• Magda,
  • Magdalēna,
  • Magone,
  • Mērija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ministrs: Darba procesā ar Garisonu bija izveidojušās viedokļu atšķirības

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:09, 20.12.2023


Darba procesā ar no amata aizejošo Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu bija izveidojušās viedokļa atšķirības, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).


Foto: LETA

Taujāts par iemesliem, kāpēc Garisons nolēma pamest valsts sekretāra amatu, Sprūds norādīja, ka darba procesa gaitā veidojušās viedokļu atšķirības, kas arī spēlēja zināmu lomu.

Politiķis neprecizēja, par kādiem jautājumiem amatpersonu skatījumi atšķīrušies, vien piebilstot, ka, neskatoties uz to, kopīgiem spēkiem arī ticis daudz paveikts.

Sprūds pārliecināts, ka, neskatoties uz Garisona aiziešanu, ministrijā tiks nodrošināta darba nepārtrauktība.

Savukārt premjere Evika Siliņa (JV) intervijā TV3 izteicās, ka tas esot tikai normāli, ka cilvēki grib kaut kādas pārmaiņas, uz kādām šajā gadījumā ejot Garisons. Viņa pēc būtības nekomentēja, vai Sprūdam ar Garisonu būtu izveidojies konflikts.

Siliņas vērtējumā, Garisons aizsardzības nozarē izdarījis daudz, piemēram, valsts aizsardzības dienesta ieviešanā un militārās industrijas attīstīšanā. Arī nākamajam ministrijas valsts sekretāram priekšā stāvot lieli izaicinājumi, jo aizsardzības nozarē vajagot stingru roku, tostarp iepirkumu organizēšanā.

LETA jau vēstīja, ka no janvāra Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra pienākumus pildīs līdzšinējais vietnieks Rolands Heniņš.

Sprūds ir pieņēmis Garisona atlūgumu un novērtē viņa paveikto aizsardzības nozarē.

Garisons iesniedzis aizsardzības ministram atlūgumu un mēneša laikā atstāšot darbu Aizsardzības ministrijā. Jaunas darba vietas Garisonam vēl neesot, un viņš esot "atvērts piedāvājumiem".

Garisons šajā amatā bija kopš 2015.gada. Pirms tam viņš ieņēma Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vietnieka - politikas direktora amatu.

Atskatoties uz amatā aizvadītajiem astoņiem gadiem, Garisons sociālajā medijā "Facebook" norādījis, ka viņš kā galveno mērķi bija uzstādījis nepieciešamību attīstīt Latvijas pašaizsardzības spējas, kuru nodrošināšanai nepieciešamas ne tikai sarežģītas ieroču sistēmas, bet arī atbilstoši apmācīts personāls un nodrošinājums.

"Lai arī iekšējās reformās ir panākts daudz, lai vienkāršotu, padarītu procesus caurspīdīgākus, tomēr vēl ir darāms daudz, lai pārmaiņas kļūtu neatgriezeniskas. Tāpat jau šī procesa sākumā bija skaidrs, ka ir daudzi, kas to nevēlas," uzsvēris Garisons.

Krievijas karš Ukrainā ir neskaitāmas reizes apliecinājis, ka Latvijai tāpat kā citiem NATO sabiedrotajiem ir jāgatavojas. Kamēr Ukraina cīnās par savām tiesībām uz brīvību, mums ir dots laiks sagatavoties un nepieļaut Krievijas uzbrukumu, pauž amatpersona.

"Viens no mūsu darbiem ir nodrošināt Latvijas armiju ar pietiekamiem munīcijas krājumiem. Katrā ziņā mūs gaida lieli izaicinājumi," norādījis Garisons.

Viņš arī atsaucas uz Vācijas aizsardzības ministra pausto, ka Eiropas Savienībai ir pieci līdz astoņi gadi, lai nostiprinātu savas militārās spējas, kāpinātu industrijas kapacitāti un militāri sagatavotos jaunām Krievijas agresijas izpausmēm.

Tādēļ pašlaik maksimāli jākoncentrējas uz savu kaujas spēju celšanu, personālsastāva skaitlisko palielināšanu Bruņotajos spēkos un Austrumu robežas nostiprināšanu. Militārās industrijas kapacitāte Eiropā ir nepietiekoša, un bez industriālās bāzes līdz šim nav neviens nopietns karš uzvarēts, teikts paziņojumā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rudenī Daugavpilī sāksies atpūtas zonas izveide pie Stropu ezera (+VIDEO)

Ministre Bērziņa kopā ar mēru Elksniņu brauca ar velosipēdu.

Sabiedrība Aicina savākt ūdenstilpju piekrastēs un ūdenī atrastos atkritumus

Lielās talkas organizatori aicina savākt ūdenstilpju piekrastēs un ūdenī atrastos atkritumus.

Sabiedrība IZM varētu samazināt minimālā skolēnu skaita prasību

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā samazināt minimālā skolēnu skaita prasību vidusskolas posmā pierobežas skolās un pieejamības skolās, liecina jaunākā finansēšanas modeļa "Programma skolā" versija.

Sabiedrība Latvija piegādās Ukrainai vēl vairāk nekā 500 dronu

Aizsardzības ministrija Ukrainai piegādās nākamo dronu sūtījumu - vairāk nekā 500 Latvijā ražotu dronu, liecina aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) paziņojums tviterī.

Lasiet arī

Sabiedrība Karavīri apguvuši dronu operatora specialitāti

Aizsardzības ministrija aicina jauniešus līdz šī gada 15.jūnijam brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienestam.

Sabiedrība «Pretošanās koncepciju jāizstrādā pēc iespējas ātrāk» - Aizsardzības ministrs

Šobrīd gala termiņš esot noteikt 2026.gada oktobra mēnesis.

Sabiedrība AM rosina lemt par Latvijas dalību ES jūras drošības operācijā

Reaģējot uz krīzi Sarkanajā jūrā, Aizsardzības ministrija (AM) rosinās valdību un Saeimu lemt par Latvijas dalību Eiropas Savienības (ES) jūras drošības operācijā.

Sabiedrība Sabiedrībai ir dažādi vērtējumi par Baltijas aizsardzības līniju (+VIDEO)

«Nav vairs ticības, ka valstī kaut kas var notik gludi».