Viņš atzina, ka par augstajām zāļu cenām, salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju, sabiedrībā neapmierinātība ir jau sen. Gan vairāki veselības ministri, gan vairākas kompetentās iestādes - Pasaules veselības organizācija (PVO), Konkurences padome, Valsts kontrole, Ekonomikas ministrija un Tiesībsarga birojs - esot ļoti nopietni analizējušas situāciju un sniegušas savas rekomendācijas veikt pārmaiņas farmācijas nozarē, pārskatot gan zāļu cenu veidošanas principus, gan kompensējamo zāļu sarakstu.
Tāpat esot norādīts uz nevienlīdzīgu zāļu cenu pie atšķirīgām diagnozēm, proti, vienam pacientam ar viņa diagnozi nepieciešamais medikaments ir kompensēts, bet citam pacientam kompensācijas nav. Abu Meri uzsver, ka tas ir netaisnīgi.
"Apzinoties, cik kritiska var būt laicīga un pareiza medikamentu lietošana, un ka valsts finansējums, kas tiek virzīts zālēm, ir ļoti mērķēts, stājoties amatā, es vēlreiz pārskatīju visu kompetento iestāžu atzinumus un rekomendācijas. Esmu pārliecināts, ka jau vairākus gadus detalizētas analīzes pietiek, ir jāsāk rīkoties - jāizstrādā pasākumu plāns savstarpēji saistītām aktivitātēm, lai ieviestu ilgtspējīgas pārmaiņas," norādīja veselības ministrs.
Pēc viņa paustā, jau pirmajās nedēļās ministra amatā tika sāktas pārrunas ar nozares pārstāvjiem, rīkotas individuālas tikšanās ar lielākajiem dalībniekiem - tirgotājiem, zāļu ražotājiem un aptiekām, tostarp gan mazajām, gan vertikāli integrētiem uzņēmumiem, kas aptver visus zāļu apgādes posmus -, lai pārrunātu redzējumus un viņu priekšlikumus.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri