• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aicina Rīgas pagrabus padarīt par bumbu patvertnēm

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:48, 30.01.2024


Partija "Progresīvie" aicina Rīgas pagrabus padarīt par drošām bumbu patvertnēm.


Foto: LETA

Frakcija iesniegusi priekšlikumus Rīgas domes sēdē lemt par daudzdzīvokļu namu un pašvaldības ēku pagrabu pielāgošanu bumbu patvertņu vajadzībām.

Ņemot vērā pasaulē esošos konfliktus un drošības riskus, bumbu patvertnes nodrošina drošību iedzīvotājiem krīzes situācijās, piemēram, gaisa uzbrukumu vai citu bīstamu notikumu gadījumā, pauž "Propgresīvie".

"Rīgas dome par vienu no budžeta prioritātēm ir atzinusi drošību, tomēr no kopējā budžeta civilajai aizsardzībai paredzēti vien 0,03%. Krīzei pienākot, vairs nebūs laika meklēt, kura dēļ Rīgā trūkst patvēruma vietu. Šobrīd Rīgai jāuzņemas iniciatīva un pašiem jāsakārto šis jautājums." uzskata "Progresīvo" frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs.

Frakcija skaidro, ka pašlaik daudzstāvu namu pagrabi esot grūti pieejami un nepiemēroti krīzes brīžiem, tādēļ jāsāk programma dzīvojamo māju pagrabu sakārtošanai civilās aizsardzības vajadzībām.

Šāda pašvaldības līdzfinansēšanas programma būtu pirmais solis problēmas risināšanā

Vienlaikus pašvaldības īpašumā ir identificētas vairākas ēkas, kas ir veselības iestādes, kapitālsabiedrību noliktavas un citi namīpašumi, kuru pagrabi ir piemēroti bumbu patvertņu izveidei. Tomēr šogad nav paredzēti pietiekami līdzekļi to sakārtošanai.

2024.gadā Rīgas pašvaldības budžetā civilajai aizsardzībai paredzējusi 462 000 eiro. Progresīvie aicina šo finansējumu trīskāršot. Papildu 400 000 eiro esot jāatvēlē dzīvojamo ēku pagrabu atjaunošanas programmai, un 400 000 eiro pašvaldības ēku pielāgošanai bumbu patvertņu vajadzībām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ūdens jūrā daudzviet kļuvis ledaini auksts

Austrumu vēja dēļ Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens jūrā kļuvis auksts, siltāks tas ir Rīgas līča Kurzemes piekrastē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Sabiedrība Ceturtdien vietām būs pērkona negaiss, ziemeļaustrumos saglabāsies sauss laiks

Ceturtdienas pēcpusdienā daudzviet Latvijā - galvenokārt Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā - gaidāms īslaicīgs lietus, vietām būs pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība LTV atceļ plānotās EP priekšvēlēšanu debates krievu valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) galvenā redaktore Sigita Roķe, konsultējoties ar LTV Redakcionālo padomi, nolēmusi atcelt Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debates krievu valodā, informēja LTV.

Lasiet arī

Sabiedrība Izstrādātas vadlīnijas patvertņu minimālajām tehniskajām prasībām

Iekšlietu ministrija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir izstrādājis vadlīnijas par minimālajām tehniskajām prasībām ēkās esošo telpu vai telpu grupu piemērotībai patvertnes vai vietas, kur var patverties, izveidošanai vai atjaunošanai ēkas pazemes stāva daļā, informē VUGD.