• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sniega dēļ ir jāmaina auto stāvēšanas prakse, brīdina varasiestādes (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:13, 08.12.2023


Nolaidīgajiem autovadītājiem pašvaldība piemēros sodus.


Tas nav jauki, šofera kungs.

Rīgas pašvaldība brīdina auto īpašniekus par nepieciešamību līdzsvarot savas intereses ar sabiedrību.

Autovadītājiem jārēķinās, ka visas ziemas garumā vairākās Rīgas ielās var tikt īslaicīgi aizliegts novietot automašīnas ielu malās, lai būtu iespējas veikt ielu pilnvērtīgu tīrīšanu. Automašīnu novietošanas aizliegums var tikt ieviests arī maksas autostāvvietās. Automašīnu īpašnieki aicināti ievērot uzstādītās ceļazīmes un pārvietot automašīnas. Ja automašīnas netiks pārvietotas, ielas un stāvvietu tīrīšanu nebūs iespējams nodrošināt, un tas radīs neērtības visiem, kas pārvietojas pa ielu vai izmanto stāvvietu.

Tāpat autovadītājiem jāatceras, ka automašīnas ir jānovieto tā, lai tām garām varēt tikt sabiedriskais transports. Ja automašīnu stāvvietā vai ielas malā tā novietot nav iespējams, tad ir jāmeklē cita apstāšanās un stāvēšanas vieta. Nepareizi novietotas automašīnas var pat uz vairāk nekā stundu apturēt sabiedriskā transporta kustību. Autovadītājiem jāapzinās, ka nepareizi novietojot automašīnas un bloķējot sabiedriskā transporta kustību bieži pat uz vairāk nekā stundu, viņi rada neērtības daudziem rīdziniekiem, kuri nenokļūst savā galamērķī plānotajā laikā.

Tāpat automašīnu īpašniekiem jāatceras, ka, ja automašīna novietota ielas malā vai stāvvietā daudzdzīvokļu nama pagalmā ilgāk nekā trīs diennaktis, tad tās īpašniekam pašam jāsatīra sniegs apkārt savai mašīnai. Par sava transportlīdzekļa izkļūšanu no stāvvietas ielas malā vai pagalmā atbildīgs katrs autovadītājs pats, ne sētniekam, ne pašvaldības ietvju un ielu tīrītājiem nav jānodrošina sniega savākšana ap ilgstoši novietotām automašīnām. Ap ilgstoši novietotām automašīnām sakrājies sniegs traucē ielu kopšanai un tādējādi rada neērtības ikvienam, kas pārvietojas pa ielu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība PVD aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, lai nepieļautu mājputnu saslimšanu ar augsti patogēno putnu gripu.

Sabiedrība Latvijā būs aizliegts ieviest no Baltkrievijas arī kartupeļus un burkānus

Zemkopības ministrija (ZM) paplašinājusi iespējamam importa aizliegumam pakļauto Krievijas un Baltkrievijas preču sarakstu.

Sabiedrība Jūrmalas jaunieši iesaistījās koka arhitektūras aizsardzībā (+VIDEO)

Aizsākta pašvaldības līdzfinansējuma programma kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

Sabiedrība Izstrādātas vadlīnijas patvertņu minimālajām tehniskajām prasībām

Iekšlietu ministrija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir izstrādājis vadlīnijas par minimālajām tehniskajām prasībām ēkās esošo telpu vai telpu grupu piemērotībai patvertnes vai vietas, kur var patverties, izveidošanai vai atjaunošanai ēkas pazemes stāva daļā, informē VUGD.

Lasiet arī

Ekonomika Auto asociācija: Latvijas auto tirgus pērn bijis mazākais Baltijas valstīs

Latvijā no 2023.gada janvāra līdz 2023.gada novembrim kopējais reģistrētais jauno automašīnu skaits bija 17 895, kas, salīdzinot ar jauno vieglo automobiļu reģistrāciju starp Baltijas valstīm, ir vismazākais rādītājs, aģentūrai LETA pavēstīja Auto asociācijā.

Sabiedrība Neaizmirstiet: no ceturtdienas ieejas maksa Jūrmalā palielinās (+VIDEO)

Caurlaide konkrētam transportlīdzeklim tiek reģistrēta pēc pieteikuma apstiprināšanas.

Ekonomika Pirmreizējā reģistrācija pērn veikta par 0,1% mazāk vieglo automašīnu

Latvijā pirmreizējā reģistrācija pagājušajā gadā veikta 61 002 vieglajām automašīnām, kas ir par 0,1% mazāk nekā 2022.gadā, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotā informācija.

Ekonomika Koplietošanas automašīnas Rīgā kļūst lētākas nekā taksometri (+VIDEO)

Pieprasījumu nosaka arvien ierobežotāka Rīgā stāvvietu pie mājām pieejamība, pieaugošās uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas, kā arī jauna transportlīdzekļa iegāde kļūst arvien dārgāka.