• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jeļcina ministrs Pēteris Avens pastāstīja par KF karaspēka izvešanu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:36, 10.12.2023


Anša Pūpola jaunā filma atklāj diplomātijas atsperes.


90. gadu sākumā Baltijas valstu valdības īpaši satrauca Krievijas gaisa desanta vienību klātbūtne.

Studijas Nemelo.lv paspārnē tapusi jauna dokumentāli pētnieciska filma par Latvijas vēsturē izšķirošu notikumu - Krievijas armijas izvešanas sarunu aizkulisēm 1991.-1994.gadā "Krievijas armijas izvešana. Nezināmās lappuses".

Režisora Anša Pūpola veidotais kinodarbs ataino laiku, kad Latvijā atradās apmēram 60 000 Krievijas armijas karavīru, un nebija skaidrs, vai un kad tie mūsu valsti pametīs.

Filmas tapšanas gaitā aptaujāts plašs tā laika vēsturisko notikumu aculiecinieku loks. Tostarp pirmais Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Andrejs Kozirevs filmā atklāj, kādas diskusijas tobrīd notika Krievijas valdībā.

Savukārt Latvijas puses sarunu dalībnieki Tālavs Jundzis, Valdis Birkavs, Mārtiņš Virsis un Jānis Dinēvičs atminas ar kādām Krievijas specvienību izstrādātām viltībām mūsu valsts pārstāvjiem tolaik nācās saskarties.

Filmas veidotājiem ASV galvaspilsētā Vašingtonā izdevās satikt arī divu prezidentu Džordža Buša un Bila Klintona administrācijas tā laika diplomātus Danielu Frīdu un Stīvenu Sestanoviču. Viņi filmā dalās atmiņās par laiku, kad ar Krieviju bija iespējams par kaut ko vienoties un vienošanās tika arī pildīta.

"Vladimirs Putins pats savulaik devās uz NATO samitiem un runāja par Krievijas iestāšanos aliansē," atceras S. Sestanovičs un skaidro, kā Krievija no NATO sabiedrotās kļuva par agresorvalsti, kādu mēs to pazīstam šobrīd.

Par sarunām ar Borisu Jeļcinu un to ietekmi uz armijas izvešanas gaitu, filmā stāsta arī Krieviju atstājušais Latvijas pilsonis Pēteris Avens, kurš tolaik bija Krievijas valdības loceklis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jūrmalas jaunieši iesaistījās koka arhitektūras aizsardzībā (+VIDEO)

Aizsākta pašvaldības līdzfinansējuma programma kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

Sabiedrība Izstrādātas vadlīnijas patvertņu minimālajām tehniskajām prasībām

Iekšlietu ministrija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir izstrādājis vadlīnijas par minimālajām tehniskajām prasībām ēkās esošo telpu vai telpu grupu piemērotībai patvertnes vai vietas, kur var patverties, izveidošanai vai atjaunošanai ēkas pazemes stāva daļā, informē VUGD.

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Lasiet arī

Pasaule Izraēla atsauc vēstnieku ANO

Izraēla pirmdien atsauca vēstnieku ANO Giladu Erdanu, saasinoties ebreju valsts konfliktam ar starptautisko organizāciju saistībā ar "Hamās" kaujinieku 7.oktobra uzbrukumu.

Sabiedrība Diena gaidāma saulaina un vējaina

Otrdien Latvijā būs sauss un saulains laiks, ziemeļaustrumu novados mākoņi daļēji segs debesis, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība PVD aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, lai nepieļautu mājputnu saslimšanu ar augsti patogēno putnu gripu.

Pasaule Šonedēļ atkal streikos «Lufthansa» virszemes apkalpošanas darbinieki

Vācijas nacionālās aviokompānijas "Lufthansa" virszemes apkalpošanas darbinieki šonedēļ rīkos kārtējo streiku, cenšoties panākt algu palielināšanu, pirmdien paziņoja arodbiedrība "Verdi".