• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas iedzīvotāji karu Ukrainā uzskata par ES svarīgāko problēmu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:26, 21.01.2024


Latvijā 42% iedzīvotāju par svarīgāko problēmu, ar kuru saskaras Eiropas Savienība (ES), atzīst karu Ukrainā, liecina "Eirobarometra" 2023.gada rudens aptauja.Vēl 24% Latvijas iedzīvotāju par svarīgu problēmu ES atzīst imigrāciju, kā arī tikpat - 24% - uzskata, ka tā ir starptautiskā situācija kopumā. Tāpat aptuveni piektā daļa jeb 22% Latvijas iedzīvotāju par svarīgu problēmu ES atzīst cenu pieaugumu un inflāciju.

Savukārt no ES pilsoņiem kopumā 28% par svarīgāko problēmu ES atzīst karu Ukrainā, bet 28% uzskata, ka tā ir imigrācija. Kā trešo svarīgāko problēmu 24% ES pilsoņi uzskata starptautisko situāciju, bet 20% atzīst, ka tas ir cenu pieaugums jeb inflācija.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji par svarīgām problēmām ES atzinuši ekonomisko situāciju (14%), terorismu (11%), energoapgādi (9%), veselības aprūpi (8%) un bezdarbu (5%).

Savukārt ES pilsoņi par svarīgām problēmām ES uzskata arī vidi un klimata izmaiņas (16%), ekonomisko situāciju (14%), dalībvalstu publisko finanšu stāvokli (11%), energoapgādi (11%) un terorismu (10%).

Aptauja liecina, ka salīdzinoši biežāk gan Latvijas iedzīvotāji, gan ES pilsoņi kā vienu no divām svarīgākajām problēmām, ar kurām saskaras ES, ir norādījuši terorismu.

Kopš pagājušā gada pavasara gan Latvijas, gan ES pilsoņu bažas par terorismu kā problēmu ES ir palielinājušās par pieciem procentpunktiem.

Aptauja veikta 2023.gada rudenī, bet tās rezultāti publicēti neilgi pirms gadumijas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nepieaugs

Saeima: Nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem tiks izmantota fiskālā kadastrālā vērtība, kas paliks līdzšinējā apmērā.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina iztur opozīcijas demisijas pieprasījumu

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) demisijas pieprasījumu kultūras ministrei Agnesei Loginai (P).

Sabiedrība Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

Sabiedrība Eksperts paskaidro, kā uz 100% izmantot viedtālruni (+VIDEO)

Ne tikai drošības sistēmas, bet arī kiberuzbrukumi kļūst arvien komplicētāki.

Lasiet arī

Pasaule Eksperts: Krievija pašlaik Ukrainā gūst taktiskus, nevis stratēģiskus panākumus

Krievija pašlaik Ukrainā gūst taktiskus, nevis stratēģiskus panākumus, šādu vērtējumu šorīt TV3 pauda Zemessardzes štāba virsnieks, majors Jānis Slaidiņš.

Pasaule Ukraiņi notriekuši visus desmit krievu lidrobotus

Ukraiņu karavīri notriekuši visus desmit lidrobotus "Shahed", ko naktī uz svētdienu uz Ukrainu raidīja Krievija, paziņoja Ukrainas Gaisa spēki.

Ekonomika Ukrainas uzņēmēji stāstīs Latvijai, kā viņi palīdz armijai (+VIDEO)

Jaunuzņēmumu loma kara apstākļos izrādījās ļoti būtiska.

Pasaule ISW: Ukrainas pretgaisa aizsardzības deficīta dēļ Krievija var uzvarēt

Krievijas sauszemes spēki izmanto savas iespējas veikt gaisa triecienus Ukrainas armijas pozīcijām, lai lēnām, bet pārliecinoši izcīnītu uzvaru, jo ukraiņu pretgaisa aizsardzības pārklājums frontē ir izkliedēts un nekonsekvents, brīdinājuši ASV bāzētā Kara pētījumu institūta (ISW) analītiķi.