• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Negaidīti: janvārī Latvijā vilcienu precizitāte pārsniedza ES vidējo rādītāju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:12, 07.02.2024


Vilcienu precizitāte jeb rādītājs, kas apliecina, cik reisu ir izpildīti atbilstoši vilcienu kustības grafikam, 2024.gada janvārī bija 91,7%. Pērn vilcienu precizitāte bija 98,3%. Tā ziņo AS "Pasažieru vilciens" (PV).


Foto: LETA

PV valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis atzīmē, lai gan Latvijā vilcienu precizitāte pārsniedz vidējo rādītāju Eiropas Savienībā, kas ir 88%, tomēr pašreiz vilcienu precizitātes rādītājs nav tādā līmenī, kāds tika nodrošināts līdz šim.

Viņš arī norāda, ka uzņēmums plāno īstenot darbības pakalpojuma stabilitātes nodrošināšanai. Īstermiņā tas nozīmē izmaiņas grafikā līdz brīdim, kad Čehijas uzņēmums "Škoda Vagonka" garantēs, ka uzņēmumā ražotie elektrovilcieni darbojas bez defektiem.

"Jaunos vilcienus laižam satiksmē piesardzīgāk, plānojam jauno vilcienu kustību maršrutos, kuros ir divi sliežu ceļi, kā arī izmantojam vecos vilcienus," akcentē Grigulis.

Tāpat uzņēmumā norāda, ka šogad 1.februārī PV mašīnisti instruktori, mācību instruktori un inženieri "Škoda Vagonka" speciālistu vadībā jaunajos elektrovilcienos apguva rīcību nestandarta un avārijas situācijās, piemēram, defektu konstatēšanu, bateriju uzlādes problēmu risināšanu un elektrovilciena avārijas vilkšanu.

Līdz šim 74 PV darbinieki ir piedalījušies un pabeiguši vairākas sertificētas "Škoda Vagonka" mācības, iegūstot 252 sertifikātus, kā arī visi 80 mašīnisti ir izgājuši pilnu kursu pēc "Škoda Vagonka" izstrādātā mācību plāna un materiāliem elektrovilcienu vadībai standarta apstākļos, min uzņēmumā.

2023.gada decembra vidū PV sāka pasažieru pārvadājumus ar jaunajiem "Škoda Vagonka" elektrovilcieniem. Pirms tam vilcieni tika ilgstoši testēti un izmēģināti Latvijas dzelzceļa infrastruktūrā. Neraugoties uz to, jaunos vilcienus regulāri piemeklē dažādas ķibeles, tāpēc radās būtiskas problēmas ar reisu nodrošināšanu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nepieaugs

Saeima: Nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem tiks izmantota fiskālā kadastrālā vērtība, kas paliks līdzšinējā apmērā.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina iztur opozīcijas demisijas pieprasījumu

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) demisijas pieprasījumu kultūras ministrei Agnesei Loginai (P).

Sabiedrība Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

Sabiedrība Eksperts paskaidro, kā uz 100% izmantot viedtālruni (+VIDEO)

Ne tikai drošības sistēmas, bet arī kiberuzbrukumi kļūst arvien komplicētāki.

Lasiet arī

Sabiedrība Vilcienu kustība posmā no Zasulauka līdz Dubultiem atjaunota

Vilcienu kustība posmā no Zasulauka līdz Dubultiem ir atjaunota, taču bojājumu radītās ietekmes uz vilcienu kustību dēļ ir iespējami īslaicīgi vilcienu kavējumi, aģentūru LETA informēja AS "Pasažieru vilciens" pārstāvis Edgars Butāns.

Ekonomika PV un Škoda vienojas par visu jauno elektrovilcienu piegādi līdz vasaras beigām

AS "Pasažieru vilciens" (PV) un Čehijas uzņēmums "Škoda Vagonka" ir parakstījuši savstarpēju vienošanos par jauno elektrovilcienu piegāžu termiņu pagarināšanu, aģentūru LETA informēja PV pārstāvji.

Sabiedrība Atrasts risinājums divriteņu novietnēm jaunajos elektrovilcienos

Čehijas uzņēmums "Škoda Vagonka" prezentējis potenciālo risinājumu horizontālai un vertikālai divriteņu novietošanai jaunajos elektrovilcienos, informē AS "Pasažieru vilciens" (PV) pārstāvji.

Sabiedrība Atjaunota vilcienu satiksme līnijā Rīga-Tukums

Ceturtdienas rītā vilcienu satiksme līnijā Rīga-Tukums un saistītajās līnijās ir atjaunota, aģentūru LETA informēja AS "Pasažieru vilciens" (PV).