• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tiesa piemērojusi sodu pirmajā krimināllietā par apzinātu inficēšanu ar HIV

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:42, 12.12.2023


Pirmās instances tiesa piemērojusi sodu Latvijā pirmajā krimināllietā par personas apzinātu inficēšanu ar HIV.


Foto: LETA

Rīgas pilsētas tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu un piesprieda sabiedrisko darbu uz 90 stundām. Apsūdzētais atzīts par vainīgu par to, ka laika posmā no 2013.gada aprīļa līdz 2014.gada aprīlim apzināti inficēja savu draudzeni ar cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV).

Rīgas Pārdaugavas prokuratūras prokurore tiesas debatēs lūdza piemērot apsūdzētajam brīvības atņemšanu, nosakot to nosacīti, tāpēc prokurore lūgs tiesu sagatavot pilnu spriedumu, lai lemtu par tā pārsūdzību.

Kā norāda prokurore, apsūdzētais, atklājot inficēšanos ar HIV, ar savu parakstu apliecināja, ka ir informēts un iepazīstināts ar inficētas personas tiesībām un pienākumiem, un apņēmās tos ievērot, proti, nodrošināt slimības tālāku neizplatīšanu un mudināt kontaktpersonas jeb seksuālos partnerus veikt HIV testu.

Tā vietā apsūdzētais par inficēšanos ar HIV nebrīdināja savu draudzeni, ar kuru vairākkārt stājās dzimumattiecībās, nelietojot nepieciešamos kontracepcijas līdzekļus. Apsūdzētā rīcības rezultātā cietusī meitene arī tika inficēta ar cilvēka imūndeficīta vīrusu.

Tiesa cietušās pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju apmierināja daļēji. Tiesa nolēma, ka apsūdzētajam kopumā jāsamaksā cietušajai kaitējuma kompensācija 50 000 eiro apmērā.

Šāda krimināllieta Latvijā ir pirmā, kura rezultējusies ar minētās personas saukšanu pie kriminālatbildības, pirmstiesas kriminālprocesa pabeigšanu un pirmās instances tiesas notiesājošu spriedumu, atzīmē prokuratūra.

Spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VVD aicina ievērot prasības, ar droniem fiksējot vides pārkāpumus

Ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību, pašlaik sabiedrībai ir ļoti plašas iespējas iegādāties dažādu veidu bezpilotu gaisa kuģus jeb dronus.

Sabiedrība Pakāpeniski atteiksies no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Krievu valodu, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā esošiem datiem, kā otro svešvalodu apgūst gandrīz pusē Latvijas skolu. Daļā izglītības iestāžu netiek piedāvāta alternatīva krievu valodas apguvei.

Sabiedrība Rīdziniekus aicina sakārtot ēku pagrabus patvertņu veidošanai

Lielās talkas laikā, 27.aprīlī, sakopjot un pielāgojot civilās aizsardzības prasībām vairāku pašvaldību ēku pagrabus, Rīgas dome aicina iedzīvotājus sakārtot arī savus ēku pagrabus droša patvēruma veidošanai.

Sabiedrība Aprīļa vidus daudzviet Latvijā bijis mitrāks par normu

Vidējā gaisa temperatūra aprīļa otrajā dekādē Latvijā bija tuvu normai, savukārt nokrišņu daudzums sasniedza 163% no daudzu gadu vidējā rādītāja, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Skatīs tiesneša lietu par nesaskaņotu strādāšanu kažokādu rūpnīcā Dānijā

Administratīvā apgabaltiesa rakstveida procesā 2.oktobrī skatīs tiesneša Renāra Jūrmaļa lietu par nesaskaņotu strādāšanu kažokādu rūpnīcā Dānijā atvaļinājuma laikā.

Sabiedrība Aptauja: Puse Latvijas iedzīvotāju netic tiesu taisnīgumam

Puse jeb 50% Latvijas iedzīvotāju netic tiesu taisnīgumam, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Kriminālziņas Vaškevičam par korupciju piespriež sešu gadu cietumsodu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien bijušajam Muitas kriminālpārvaldes vadītājam Vladimiram Vaškevičam par korupcijas noziegumiem piesprieda cietumsodu uz sešiem gadiem.

Kriminālziņas Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais taksists vainu atzīst daļēji

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzēts taksists Sergejs Sidorovs vainu atzīst daļēji un apgalvo, ka ir "par Latviju".