• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sprūds apšauba nepieciešamību veidot vienotu ES armiju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:30, 12.01.2024


Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) apšauva nepieciešamību veidot vienotu Eiropas Savienības (ES) armiju.


Foto: LETA

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" viņš atgādināja, ka Latvijas pozīcija ir, ka NATO ir neaivzietojama, NATO ir tā organizācija, kas sevī iesaista valsts, kas nav ES.

Sprūda ieskatā diskusijas par ES armiju var notikt, stratēģiskajā kompasā ir norādīts, ka ir tā dēvētais intervences spēks, ko vairums ES valstu varētu piekrist izmantot kādās krīzes situācijās. Bet kopumā reģiona militārais spēks ir NATO, kuras dalībvalstis lielā mērā pārklājas ar ES dalībvalstīm.

"Nav nepieciešams dublicēt un radīt papildu komandstruktūras, kas netiešā veidā konkurēu ar NATO. Tādas vajadzības nav. Līdz ar to jāstrādā pie alianses stiprināšanas," sacīja ministrs.

Politiķis uzskata, ka ES līmenī jādomā par militārās industrijas attīstību.

Kā ziņots, Itālijas ārlietu ministrs Antonio Tajāni paziņojis, ka ES vajadzētu izveidot kopīgu armiju, kas varētu iesaistīties miera uzturēšanā un konfliktu novēršanā.

Intervijā itāļu laikrakstam "La Stampa" Tajāni norādījis, ka ciešāka ES dalībvalstu sadarbība aizsardzības jautājumos ir viena no viņa vadītās konservatīvās partijas "Forza Italia" (Uz priekšu, Itālija!) prioritātēm.

"Ja mēs vēlamies būt miera uzturētāji pasaulē, mums nepieciešama Eiropas armija, un tas ir fundamentāls priekšnoteikums, lai būtu iespējama efektīva Eiropas ārpolitika," svētdien publicētajā intervijā uzsvēris Tajāni.

"Pasaulē ar tādiem vareniem spēlētājiem kā Savienotās Valstis, Ķīna, Indija, Krievija; ar konfliktiem no Tuvajiem Austrumiem līdz Indijas un Klusajam okeānam, Itālijas, Vācijas, Francijas vai Slovēnijas pilsoņus var aizsargāt vienīgi kas tāds, kas jau pastāv, - konkrēti Eiropas Savienība," piebildis Itālijas ārlietu ministrs.

Eiropas valstu ciešāka sadarbība aizsardzībā politiskajā dienaskārtībā ieņēmusi nozīmīgāku vietu kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā.

Tomēr galvenie pūliņi veltīti NATO paplašināšanai.

Tajāni arī izteicies, ka vajadzētu vienkāršot ES vadības struktūru, ieviešot vienotu prezidentūru, kas apvienotu pašreizējos Eiropas Komisijas (EK) prezidenta un Eiropadomes priekšsēdētāja amatus.

Tajāni par "Forza Italia" līderi kļuva pērn pēc partijas dibinātāja Silvio Berluskoni nāves.

Jūnijā gaidāmās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas būs pirmais partijas popularitātes pārbaudījums pēc tās ilggadējā un harismātiskā līdera nāves.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nepieaugs

Saeima: Nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem tiks izmantota fiskālā kadastrālā vērtība, kas paliks līdzšinējā apmērā.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina iztur opozīcijas demisijas pieprasījumu

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) demisijas pieprasījumu kultūras ministrei Agnesei Loginai (P).

Sabiedrība Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

Sabiedrība Eksperts paskaidro, kā uz 100% izmantot viedtālruni (+VIDEO)

Ne tikai drošības sistēmas, bet arī kiberuzbrukumi kļūst arvien komplicētāki.

Lasiet arī

Sabiedrība Virtuālais traumu simulators palīdzēs apmācīt militāros ārstus (+VIDEO)

Tas kļuva par pirmo Latvijas uzņēmuma vadīto konsorciju, kurš pieteicies Eiropas Aizsardzības fonda programmas grantam.

Sabiedrība Arī nākamajos VAD iesaukumos varētu rīkot obligāto atlasi

Pastāv liela iespējamība, ka arī nākamajos valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumos būs nepieciešams rīkot obligāto atlasi pēc nejaušības principa, atzina aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Sabiedrība Pirmo reizi lozēs, kam būs jādodas dienēt valsts aizsardzības dienestā

Trešajā valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumā nesavācot pietiekamu skaitu brīvprātīgo, šodien pirmo reizi notiks izloze, kurā izraudzīsies jauniešus, kuriem būs jādodas dienēt.

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienesta obligātā kārtā iesauks 150 Latvijas pilsoņus

Valsts aizsardzības dienesta trešajā iesaukumā obligātā kārtā būs nepieciešams pēc nejaušības principa iesaukt 150 Latvijas pilsoņus, informēja Aizsardzības ministrija.