• Aleksejs,
  • Aleksis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pasažieru vilciens plāno nodrošināt divus reisus dienā maršrutā Rīga-Liepāja

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:03, 10.02.2024


AS "Pasažieru vilciens" (PV) plāno no 2024.gada 1.septembra atklāt otro ikdienas reisu Liepājas virzienā, nodrošinot iespēju no Liepājas uz Rīgu un pretējā virzienā braukt divas reizes dienā, pavēstīja PV pārstāvji.


Foto: LETA

Vienlaikus kompānijā norāda, ka gala lēmumu par to, kuros dīzeļvilcienu maršrutos palielināt reisu skaitu, pieņem Autotransporta direkcija (ATD).

Tāpat PV pārstāvji skaidro, ka uzņēmums veic dīzeļvilcienu kapitālos remontus, lai palielinātu ritošā sastāva pieejamību.

"Gatavojamies no 2024.gada 1.septembra palielināt pasažieru pārvadājumiem pieejamo dīzeļvilcienu skaitu ar vienu sastāvu. Proti, ja šobrīd reisus izpildām ar līdz 19 dīzeļvilcieniem, no 1.septembra būs pieejami 20 dīzeļvilcieni," skaidro PV pārstāvji.

Tādējādi ar šo sastāvu plānots atklāt otro ikdienas reisu Liepājas virzienā.

Vienlaikus uzņēmumā atgādināja, ka patlaban notiek ATD izsludinātā konkursa par bateriju elektrovilcienu iepirkumu otrā kārta, ar kuru visvairāk varēs palielināt ritošā sastāva pieejamību ārpus elektrificētajām līnijām.

Jau ziņots, ka Autotransporta direkcija (ATD) 2023.gada novembrī izsludinājusi iepirkuma konkursa otro kārtu deviņu akumulatoru bateriju elektrovilcienu (BEMU) iegādei.

ATD iepriekš informēja, ka atklātā konkursa pirmajā kārtā visi trīs konkursa kandidāti - Spānijas "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles", Čehijas personu apvienība "Škoda Transportation - Škoda Vagonka" un Polijas "Stadler Polska" - tika atzīti par atbilstošiem konkursa nolikumā noteiktām prasībām un otrajā kārtā tiek aicināti iesniegt savus piedāvājumus BEMU iegādei līdz 2024.gada 1.martam.

Tāpat ATD norādīja, ka, izmantojot ES fondu līdzfinansējumu un Latvijas valsts budžeta finanšu resursus, paredzēts iegādāties deviņas pasažieru pārvadāšanai paredzētu akumulatoru bateriju elektrovilcienu vienības, taču iepirkuma dokumentācijā ir paredzēta iespēja papildu finanšu iespēju rašanas gadījumā iegādāties vēl papildu vienības.

Paredzēts, ka jaunie bateriju elektrovilcieni kursēs maršrutos Bolderāja-Rīga-Sigulda, Rīga-Madona un Rīga-Dobele, taču iespējami arī citi maršruti, piemēram, perspektīvā aptverot arī citus galamērķus, kā Cēsis, Valmiera un citas pilsētas.

ATD atklātu konkursu par deviņu jaunu akumulatoru bateriju elektrovilcienu piegādi izsludināja 2022.gada aprīlī, bet 2022.gada augustā ATD ziņoja, ka iepirkumā par akumulatoru bateriju elektrovilcienu iegādi otrajai kārtai izvirzīti trīs pretendenti - Spānijas "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles", Čehijas personu apvienība "Škoda Transportation - Škoda Vagonka" un Polijas "Stadler Polska".

Savukārt 2023.gada martā valdība atbalstīja akumulatoru bateriju elektrovilcienu iegādei nepieciešamo priekšfinansējumu līdz 74,4 miljoniem eiro, kā arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) segšanai nepieciešamo 15,624 miljonu eiro piešķiršanu Satiksmes ministrijai (SM) no valsts budžeta pēc vajadzības līdz 2026.gada beigām.

Plānots, ka septiņi ar Atveseļošanās un noturības mehānisma plāna atbalstu iegādātie vilcieni tiks piegādāti līdz 2026.gada beigām un kursēs Rīgā un Pierīgā, savukārt vēl divu vilcienu iegāde tiks līdzfinansēta no ES fondu 2021.-2027.gada finansējuma, tostarp Kohēzijas fonda finansējuma, un tos varēs izmantot neelektrificētajās līnijās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Darbs pāri okeānam: ko simts latviešu jauniešu redzēja Amerikā (+VIDEO)

"Cilvēki ir ekspresīvi, atvērti", - pauž mūsu jaunieši.

Sabiedrība Vai Mamikins bija ciemos «mīļajā Latvijā»: viedokļi dalās (+VIDEO)

Sabiedrība ir satraukta par valsts drošības spēku impotenci.

Sabiedrība Abu Meri: bezrecepšu zāļu cenas jaunā reforma neskar

Veselības ministrija (VM) varētu apsvērt izmaiņas arī bezrecepšu zāļu uzcenojumos, taču tas noteikti nenotiks tuvākajā laikā, trešdien intervijā TV3 stāstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Sabiedrība Pārsūdzēs KNAB lēmumu nesākt kriminālprocesu pret «Vienotību»

Uzņēmuma "SOAAR" vadītājs Renārs Kadžulis plāno prokuratūrā pārsūdzēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lēmumu nesākt kriminālprocesu pēc viņa izteiktajiem pārmetumiem par uzņēmuma veidotās vēlēšanu sistēmas iespējamu nelikumīgu izmantošanu partijā "Vienotība".

Lasiet arī

Ekonomika No Bolderājas uz Siguldu varēs doties ar vilcienu, kas darbināms ar akumulatoru

Bateriju minimālam nobraukumam bez uzlādes jābūt aptuveni 100 km.

Sabiedrība Otrdienas rītā iespējama vilcienu atcelšana dzelzceļa posmā Saulkrasti-Skulte

Otrdienas rītā vilciena tehnisku iemeslu dēļ iespējama vilcienu atcelšana dzelzceļa posmā Saulkrasti-Skulte, tviterī informē AS "Pasažieru vilciens" pārstāvji.

Sabiedrība Šodien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā

Pirmdien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā, liecina AS "Pasažieru vilciens" (PV) publiskotā informācija.

Ekonomika Latvijas pasažieru dzelzceļa pārvadājumi joprojām ir lielākie Baltijā (+VIDEO)

Šobrīd AS "Pasažieru vilciens" no ražotāja "Škoda Vagonka" ir saņēmusi 19 jaunos elektrovilcienus.