• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kristīgo konfesiju vadītāji Ziemassvētkos aicina tuvāk iepazīt Dievu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:32, 25.12.2023


Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji Ziemassvētku laikā aicina tuvāk iepazīt Dievu.


Foto: LETA

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) ilggadējais vadītājs, arhibīskaps Jānis Vanags svētku tradīciju izgreznot eglīti salīdzinājis ar ērkšķu krūmu, ko Mozus ieraudzījis, klejojot pa tuksnesi - necils ērkšķu krūms, kam ceļinieks pat nepievērstu uzmanību, Dieva klātbūtnē esot izgaismojies "pārdabiskā gaismā", kas to izgaismoja, bet nesadedzināja.

"Gadu no gada parastas, adatainas eglītes iedegas kā tas ērkšķu krūms, lai aicinātu ieraudzīt šo brīnumu, aicinātu doties tuvāk to iepazīt," sacīja Vanags, novēlot iedzīvotājiem patiesu, pilnīgu Ziemassvētku prieku.

Arī Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns savā novēlējumā pievērsies aicinājumam turpināt ielaist Dievu savā dzīvē. Viņš atzīmēja, ka atšķiras tas, ko cilvēki uztver par Dievu.

"Ziemassvētku stāsts ir par to, ka Dievs - šis neaptveramais Dievs - ienāca šajā pasaulē un darīja sevi zināmu. Kā rakstīts, vārds tapa miesa un mājoja mūsu vidū," sacīja bīskaps, norādot, ka vārds kļuva saprotams cilvēkiem, lai iepazītu, kas ir Dievs un kāds ir viņa nodoms cilvēka dzīvē.

Rietumu kristīgajā baznīcā ar Ziemassvētku vakaru svētdien sākušās Kristus dzimšanas svētku svinības.

Atnākot Ziemassvētkiem, Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs aicinājis, nonākot grūtībās, meklēt atbalstu Dievā.

"Uzticēsim tam, kurā ir radīts viss, mūsu nodomus un cerības, grūtības un sāpes, lūdzot, lai Dieva Dēls nes mieru mūsu satrauktajās sirdīs," aicina arhibīskaps.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VVD aicina ievērot prasības, ar droniem fiksējot vides pārkāpumus

Ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību, pašlaik sabiedrībai ir ļoti plašas iespējas iegādāties dažādu veidu bezpilotu gaisa kuģus jeb dronus.

Sabiedrība Pakāpeniski atteiksies no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Krievu valodu, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā esošiem datiem, kā otro svešvalodu apgūst gandrīz pusē Latvijas skolu. Daļā izglītības iestāžu netiek piedāvāta alternatīva krievu valodas apguvei.

Sabiedrība Rīdziniekus aicina sakārtot ēku pagrabus patvertņu veidošanai

Lielās talkas laikā, 27.aprīlī, sakopjot un pielāgojot civilās aizsardzības prasībām vairāku pašvaldību ēku pagrabus, Rīgas dome aicina iedzīvotājus sakārtot arī savus ēku pagrabus droša patvēruma veidošanai.

Sabiedrība Aprīļa vidus daudzviet Latvijā bijis mitrāks par normu

Vidējā gaisa temperatūra aprīļa otrajā dekādē Latvijā bija tuvu normai, savukārt nokrišņu daudzums sasniedza 163% no daudzu gadu vidējā rādītāja, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā 36% iedzīvotāju Ziemassvētku mielastam tērēs no 50 līdz 100 eiro

Latvijā 36% iedzīvotāju šogad Ziemassvētku mielastam plāno atvēlēt no 50 līdz 100 eiro, informē "SEB bankas" un bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Pasaule Bētlemē kara dēļ tradicionālās svinības ir atceltas

Parasti Ziemassvētku laikā rosīgā Bētleme šogad atgādina spoku pilsētu, jo Izraēlas un palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" kara dēļ tradicionālās svinības ir atceltas.

Sabiedrība Kristīgā pasaule sāk svinēt Kristus dzimšanas svētkus

Šovakar Rietumu kristīgajā baznīcā ar Ziemassvētku vakaru sākas Kristus dzimšanas svētku svinības.

Sabiedrība Aptauja: 4% Latvijas iedzīvotāju neievēro Ziemassvētku tradīcijas

4% Latvijas iedzīvotāju neievēro Ziemassvētku tradīcijas, secināts pētījumu aģentūras "Tribus Research" decembrī veiktajā aptaujā.