"Līdz ar Krievijas agresiju Ukrainā reģionālā un globālā drošības vide ir neatgriezeniski mainījusies", - tā tas ir izteikts Ārlietu ministra ikgadējais ziņojums par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos.
"Noteikumos balstītā starptautiskā kārtība piedzīvo nopietnu krīzi, ko veicina rupja ANO hartas pārkāpšana no Krievijas puses, Ķīnas uzstājīgie piedāvājumi ar alternatīvām iniciatīvām par nākotnes pasaules kārtību, atsevišķu valstu nespēja vai nevēlēšanās rast vienotu pieeju konfliktsituāciju risināšanai. Tādēļ Latvijas vērtējumā būtisks uzdevums ir starptautisko tiesību normu pilnvērtīgas darbības atjaunošana, starptautisko organizāciju funkcionēšanas un uzticamības uzlabošana, ietekmes sfēru pieejas un spēka diktāta politikas izskaušana".
"Latvija un NATO, kā arī ES ir sekmīgi pielāgojušies šai situācijai. Latvija iegulda savā drošībā un kopā ar sabiedrotajiem veido atturēšanas un aizsardzības sistēmu, kas stiprina NATO Austrumu flangu un garantē kopīgo drošību", - pauž ministrs A.K.Kariņš ("Jaunā Vienotība").
Ilgtspējīgas drošības un stabilitātes nodrošināšanai Latvijai un sabiedrotajiem ir jāturpina palīdzēt Ukrainai panākt uzvaru cīņā ar agresoru, jātiecas ierobežot agresora spējas tagad un turpmāk, vienlaikus domājot par starptautiskās un Eiropas drošības arhitektūras nākotnes principiem.
Īpaša loma Latvijas drošības stiprināšanā, pēc ĀM domām, ir ciešākai transatlantiskajai sadarbībai.
"Latvija nelokāmi un konsekventi iestājas par Ukrainas teritoriālās integritātes un suverenitātes atjaunošanu starptautiski atzītajās robežās, uzsverot, ka tikai Ukraina ir tiesīga lemt par to, ar kādiem nosacījumiem Krievijas agresija var tikt uzskatīta par izbeigtu. Latvija sniedz Ukrainai visaptverošu atbalstu un aktīvi atbalsta sankciju politiku pret Krieviju un Baltkrieviju. Krievijas izraisītā kara Ukrainā seku pārvarēšana no Latvijas un sabiedrotajiem prasīs ilgtermiņa pūles, resursus un uzmanību, kā arī vienotības saglabāšanu atbalsta sniegšanā Ukrainai. Latvija stingri un konsekventi atbalsta Ukrainas dalību NATO un Ukrainas integrāciju ES".
"Ņemot vērā starptautisko procesu dinamiku, -sāka ĀM, -starptautiskās vides neprognozējamību un fragmentāciju, kā arī centienus marginalizēt starptautisko tiesību normas, ir nepieciešams turpināt stiprināt Latvijas ārlietu dienestu, prioritāri, radot apstākļus, kas nodrošinātu diplomātu kvalifikācijas pilnveidošanu un ārlietu dienesta spēju palielināšanu atbilstoši pieaugošajam noslogojumam".
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri