• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja: Latvijā 21% iedzīvotāju baidās kļūt par krāpnieku upuri

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:32, 30.11.2023


Latvijā 21% iedzīvotāju atzīst, ka baidās krist krāpnieku nagos, jo nav pārliecināti, ka spētu atpazīt to izliktās lamatas, informē "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.


Foto: LETA

Visvairāk cilvēkus biedē iespēja uzķerties uz viltus interneta veikalu piedāvājumu - tā norāda 49%.

Vienlaikus vairums jeb 58% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka atpazītu krāpniecisku zvanu, īsziņu vai vēstuli, tāpēc nekad nekļūtu par krāpnieku upuriem.

Nonākot aci pret aci ar krāpšanas riskiem, drošāki par sevi jūtas vīrieši - 65% vīriešu ir pārliecināti, ka atpazītu krāpnieku slazdus, kamēr sieviešu vidū šādu pārliecību izrāda tikai puse aptaujāto.

Tāpat par sevi pārliecinātāki ir gados jauni cilvēki - aptuveni trīs ceturtdaļas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 39 gadu vecumam uzskata, ka zina, kā neiekrist krāpnieku slazdos, kamēr pārējās vecuma grupās šis rādītājs svārstās vien no 44% līdz 58% robežās.

Latvijas iedzīvotāji visvairāk baidās no viltus interneta veikaliem (49%), kā arī tādiem krāpšanas veidiem kā negodīgi tirgotāji (37%), investīciju krāpšana (28%) un viltus loterijas (24%). Savukārt krāpnieciski zvani, īsziņas vai e-pasti pavirzījušies otrajā plānā.

Jaunieši līdz 29 gadu vecumam krietni biežāk nekā citi uztraucas, ka viņus varētu apkrāpt tirgotāji, savukārt iedzīvotāji virs 60 gadu vecuma biežāk nekā pārējie baidās no krāpnieciskiem e-pastiem un viltus loterijām. Domājot par atsevišķiem krāpšanas veidiem, vīrieši kopumā jūtas daudz drošāki par sevi, tomēr tāpat kā sievietes visvairāk baidās iekrist viltus interneta veikalu un negodīgu tirgotāju lamatās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Kriminālziņas Brīdina par jaunu krāpšanas shēmu, izmantojot «Digital Turbine» vārdu

Valsts policija brīdina, ka pēdējo nedēļu laikā konstatēti daudzi krāpšanas gadījumi, izmantojot uzņēmuma "Digital Turbine" vārdu.

Kriminālziņas Skandāls ar BaltCap līdzekļu piesavināšanos - EIB viceprezidenta komentārs

Eiropas Investīciju banka (EIB), kas ieguldījusi 20 miljonus eiro Baltijas privātā kapitāla fondu pārvaldnieka "BaltCap" infrastruktūras fondā, ir vīlusies par informāciju, ka bijušais fonda partneris ir piesavinājies miljoniem eiro, tomēr tas neietekmē EIB plānus Baltijas valstīs, paziņoja bankas viceprezidents Tomass Estross.

Kriminālziņas Cīņā pret finanšu noziegumiem valstī tiek izmantotas viedās tehnoloģijas (VIDEO)

Salīdzinot ar 2022.gadu, pērn par 84% palielinājās tieši investīciju krāpšanas gadījumu skaits.

Ekonomika Latvijas četru lielāko banku klientiem pērn izkrāpti 12,662 miljoni eiro

Latvijas četru lielāko banku klientiem, pašiem apstiprinot maksājumus, pagājušajā gadā izkrāpti kopumā 12,662 miljoni eiro, kas ir par 5,2% vairāk nekā 2022.gadā, liecina Finanšu nozares asociācijas publiskotie dati.