• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valsts varētu dzēst kredītu strādājošajiem pedagogiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:30, 13.01.2024


Izglītības iestādēs strādājošajiem pedagogiem valsts varētu dzēst studiju vai studējošo kredītu, ja tie atbildīs noteiktām prasībām, izriet no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) konceptuālā ziņojuma par augstākās izglītības institucionālo finansēšanu, kas nodots saskaņošanai.Atbilstoši ministrijas piedāvājumam, kredītu varētu dzēst par katru nostrādāto gadu izglītības iestādē. Ja pedagogs stādā pilnu slodzi, tad tiktu dzēsti 20% gadā no sākotnējās kredīta summas, bet 10% gadā - ja pedagogs strādā nepilnu slodzi, kas nav mazāka par pusslodzi. Ja attiecīgajā gadā slodze ir mazāka par pusslodzi, kredīts netiktu dzēsts. Studiju vai studējošā kredītu dzēstu visu mācību jomu pedagogiem, kuri pabeidz studijas ar diplomu un strādā izglītības iestādē.

IZM apņēmusies regulējumu par izglītības iestādēs strādājošo pedagogu kredītu dzēšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā virzīt šā gada pirmajā ceturksnī.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ministrijas piedāvājumu vērtē atzinīgi, un "tas nav maznozīmīgs vēstījums topošajiem un jau esošajiem pedagogiem nozarē", šādu vērtējumu aģentūrai LETA pauda arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Viņai esot zināms, ka IZM strādā pie grozījumiem, kas ļautu dzēst kredītu arī nepilna laika pedagoģijas studentiem, ar atrunu, ka jānostrādā noteikts laiks nozarē.

Vienlaikus Vanaga pieļauj, ka regulējumu virzīšana varētu nenotikt tik raiti, cik gribētos - tas esot atkarīgs no politiskās gribas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jelgavas pašvaldība turpina vērienīgus remontdarbus (+VIDEO)

Realizējot šo projektu, tiks sakārtota infrastruktūra pilsētā.

Sabiedrība Siliņa: Likums atļauj ministram izvēlēties aģentūras vadību

Likums atļauj ministram izvēlēties aģentūras vadību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), runājot par ekonomikas ministra Viktora Valaiņa (ZZS) lēmumu izbeigt konkursu uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu bez rezultāta.

Sabiedrība Nākamnedēļ gaisa temperatūra Latvijā var pakāpties virs +20 grādiem

Tuvākajās dienās Latvijā pakāpeniski paaugstināsies gaisa temperatūra, nākamās nedēļas sākumā tā pārsniegs +20 grādus, liecina pašreizējās laika prognozes.

Sabiedrība Kultūras ministre pērn deklarējusi ap 66 000 eiro ienākumus

Kultūras ministre Agnese Logina (P) pērn deklarējusi ienākumus 66 180 eiro apmērā, kas ir par aptuveni 22 500 eiro vairāk nekā 2022.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Sabiedrība No nākamā mācību gada likvidēs Stalbes pamatskolu Cēsu novadā

No nākamā mācību gada likvidēs Stalbes pamatskolu Cēsu novadā, ceturtdien nolēma pašvaldības deputāti.

Sabiedrība Logina:Katrā skolā jāizveido skaidra sistēma drošas studiju vides nodrošināšanai

Katrā skolā jāizveido skaidru sistēmu, kurā vērsties, piemēram, seksuālas uzmākšanās gadījumos, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica kultūras ministre Agnese Logina (P), runājot par drošas studiju vides nodrošināšanu.

Sabiedrība Vidējās izglītības iestādēm dos tiesības rīkot iestājpārbaudījumus

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien nolēma virzīt izskatīšanai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto likumprojektu par tiesībām vispārējās vidējās izglītības iestādēm rīkot iestājpārbaudījumus.

Sabiedrība Tiek apvienots bērnudārzs Priekulē un Virgas, audzēkņus pārvadās ar autobusu

"Tagadējie darbinieki varēs palikt un turpināt strādāt", - pauž vadītāja.