• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vēsturnieks Gusačenko atklāja, kā krievi cīnījās ar boļševikiem Latvijā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 17:41, 01.02.2024


Darba hronoloģija aptver laika posmu no Latvijas Neatkarības kara beigām 1920. gada otrajā pusē līdz 1940. gada nogalei.


Līvena vienība cīnījās pret boļševikiem.

Latvijas Universitātes Vēstures un arheoloģijas nozares promocijas padomes atklātā sēdē Rīgā, promocijas darbu “Krievu pretboļševistiskā kustība Latvijā 1920.–1940. gadā” zinātnes doktora grāda (Ph.D.) iegūšanai humanitārajās un mākslas zinātnēs vēstures un arheoloģijas nozarē aizstāvēja Andrejs Gusačenko, ziņoja vietne lu.lv.

Promocijas darba mērķis ir izpētīt krievu pretboļševistiskās kustības darbību Latvijas Republikā 1920.–1940. gadā, aplūkojot to kā procesu, ko ietekmēja attiecīgā laika posma iekšējo un starptautisko politisko faktoru mijiedarbība. Izmantojot nepublicētu un publicētu avotu (no sešu valstu deviņiem arhīviem, muzejiem, privātkolekcijām), kā arī zinātniskās literatūras klāstu, tika apzināta Latvijas pretboļševistiskās kustības struktūra, ideoloģiskās īpatnības, darbība un sadarbība ar Latvijas un ārzemju specdienestiem.

Papildus tika analizēti iekšējie un ārējie politiskie faktori, kas ietekmēja kustības darbību Latvijā. Darba hronoloģija aptver laika posmu no Latvijas Neatkarības kara beigām 1920. gada otrajā pusē līdz 1940. gada nogalei, kad pretboļševistiskā kustība faktiski tika sagrauta, padomju okupācijas varai izvēršot plašas represijas pret dalībniekiem.

1919.gada janvārī Liepājā no krievu virsniekiem tika izveidota Līvena vienība, nosaukta tās komandiera – viņa gaišības kņaza Anatola Līvena vārdā. 31.janvārī pirmā līveniešu rota 65 cilvēku sastāvā devās uz antiboļševiku fronti.

Līveniešu vienības, vēlāk divīzijas, vēsture – tā ir kopīgas latviešu un krievu cīņas vēsture pret kopīgu ienaidnieku: pretcilvēcisku un totalitāru komunistisko sistēmu. Cīnoties plecu pie pleca ar latviešiem pret boļševismu, krievu brīvprātīgie nevis vārdos, bet ar izlietām asinīm pierādīja gan ticību saviem ideāliem, gan lojalitāti Latvijai.


Vēstures zinātņu doktors Andrejs Gusačenko.
Vēstures zinātņu doktors Andrejs Gusačenko.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Atsakās ierosināt lietu par Maskavas namu atsavināšanu

Pieteikumu Satversmes tiesā iesniedza Maskavas pilsētas īpašuma departaments un Maskavas Starptautiskās sadarbības centrs.

Sabiedrība Medicīnas darbinieki Latvijā neuzticas valdības solījumiem (+VIDEO)

EK un OECD skaidri norāda Latvijai uz nepieciešamību strauji un būtiski palielināt valsts finansējumu veselības aprūpei.

Sabiedrība Arī atkārtotajā izsolē neizdodas izsolīt Maskavas namu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) arī trešajā izsolē nav izdevies piesaistīt potenciālo investoru interesi par Maskavas kultūras un biznesa centru Rīgā, Marijas ielā 7, kas plašāk pazīstams kā Maskavas nams, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv".

Sabiedrība Latvijas Okupācijas muzejā notiks triju grāmatu atvēršanas svētki

Pasākumus organizē Latvijas okupācijas izpētes biedrība (LOIB) un Ministru kabineta komisija.

Lasiet arī

Interesanti fakti Šodien Valmierā atceras traģiskos 1944. gada notikumus (+VIDEO)

Pilsētas degšanas stāstu vairākus gadu desmitus noteica padomju propaganda.

Sabiedrība Pieminēs totalitāro režīmu upurus un atzīmēs Baltijas ceļa 35.gadadienu

Latvijā un citās Eiropas valstīs 23.augustā atzīmēs staļinisma un nacisma upuru atceres dienu.

Kultūra Kara muzejs Lestenē tika pārbūvēts par ziedotāju atbalstu (+VIDEO)

Ja izdosies piesaistīt papildu finanšu avotus, plānots, ka Lestenes muzeja pārbūve tiks pabeigta līdz 2025. gada maijam.

Kultūra Cēsu kauju 105.gadadienai veltīta kauju rekonstrukcija. Kā tas bija (+FOTO)

1919.gada 22.jūnijā igauņu un latviešu spēki guva izšķirošu uzvaru pār Baltijas landesvēru un Dzelzsdivīziju Cēsīs un tās apkārtnē.