• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saeima noraida arī trešo pieprasījumu par Kariņa speciālo avioreisu tēriņiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:50, 13.12.2023


Saeimas Pieprasījumu komisija šodien noraidīja "Apvienotā saraksta" (AS) pieprasījumu Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV) par bijušā premjerministra, tagadējā ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) specreisu izmaksu atšķirībām uz līdzīgiem ceļamērķiem.


Foto: LETA

Opozīcijas politiķi prasīja sniegt sīkāku informāciju par Eiropas Savienības apmaksātajiem specreisiem ar Kariņa dalību - par to laikiem, atsevišķi arī par ēdināšanas izmaksām un citas ziņas.

AS minēja piemērus izmaksu atšķirībās, piemēram, viens reiss Kariņa delegācijai uz Vāciju izmaksājis 27 000 eiro, bet cits - 42 600 eiro.

Deputāts Edvards Smiltēns (AS) pieprasījuma iesniedzēju vārdā uzsvēra, ka atbildes uz jautājumiem tiekot sniegtas daļēji, netiek sniegtas vispār vai veidojas pretrunas. Svarīgs jautājums esot, kas pieņēma lēmumus par speciālo avioreisu izmantošanu, uzsvēra opozīcijas politiķis, paužot, ka Kariņš intervijās atbildību noveļ uz savu komandu.

Valsts kancelejas (VK) direktors Jānis Citskovskis, skaidrojot avioreisu izmaksu veidošanās struktūru, norādīja, ka katrā konkrētajā gadījumā izmaksas ietekmē dažādi faktori - galamērķis, konkrētais lidaparāts, izlidošanas atrašanās vieta, darba laika regulējums pilotiem un citi.

Citskovskis sacīja, ka lēmumi tiek pieņemti ņemot vērā nepieciešamību, uzsverot, ka vispirms tiek vērtēta regulāro avioreisu pieejamība. Reizē esot jāņem vērā nenoteiktība par pasākumu norisi, jo bieži neesot zināms precīzs sākuma un beigu laiks ārvalstu vizītēm.

Atbildot par iemesliem, kāpēc ar premjerministru ceļo arī delegācija, Citskovskis norādīja, ka ir drošības nosacījumi, kas individuālu ceļošanu nepieļauj.

Kariņš atbildēja, ka runa ir par laiku pēc Covid-19 krīzes, kad atsākās klātienes tikšanās. Šobrīd avioreisi ir atjaunoti un to biežums ir kā agrāk, bet tajā laikā situācija bija citāda, uzsvēra Kariņš.

Bijušais premjerministrs pieļāva, ka pirms viņa ir bijuši premjeri, kuri dažādu iemeslu dēļ ir mazāk aktīvi strādājuši starptautiski, taču tajā laikā aktīvi vajadzēja nodrošināt atbalstu Ukrainai, deputātiem skaidroja Kariņš. Ārlietu ministrs teica, ka ir "jāatzīst un jāsaprot", ka Latvijā Ministru prezidents ir "atslēgas cilvēks" Eiropas Savienībā un NATO, kas pieņem lēmumus.

Ārlietu ministrs norādīja, ka saskaņā ar Eiropas Savienības dalībvalstu sniegto informāciju par valsts augstāko amatpersonu komandējumu nodrošinājumu, izmantojot aviopakalpojumus, piecām dalībvalstīm nav savā īpašumā lidmašīnas šādiem nolūkiem - Latvijai, Igaunijai, Somijai, Rumānijai, Luksemburgai.

Smiltēns atzīmēja, ka visas valsts augstākās personas ir iesaistītas ārpolitikas veidošanā, un deputātu pieprasījums neesot par premjera lomu. Pieprasījuma uzturētājiem nav skaidrs, uz kādu tiesisko regulējuma pamatu pieņemts lēmums par speciālo avioreisu izmantošanu, ja ir Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums, kā arī pienākums izvērtēt un izvēlēties "lietderīgāko un saimnieciski sapratīgāko risinājumu".

Deputāte Linda Liepiņa (LPV) uzskata, ka bijušais Ministru prezidents dzīvo atrauti no tā, kā dzīvo Latvijas sabiedrība. Pēc deputātes vārdiem, Latvija daudzās pozīcijās ir pēdējā vietā un valstij pietrūkst naudas. "Jūs dzīvojat nesamērīgi kā savas valsts priekšstāvis. Ja jūs būtu valstsvīrs, jūs demisionētu," teica opozīcijas politiķe.

Jau ziņots, ka daļā sabiedrības kritiku izpelnījušies Kariņa Ministru prezidenta laika vadīto delegāciju veiktie speciālie avioreisi no 2021.gada līdz 2023.gada septembrim, kas no valsts budžeta atbilstoši Valsts kancelejas apkopotajai informācijai izmaksājuši 613 830 eiro. Kariņš uzskata, ka šādi lidojumi esot bijuši nepieciešami, lai Latvija būtu pārstāvēta starptautiskās sanāksmēs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Piektdien austrumu un centrālajos novados gaidāms lietus

Piektdien daudzviet Latgalē, Sēlijā un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.

Sabiedrība Tiesa: Rīgas domei būs jāatjauno gāzes sprādzienā Āgenskalnā cietušais nams

Rīgas pilsētas tiesā šodien apmierināja gāzes sprādzienā 2020.gada nogalē Āgenskalnā sabojātās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku prasību pret Rīgas domi par ēkas atjaunošanu.

Sabiedrība Praida gājiena laikā slēgs satiksmi vairākās Rīgas centra ielās

Sestdien, 15.jūnijā, Rīgā norisināsies "Riga Pride" gājiens, kura laikā no plkst.11 līdz 14 vairākās centra ielās slēgs transportlīdzekļu satiksmi, bet lielāko dienas daļu būs slēgts arī Vērmanes dārzs.

Lasiet arī

Sabiedrība Muzeju nakts arī Saeimā. Būs ekspozīcija par Latvijas dalību ES un NATO

Sestdien, 18.maijā - Saeimas nams vērs savas durvis apmeklētājiem

Sabiedrība Opozicija vēlas, lai debates notiek tikai valsts valodā

Opozīcijā esošie "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) sagatavojuši grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas liegtu rīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā.

Sabiedrība Saeima noraidīja alkohola iegādāšanās vecuma palielināšanu līdz 20 gadiem

Saeima šodien, otrajā lasījumā skatot grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, noraidīja priekšlikumu, kas būtu paredzējis alkoholiskos dzērienus aizliegt pārdot personām, kuras jaunākas par 20 gadiem.

Sabiedrība Saeimas komisijā vērtēs vēl vienu iniciatīvu par iecerēto skolu reformu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā trešdien, 8.maijā, vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par iecerēto skolu reformu.