• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Diskusijā skaidros galvenos vecuma diskriminācijas iemeslus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:39, 28.11.2022


Šodien plkst.11 notiks ekspertu diskusija "Diskriminācija ir diskriminācija, neatkarīgi no vecuma!", kurā skaidros galvenos vecuma diskriminācijas iemeslus, kā arī mēģinās rast tiem risinājumu, aģentūru LETA informēja projektu vadītāja Kristina Ilatovska.


Foto: LETA

Saskaņā ar 2019.gada Eirobarometra pētījuma par diskrimināciju Eiropas Savienībā datiem 59% respondentu no Latvijas uzskata, ka darba devējs, izvēloties starp diviem kandidātiem ar vienādām prasmēm un vienādu kvalifikāciju, dos priekšroku tam, kurš neatbilst pārāk jauna vai pārāk veca darbinieka klasifikācijai. To apstiprina arī bezdarba līmenis noteiktās vecuma grupās. 6% no 2021.gada fiksētajiem bezdarbniekiem bija jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, savukārt 46% vecumā no 50 un vecākiem cilvēkiem.

Kopumā 2021.gadā vairāk kā puse jeb 52% bezdarbnieku bija tie, kas visbiežāk tiek diskriminēti vecuma rezultātā. Vienlīdzīgas darba iespējas var padarīt cilvēkus maksātspējīgākus un attiecīgi uzlabot visas Latvijas ekonomikas stāvokli.

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktore Zaiga Pūce norādīja, ka vecuma līdztiesība darbā ir svarīga ne tikai konkrēto cilvēku grupu labā, bet arī kopējās ekonomikas attīstības labā. Pēc viņas paustā darba devējam, pareizi izmantojot jaunāko darbinieku degsmi un enerģiju, un briedušu darbinieku pieredzi un zināšanas, ieguvēji būs visi. Savukārt jaunākie darbinieki varēs gūt pieredzi un mācīties, brieduši darbinieki - turpināt realizēt savu potenciālu, bet darba devēji dažādības ietekmē - gūt labāku rezultātu un peļņu.

Diskusijas mērķis ir noskaidrot darba devēju viedokli par vecuma diskrimināciju uzņēmējdarbībā un redzējumu par to, kā var atrisināt vai pēc iespējas mazināt pastāvošās problēmas un to sekas.

Diskusijā piedalīsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Kuldīgas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Zane Eglīte, Liepājas Universitātes Vadības un sociālo zinātņu fakultātes lektors Uldis Zupa, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes locekle, Mazo un vidējo uzņēmēju padomes priekšsēdētāja un Proinvest uzņēmēja Lienīte Skaraine, Virkas muižas īpašnieks un attīstītājs Kaspars Bergmanis un SIA "Amazone" īpašniece Baiba Mikāla, savukārt diskusiju vadīs pasākumu moderators Reinis Ruska.

Diskusija notiks klātienē - LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā Kalpaka ielā 4, Kuldīgā vai attālināti SIF "Facebook" lapā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī