• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rēzeknē 2024. gadā mainīsies nekustamā īpašuma nodoklis (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:31, 04.12.2023Valstspilsēta izkļūst no sarežģītas finansiālās situācijas.


Nami Rēzeknē ir pašvaldību uzmanības lokā.

Ar 2024. gada 1. janvāri stāsies spēkā pašvaldības saistošie noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Rēzeknē”, kas nosaka Rēzeknes valstspilsētas administratīvajā teritorijā piemērojamo nekustamā īpašuma nodokļa likmi ēkām, dzīvojamām mājām, dzīvokļiem un citiem objektiem.

Vēršam uzmanību, ka saskaņā ar šiem noteikumiem nodokļa likme dzīvojamām telpām (dzīvoklim, mājai) ir noteikta 1,5% apmērā no kadastrālās vērtības, ja 2024. gada 1. janvārī dzīvesvieta objektā nav deklarēta nevienai personai. Nodokļa likme mājokļiem ar deklarētiem iedzīvotājiem veidos 0,4% no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.

Noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Rēzeknē” tika apstiprināti 28. septembrī Rēzeknes valstspilsētas domes sēdē ar vienbalsīgu deputātu balsojumu. Saistošo noteikumu projekts pirms tam (no 7. līdz 22. septembrim) tika publicēts pašvaldības portālā rezekne.lv sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. Taču šajā laika posmā no iedzīvotājiem nebija saņemts neviens priekšlikums vai iebildums.

Kā iepriekš ziņoja VS.LV, līdz ar energoresursu, materiālu un izejvielu sadārdzinājumu, kā arī saistībā ar gaidāmo valstī noteiktās minimālās algas paaugstināšanu no 620 eiro līdz 700 eiro, SIA “Rēzeknes namsaimnieks” no 2024. gada 1. janvāra plāno paaugstināt māju apsaimniekošanas tarifu pilsētā.

Uzņēmuma vadītāja Juna Kjakšta skaidro, ka katrai mājai apsaimniekošanas tarifs tiek aprēķināts individuāli, taču pilsētā vidējais pieaugums būs aptuveni 0,02 eiro par kvadrātmetru.

Lai uzzinātu vairāk par jauno apsaimniekošanas tarifu, kas būs aktuāls konkrēti jūsu mājai no 2024. gada 1. janvāra, lūgums vērsties SIA “Rēzeknes namsaimnieks” (Atbrīvošanas alejā 106). Uzņēmuma speciālisti atbildēs uz visiem jautājumiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Daudzi māju saimnieki Baltijā slēpjas pazemē (VIDEO)


Iepriekš uzstādīti bunkuri ar pārtikas rezervēm ļaus pārdzīvot visas nepatikšanas.

Sabiedrība Policija aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu

Valsts policija aicina marta sākumā autovadītājus nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Sabiedrība Martā iespējami kārtējie plūdi Daugavā, iestādes tam gatavojas (+VIDEO)

Dabas stihijas gadījumā ir jāievēro vienkārši noteikumi.

Sabiedrība Piektdien Kurzemes dienvidrietumos gaisa temperatūra var sasniegt +12 grādus

Marta pirmajā dienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +4..+9 grādiem, bet vietām, galvenokārt Kurzemes dienvidrietumos, tā sasniegs +10..+12 grādus.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts kontrole: Rēzeknes budžetā pieļauti vairāki pārkāpumi

Rēzeknes pašvaldības 2023.gada budžeta izstrādē ir pieļauti vairāki pārkāpumi, secināts Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā, kurā vērtēts, vai Rēzeknes pašvaldības rīcība budžeta un finanšu vadībā ir atbilstoša regulējumam.

Sabiedrība Rēzeknes pilsētas domei jāsagatavo finanšu dokumenti izskatīšanai FM un VARAM

Rēzeknes pilsētas domei jāsagatavo dokumenti par parādsaistību apjomu, nākamā gada budžetu un finanšu uzskaites sistēmas uzlabošanu izskatīšanai Finanšu ministrijā (FM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Kriminālziņas Pēc divu nedēļu ilgiem dzēšanas darbiem likvidēts šķeldas ugunsgrēks Rēzeknē

Rēzeknē trešdien pēc teju divu nedēļu ilgiem dzēšanas darbiem likvidēts šķeldas ugunsgrēks.

Sabiedrība Rēzeknes novada pašvaldība saņēmusi augstu Eiropas Savienības atzinību (+VIDEO)

Tīklošana ir palīdzējusi izveidot izglītības projektus.