• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Piecās Latvijas pilsētās palielināsies siltumenerģijas tarifi

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:41, 30.11.2023


Decembrī zemāki siltumenerģijas tarifi spēkā stāsies četriem komersantiem, savukārt pieciem, kuriem iepriekšējo mēnešos tarifi samazināti, tie atkal nedaudz palielināsies, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).


Foto: LETA

Vēl vienam komersantam, kam tarifs nebija pārskatīts vairākus gadus, spēkā stāsies augstāks tarifs.

Zemāki tarifi no šā gada 1.decembra būs Aucē, Bēnē un Lielauces ciemā, kur maksa būs 70,42 eiro par megavatstundu (MWh), Jēkabpilī, kur tarifs būs 61,34 eiro par MWh, Mālpilī tarifs būs 86,22 eiro par MWh un Ventspilī tarifs būs 84,15 eiro par MWh.

Savukārt neliels tarifu pieaugums no 1.decembra gaidāms Iecavā, kur tas būs 59,06 eiro par MWh, Jūrmalā - 89,40 eiro par MWh, Olainē un Pārolaines ciemā tarifs būs 89,70 eiro par MWh, Jaunolainē un Stūnīšos - 89,18 eiro par MWh, Viļānos - 77,94 eiro par MWh, bet Valmierā un Viestura laukumā tarifs būs 74,41 eiro par MWh.

Lielāks kāpums ir Nīcgalē, Naujenē, Kalkūnē un Kalupes ciemā, kur komersantam siltumenerģijas tarifu bija izdevies saglabāt nemainīgu 56,16 eiro par MWh apmērā kopš 2014.gada. No šā gada 1.decembra jaunais tarifs būs 90,85 eiro par MWh.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.

SPRK Enerģētikas departamenta direktors Jānis Negribs norāda, ka kurināmā resursu tirgos būtiskas izmaiņas nav notikušas, vienlaikus, saglabājoties zemai gaisa temperatūrai, energoresursu cenas var pieaugt.

"Iedzīvotājiem Latvijā noteikti jāņem vērā, ka aukstāka laika iestāšanās būs jūtama arī decembrī saņemtajos siltumenerģijas rēķinos saistībā ar lielāku patērēto siltumenerģijas daudzumu apkurei. Līdz ar to arī pie zemākiem tarifiem rēķina apmērs var būt lielāks, salīdzinot ar saņemto rēķinu novembrī," pauž Negribs.

Joprojām saglabājas tendence, ka lielākajai daļai siltumapgādes komersantu tarifi samazinās kurināmā cenu izmaiņu dēļ. Vienlaikus ir arī komersanti, kuriem tarifi palielinās - tas saistīts ar nelielu kurināmā izmaksu kāpumu, salīdzinot ar vasaras mēnešos piemēroto. Savukārt atsevišķās apdzīvotās vietās, kur iepriekšējā apkures sezonā tarifi netika pārskatīti, šobrīd atbilstoši aktuālajām kurināmā cenām aprēķinātie tarifi ir augstāki.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Sabiedrība Eksperti skaidro, cik maksāsim par apkuri šajā sezonā

Latvijā šajā apkures sezonā iedzīvotājiem gaidāmi mazāki rēķini nekā pagājušajā gadā, prognozē starptautiskā biokurināmā biržas "Baltpool" pārstāvji.

Ekonomika Valstspilsēta Daugavpils no 1.novembra siltuma tarifu pazeminās par aptuveni 5%

Ja kādas mājas iedzīvotāji vēlas pieslēgt apkuri ātrāk vai vēlāk, to iespējams izdarīt, vienojoties dzīvokļu īpašniekiem.

Ekonomika Nākammēnes siltumenerģija Daugavpilī kļūs lētāka (+VIDEO)

Valstspilsētas otrās siltumcentrāles teritorijā šobrīd notiek vērienīgi celtniecības darbi.

Ekonomika Valstspilsēta Jūrmala ir sagatavojusies apkures sezonas sākumam (+VIDEO)

Pašvaldības uzņēmums papildus iekārtu un tīklu sagatavošanas darbiem arī veic energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus savos objektos.