• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par mājas ūdens patēriņa starpības aprēķinu vēršas Satversmes tiesā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:22, 27.11.2023


Augstākās tiesas (AT) Senāta Civillietu departaments apturējis tiesvedību SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) prasībā pret kādu fizisku personu par ūdens patēriņa parāda piedziņu un vērsies Satversmes tiesā (ST).


Foto: LETA

Daudzdzīvokļu mājas dzīvokļa īpašniek nebija laikus nodevis ūdens patēriņa rādījumus, tādēļ RNP ūdens patēriņu aprēķināja saskaņā ar attiecīgu Ministru kabineta noteikumu 19.1 punkta 1.apakšpunktu, proti, dzīvokļa īpašniekam tika uzlikts pienākums samaksāt par visas mājas neuzskaitītā ūdens apjomu.

Senāta ieskatā minētais regulējums nesamērīgi ierobežo personas tiesības, kuras aizsargā Satversmes 105.pants, kas nosaka ikvienam tiesības uz īpašumu.

Senāts norāda, ka šādā situācijā ūdens patēriņā tiek ieskaitīts ne tikai konkrētās personas neuzskaitītais, bet arī citu apstākļu dēļ radītais ūdens patēriņš, piemēram, avārijā, remontā un koplietošanas vajadzībām nopludinātais ūdens daudzums, turklāt netiek ņemtas vērā maksimālās ūdens patēriņa normas.

Ministru kabineta noteikumu "Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu" 19.1 punkta 1.apakšpunkts 2019.gada 22.novembrī zaudēja spēku, tomēr strīdos, kur parāds aprēķināts par laika posmu līdz šim datumam, tas joprojām tiek piemērots.

Lai aizsargātu konkrētās civillietas atbildētāja un citu lietu, kas atrodas dažādās iztiesāšanas stadijās, dalībnieku pamattiesības, jālemj par apstrīdētās normas atzīšanu par spēkā neesošu no tās izdošanas brīža - 2013.gada 1.oktobra, uzskata Senāts.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Martā iespējami kārtējie plūdi Daugavā, iestādes tam gatavojas (+VIDEO)

Dabas stihijas gadījumā ir jāievēro vienkārši noteikumi.

Sabiedrība Piektdien Kurzemes dienvidrietumos gaisa temperatūra var sasniegt +12 grādus

Marta pirmajā dienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +4..+9 grādiem, bet vietām, galvenokārt Kurzemes dienvidrietumos, tā sasniegs +10..+12 grādus.

Sabiedrība Pamatskolu šajā mācību gadā varēs absolvēt bez atzīmes krievu valodā

Noslēgumam tuvojas darbs pie grozījumiem, kas šogad ļaus 9.klases skolēniem pabeigt pamatskolu bez atzīmes krievu valodā vai krievu literatūrā, raidījumā "Krustpunktā" atklāja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanu laikā Rīgā pie vēstniecības rīkos zibakciju

Krievijas prezidenta "vēlēšanu" laikā Rīgā pie Krievijas vēstniecības tiks rīkota zibakcija, novietojot tur autobusu ar uzrakstu, lai mudinātu balsotājus aizdomāties par izdarītajām politiskajām izvēlēm.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīdzinieki visaugstāk vērtē galvaspilsētā ūdensapgādi

Vērtējot Rīgas domes darbu, rīdzinieki visbiežāk ir apmierināti ar ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšanu, bet vismazāk apmierināti ar korupcijas risku mazināšanu, liecina novembrī veiktās pētījumu centra "SKDS" aptaujas dati.

Sabiedrība Ventspils novada iedzīvotājiem kompensēs 35% no ūdenssaimniecības tarifa

Ventspils novada pašvaldība iedzīvotājiem, kuri saņem centralizētos ūdenssaimniecības pakalpojumus, kā arī ģimenes ārstu praksēm kompensēs 35% no ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa, liecina Ventspils novada domes sēdes lēmums.

Sabiedrība No decembra plāno būtiski paaugstināt maksu par kanalizāciju Ādažos

No decembra plānots būtiski paaugstināt maksu par kanalizāciju Ādažos, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība ST: norma par uzturēšanās atļaujām Krievijas pilsoņiem atbilst Satversmei

Satversmes tiesa (ST) šodien par atbilstošu valsts pamatlikumam atzina normu, ar kuru Krievijas pilsoņiem jaunas uzturēšanās atļaujas iegūšanai jāapliecina latviešu valodas zināšanas.