• Marija,
  • Marika,
  • Marina
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valstij «Maskavas nama» pārņemšana īpašumā prasīs ap pusmiljonu eiro gadā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:23, 12.12.2023


Valsts īpašumā pārņemot ēku "Maskavas nams" Rīgā, Marijas ielā, no budžeta būs nepieciešami aptuveni 495 395 eiro ikgadējām uzturēšanas izmaksām.


Foto: LETA

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien virzīšanai pirmajam lasījumam atbalstīja likumprojektu, kas paredz, ka ēka Marijas ielā 7 pāries Latvijas valsts īpašumā.

Komisija likumprojektu skatīja sēdes publiskajā un slēgtajā daļā. Komisija rosināja virzīt likumprojektu steidzamības kārtā, proti, divos lasījumos.

Sēdes publiskajā daļā Satversmes aizsardzības biroja direktora pirmais vietnieks Jānis Batalauskis norādīja, ka birojam iebildumi pret šo likumprojektu nav. Arī Valsts drošības dienesta priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus norādīja, ka dienests atbalsta likumprojekta virzību, turklāt dienests ir vairākkārt informējis valsts augstākās amatpersonas par šī objekta radīto apdraudējumu nacionālajai drošībai.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka likumprojektam nav ietekme uz valsts budžetu, taču, kā izskanēja komisijā, papildu nauda tomēr būs nepieciešama. Satiksmes ministrijas (SM) skaidrojumu par papildu finansējumu komisija neguva, jo tās pārstāvji nebija ieradušies, kas raisīja deputātos izbrīnu.

SM komisijai iesniegtajā atzinumā par šo likumprojektu pausta gatavība pārņemt nekustamo īpašumu ministrijas valdījumā. Vienlaikus par nekustamā īpašuma lietošanu no būvju īpašnieka puses ministrijai ir izveidojies parāds 36 007 eiro apmērā, tostarp parāds par zemes nomas maksu un nekustamā īpašuma nodokli.

Nekustamā īpašuma pārņemšanas SM valdījumā gadījumā ministrijai būs nepieciešami papildu līdzekļi. Provizoriski nepieciešamie papildu līdzekļi īpašuma apsaimniekošanai un uzturēšanai vienam gadam ir 495 395 eiro. 7756 eiro nepieciešami par nekustamā īpašuma nodoklis par zemi, nekustamā īpašuma nodoklim par būvi 35 225 eiro apmērā, 332 414 eiro apsaimniekošanas maksai un 120 000 eiro komunālo pakalpojumu izmaksām.

Sēdes publiskajā daļā asas diskusijas izpalika, jo kopumā koalīcijas deputātiem bija atbalstošs viedoklis par likumprojekta virzību. Vienīgais, kurš cēla iebildumus, bija opozīcijas deputāts Edmunds Zivtiņš (PLV), kurš solīja balsojumā nepiedalīties.

Zivtiņa ieskatā objekta pārņemšana valsts īpašumā būs tikai papildu slogs, jo nav skaidrs, ko valsts tālāk darīs ar šo īpašumu. Viņa ieskatā, Latvijā visus Krievijai piederošos objektus vajadzētu atsavināt vienā reizē, nevis "cirst kaķim asti pa gabaliņam".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgā mainīs vairāku sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumus

No 1.augusta Rīgā tiks veiktas izmaiņas vairāku pieturvietu nosaukumos.

Sabiedrība Satversmes tiesā ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības atlaišanu

Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības domes atlaišanas likuma un Pašvaldības domes vēlēšanu likuma normu atbilstību Satversmei.

Sabiedrība Rīgā atklāj ukraiņu bēgļiem pielāgoto ēku

Ukrainas iedzīvotājiem pielāgotā ēka Rīgā, Ūnijas ielā 49, būs atbalsts bēgļu sākotnējai izmitināšanai, šodien telpu atklāšanas pasākumā norādīja pašvaldības amatpersonas.

Sabiedrība Latvijā reģistrēto jaundzimušo skaits piecos mēnešos sarucis par 10,9%

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos reģistrēti 5309 jaundzimušie, kas ir par 10,9% jeb 648 jaundzimušajiem mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima nolemj «Maskavas namu» pārņemt valsts īpašumā

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par rīcību ar nekustamo īpašumu, kas nepieciešama valsts drošības apdraudējuma novēršanai", kas nosaka tā dēvētā "Maskavas nama" pārņemšanu valsts īpašumā.

Sabiedrība Bergmanis: Grūti paredzēt Krievijas atbildes soļus uz likumu par «Maskavas namu»

Ir grūti paredzēt, kādi varētu būt Krievijas atbildes soļi uz Latvijas likumu par "Maskavas nama" pārņemšanu valsts īpašumā, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS), kura vadītā komisija šodien skatīs minēto likumprojektu.

Ekonomika Banka aicina nesteigties ar «Maskavas nama» pārņemšanu valsts īpašumā

"Rietumu banka" aicina Saeimas deputātus nesteigties ar "Maskavas nama" pārņemšanu valsts īpašumā, jo šī likumprojekta sekas skaršot Latvijas komersantus, kuru aktīvi atrodas Krievijā.

Sabiedrība «Deputātiem tiek piedāvāts konfiscēt svešu īpašumu»

Maskavas nams aicina parlamentāriešus ierasties, lai pārliecinātos, ka ēkas iemītnieki nedarbojas pret Latvijas valsti.