• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tiesībsarga birojā veido Diskriminācijas novēršanas nodaļu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:47, 31.01.2024


Tiesībsarga birojā tiek veidota Diskriminācijas novēršanas nodaļu, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā informēja nodaļas vadītāja Anete Ilves.


Foto: LETA

Pašlaik notiekot darbinieku atlase jaunveidojamai nodaļai.

Ilves iepazīstināja ar šogad iecerētajiem pētījumiem, piemēram, par vienlīdzīgu pieeju precēm un pakalpojumiem visām sabiedrības grupām; mazu bērnu vecāku aptauja par problēmām nodarbinātības jomā; personu ar invaliditāti piekļuve informācijai televīzijā, radio un tīmeklī, kā arī citus.

Pētījumos tiks pētīta prakse un faktiski notiekošais, uzsvēra Tiesībsarga biroja pārstāve: "Gribam saprast kas notiek praksē, teorija mums neinteresē". Vairākus no plānā iekļautajiem pētījumiem ir rosinājuši iedzīvotāji, kas vērsušies birojā ar reālām problēmām.

Tāpat notiekot arī sabiedrības informēšana par diskriminācijas jautājumiem. Piemēram, kampaņā "Piešķil savu empātiju" tiek apskatīti dažādu sabiedrības grupu diskriminācijas piemēri. Ar vecuma diskrimināciju varot sastapties ikviens un dažādās vecuma grupās - tas atkarīgs no jomas.

Par to, kā tiks izmantoti šo pētījumu rezultāti, interesējās deputāte Anna Rancāne (JV). Tiesībsarga biroja pārstāve informēja, ka birojs izmantos šos pētījumus savu aktivitāšu plānošanā, tāpat to darot arī Labklājības ministrija.

Deputāts Gatis Liepiņš (JV) norādīja, ka viena no reālām problēmām, kas pašlaik aktualizējusies, ir latviešu jauniešu diskriminācija darba tirgū, un aicināja šai problēmai pievērsties arī Tiesībsarga biroju. Latviešu jaunieši nevarot atrast darbu, jo no viņiem tiek prasītas krievu valodas zināšanas. Darbiniekiem nākoties saskarties ne vien ar verbālu, bet pat fizisku agresiju, ja viņi nerunā krieviski. "Jaunās vienotības" frakcijā esot iecerētas arī likumdošanas izmaiņas, lai novērstu šo diskrimināciju.

Tiesībsargs Juris Jansons pauda, ka raugās cerīgi uz jaunveidojamo nodaļu. Nepieciešams pāriet uz proaktīvu diskriminācijas novēršanas struktūru, un birojam šim nolūkam esot gan bāze, gan resursi.

Komisijas vadītāja Leila Rasima (P) solīja turpināt apspriest diskriminācijas jautājumus arī turpmākajās sēdēs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī