• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


NEPLP rosina saglabāt iespēju turpināt satura krievu valodā monitoringu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:53, 05.02.2024


Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) Saeimas deputātu iesniegtajos grozījumos Darba likumā rosina saglabāt iespēju turpināt satura krievu valodā monitoringu Latvijas informatīvās telpas aizsargāšanai.


Foto: LETA

NEPLP norāda, ka ir iepazinusies ar Saeimā izskatīšanā esošajiem grozījumiem Darba likumā, kas paredz tikai atsevišķas profesiju grupas, kurās darba devējs būs tiesīgs prasīt krievu valodas prasmes.

Institūcijā skaidro, ka minētie likuma grozījumi var būtiski ietekmēt NEPLP funkciju nodrošināšanu un informatīvās telpas uzraudzību, ņemot vērā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto, ka NEPLP veic elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības monitoringu un apkopo tā rezultātus, monitoringā ietilpst arī elektronisko plašsaziņas līdzekļu izplatītā satura, tostarp satura krievu valodā, uzraudzību.

Tāpat NEPLP atbilstoši savai kompetencei veic dažādu tīmekļa vietņu pārbaudes, vērtējot audio un audiovizuāla satura izvietošanu tajās, visbiežāk informācija šajās tīmekļa vietnēs ir izvietota tieši krievu valodā.

Tādējādi, lai nodrošinātu spēkā esošajos normatīvajos aktos noteikto NELPL funkciju izpildi un spētu aizsargāt Latvijas informatīvo telpu, atsevišķu NEPLP sekretariāta darbinieku pienākumu izpildei ir nepieciešamas teicamas krievu valodas zināšanas, bez kurām nav iespējams pilnvērtīgi veikt darba pienākumus.

NEPLP skaidro, ka runa ir tikai par atsevišķiem darbiniekiem Monitoringa departamentā, kuru darba pienākumos ietilpst satura krievu valodā monitorings un analīze, savukārt nevienam citām NEPLP sekretariāta darbiniekam krievu valodas zināšanas netiek un netiks prasītas.

NEPLP uzsver, ka atbalsta valsts valodas stiprināšanu un deputātu rosināto grozījumu veikšanu Darba likumā. Taču, ņemot vērā iepriekš norādītos apsvērumus, institūcija lūdz likumprojektā paredzēt izņēmumu, kas ļautu NEPLP uz atsevišķām amata vietām pieprasīt darbiniekiem krievu valodas zināšanas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ceturtdiena būs pārsvarā mākoņaina un vietām līs

Ceturtdien Latvijā gaidāms mākoņains laiks, kas brīžiem skaidrosies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu pieturvietu nojumju iegādei

Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju iegādei pašvaldības vajadzībām.

Sabiedrība Veterinārārsti: kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi

eskatoties uz to, ka kaķu obligātā čipēšanas stāsies spēkā 1.jūlijā, jau patlaban kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi, pauda Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Sabiedrība Otrdien novērsti 46 migrantu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Valsts robežsardze otrdien novērsusi 46 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Lasiet arī

Sabiedrība NEPLP liedzis pieeju visām ar Yandex saistītajām vietnēm Latvijā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) liegusi pieeju visām ar "Yandex" saistītajām vietnēm Latvijā, tā tviterī paziņojis NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Sabiedrība Latvijā ierobežo piekļuvi piecām tīmekļa vietnēm ar Krievijas propagandas saturu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir nolēmusi ierobežot piekļuvi Latvijā piecām tīmekļa vietnēm, kurās izplatīts Krievijas propagandas saturs.

Sabiedrība NEPLP nevērtēs krievu mūziķu skaņdarbu atskaņošanu Latvijā

Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) nav tiesību iejaukties Latvijā krieviski raidošo radiostaciju lēmumos par noteiktas mūzikas atskaņošanu, komentējot diskusijas par sankcijām pakļauto Krievijas mūziķu daiļrades atskaņošanu Latvijā, norādīja padomē.

Sabiedrība NEPLP Latvijā liedz pieeju «Vagner» un vēl divām Krievijas tīmekļa vietnēm

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir nolēmusi liegt Latvijā pieeju trim Krievijas tīmekļa vietnēm - "wagner2022.ru", "dentv.ru" un "yapolitic.ru", liecina padomes paziņojums.