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +4..+9 grādiem, bet vietām, galvenokārt Kurzemes dienvidrietumos, tā sasniegs +10..+12 grādus.

Sabiedrība Pamatskolu šajā mācību gadā varēs absolvēt bez atzīmes krievu valodā

Noslēgumam tuvojas darbs pie grozījumiem, kas šogad ļaus 9.klases skolēniem pabeigt pamatskolu bez atzīmes krievu valodā vai krievu literatūrā, raidījumā "Krustpunktā" atklāja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanu laikā Rīgā pie vēstniecības rīkos zibakciju

Krievijas prezidenta "vēlēšanu" laikā Rīgā pie Krievijas vēstniecības tiks rīkota zibakcija, novietojot tur autobusu ar uzrakstu, lai mudinātu balsotājus aizdomāties par izdarītajām politiskajām izvēlēm.

Lasiet arī

Ekonomika Tiks pieņemts Daugavpils budžets, izdevumi par 1 305 903 euro mazāk (+VIDEO)

Sākot ar šo gadu valsts vairs nefinansē tik svarīgu sociālo funkciju kā deinstitucionalizācijas process.

Ekonomika Daugavpils budžetā plāno ieņēmumu un izdevumu palielinājumu

Daugavpils pilsētas šī gada budžetā tiek plānots gan ieņēmumu, gan izdevumu pieaugums, tomēr tiks veikti arī taupības pasākumi, liecina Daugavpils pilsētas apvienotajā komiteju sēdē izskatītais pašvaldības 2024.gada budžeta projekts.

Sabiedrība Daugavpilī neplāno slēgt skolas, taču naudas trūkuma dēļ varētu tās apvienot

Daugavpils pašvaldība neplāno slēgt skolas, taču naudas trūkuma dēļ varētu tās apvienot, šodien preses konferencē norādīja domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Kriminālziņas Aizdomās par slepkavību un līķa slēpšanu Daugavpilī aizturēts vīrietis

Aizdomās par slepkavību un līķa slēpšanu Daugavpilī aizturēts vīrietis.