• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par mājas ūdens patēriņa starpības aprēķinu vēršas Satversmes tiesā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:22, 27.11.2023


Augstākās tiesas (AT) Senāta Civillietu departaments apturējis tiesvedību SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) prasībā pret kādu fizisku personu par ūdens patēriņa parāda piedziņu un vērsies Satversmes tiesā (ST).


Foto: LETA

Daudzdzīvokļu mājas dzīvokļa īpašniek nebija laikus nodevis ūdens patēriņa rādījumus, tādēļ RNP ūdens patēriņu aprēķināja saskaņā ar attiecīgu Ministru kabineta noteikumu 19.1 punkta 1.apakšpunktu, proti, dzīvokļa īpašniekam tika uzlikts pienākums samaksāt par visas mājas neuzskaitītā ūdens apjomu.

Senāta ieskatā minētais regulējums nesamērīgi ierobežo personas tiesības, kuras aizsargā Satversmes 105.pants, kas nosaka ikvienam tiesības uz īpašumu.

Senāts norāda, ka šādā situācijā ūdens patēriņā tiek ieskaitīts ne tikai konkrētās personas neuzskaitītais, bet arī citu apstākļu dēļ radītais ūdens patēriņš, piemēram, avārijā, remontā un koplietošanas vajadzībām nopludinātais ūdens daudzums, turklāt netiek ņemtas vērā maksimālās ūdens patēriņa normas.

Ministru kabineta noteikumu "Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu" 19.1 punkta 1.apakšpunkts 2019.gada 22.novembrī zaudēja spēku, tomēr strīdos, kur parāds aprēķināts par laika posmu līdz šim datumam, tas joprojām tiek piemērots.

Lai aizsargātu konkrētās civillietas atbildētāja un citu lietu, kas atrodas dažādās iztiesāšanas stadijās, dalībnieku pamattiesības, jālemj par apstrīdētās normas atzīšanu par spēkā neesošu no tās izdošanas brīža - 2013.gada 1.oktobra, uzskata Senāts.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Austrumu slimnīcā aug smagas traumas guvušo pacientu skaits

Šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 13% palielinājies Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ar smagām traumām nonākušo pacientu skaits, informē slimnīca.

Sabiedrība Apsūdz slepenpolicistu par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes operatīvais darbinieks apsūdzēts par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu.

Sabiedrība No krievu valodas apguves atteikušies teju 3000 pamatskolēnu

No krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves atteikušies 2838 4.-9.klašu skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.

Sabiedrība Darbs pāri okeānam: ko simts latviešu jauniešu redzēja Amerikā (+VIDEO)

"Cilvēki ir ekspresīvi, atvērti", - pauž mūsu jaunieši.

Lasiet arī

Sabiedrība SPRK apstiprina «Rīgas ūdens» tarifa pieaugumu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Rīgas ūdens" iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, kas paredz tarifa kāpumu par 2%.

Sabiedrība Stiprā sala dēļ Rīgā vairākās vietās plīsuši ūdensvadi

Stiprā sala dēļ Rīgā vairākās vietās plīsuši ūdensvadi. Kā ziņo SIA "Rīgas ūdens", kopumā šorīt fiksētas sešas ūdensvadu avārijas.

Sabiedrība Rīgas ūdens no 1.marta plāno paaugstināt ūdensapgādes un kanalizācijas tarifus

Pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" no šī gada marta plāno nedaudz paaugstināt ūdensapgādes un kanalizācijas tarifus, liecina sludinājums oficiālajā portālā.

Sabiedrība Rīdzinieki visaugstāk vērtē galvaspilsētā ūdensapgādi

Vērtējot Rīgas domes darbu, rīdzinieki visbiežāk ir apmierināti ar ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšanu, bet vismazāk apmierināti ar korupcijas risku mazināšanu, liecina novembrī veiktās pētījumu centra "SKDS" aptaujas dati.