• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā bez OCTA pārvietojas aptuveni 1% auto

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:32, 27.11.2023


Ceļu satiksmē piedalās aptuveni 1% transportlīdzekļu bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA), liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) kampaņas "Ja Tev nav OC/TA - nebrauc!" laikā apkopotā statistika.


Foto: LETA

Lai skaidrotu sabiedrībai OCTA un tehniskās apskates savlaicīgas veikšanas nepieciešamību, kā arī mazinātu to autovadītāju skaitu, kas neiegādājas OCTA vai neveic transportlīdzekļa tehnisko apskati, oktobrī LTAB, sadarbībā ar CSDD un Valsts policiju, īstenoja sociālu kampaņu "Ja Tev nav OC/TA - nebrauc!".

LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins informēja, ka pirms kampaņas sākuma lēsts, ka kopējais transportlīdzekļu skaits, kas piedalās satiksmē bez derīgas OCTA, varētu būt ap 1-2%. Šādi secinājumi izdarīti, balstoties uz iepriekšējo kampaņu pieredzi un LTAB pieejamo statistiku, kas liecina, ka pērn 1,16% no visiem Latvijā reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem bija izraisīti ar transportlīdzekli bez OCTA. Izvērtējot datus starp dažādiem Latvijas reģioniem, secināts, ka, piemēram, Latgalē ar neapdrošinātu transportlīdzekli pērn izraisīti pat 1,85% ceļu satiksmes negadījumi, kamēr Kurzemē - vien 0,78%.

Kampaņas laikā vairāki fotoradari visā Latvijā, līdzīgi kā to jau šobrīd dara vidējās ātruma kontroles radari, veica OCTA un tehniskās apskates kontroli ārpuskārtas režīmā neatkarīgi no transportlīdzekļu braukšanas ātruma. Tāpat mērījumi tika veikti ar īpašu demo automašīnu, kas veica OCTA un tehniskās apskates kontroli satiksmes plūsmā.

Mērījumi apliecināja, ka transportlīdzekļu skaits, kas pārvietojas bez derīgas OCTA un tehniskās apskates nepārsniedz LTAB iepriekš izdarītos pieņēmumus - fotoradari fiksēja 0,51% bez OCTA un 0,18% bez tehniskās apskates esošus transportlīdzekļus, arī demo auto mērījumi bija līdzīgi - attiecīgi 0,59% un 0,15%.

Salīdzinot iegūtos datus ar 2022.gadā apkopotajiem, kā arī pirms četriem gadiem (2018.gadā) līdzīgas kampaņas laikā savāktajiem, LTAB secina, ka transportlīdzekļu skaits, kas piedalās ceļu satiksmē bez derīgas OCTA un tehniskās apskates, palicis salīdzinoši nemainīgs.

"Tomēr joprojām, mūsuprāt, ir aktuāla nepieciešamība nākotnē pielāgot stacionāros fotoradarus OCTA un tehniskās apskates kontrolei visā transporta plūsmā, neatkarīgi no transportlīdzekļu braukšanas ātruma. Tāpat lielāka uzmanība jāvelta to ceļu posmu uzraudzībai, kas ikdienā netiek kontrolēta ar stacionārajiem fotoradariem," uzsver Abāšins.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Daugavā lejpus Jēkabpils ūdens līmenis pazeminās

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pagājušajā naktī lēni pazeminājās, piektdienas rītā tās sāka kristies strauji, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Sabiedrība Tuvākajā nedēļā bieži spīdēs saule

Šīs nedēļas nogalē un nākamnedēļ Latvijā bieži spīdēs saule, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Daudzi māju saimnieki Baltijā slēpjas pazemē (VIDEO)


Iepriekš uzstādīti bunkuri ar pārtikas rezervēm ļaus pārdzīvot visas nepatikšanas.

Sabiedrība Policija aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu

Valsts policija aicina marta sākumā autovadītājus nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Lasiet arī

Interesanti fakti Bojāta telefona vai datora remonts izmaksā vidēji 450 eiro

Domājot par apdrošināšanas līgumu slēgšanu, liela daļa cilvēku primāri fokusējas uz dārgākajiem īpašumiem kā mājoklis, transporta līdzekļiem vai paša dzīvība, mazāk vērtīgās mantas atstājot novārtā. Taču tieši tā dēvētie kustamie īpašumi ir viena no visbiežāk sabojātajām un gana lielus izdevumus prasošajām mantām, turklāt tie ļoti bieži cieš šķietami nekaitīgās, sadzīviskās situācijās.

Ekonomika No Nīderlandes saņemts pieteikums par 2 miljonu eiro izmaksu no OCTA fonda

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) no Nīderlandes saņēmis pieteikumu par divu miljonu eiro izmaksu no obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) Garantijas fonda.

Sabiedrība Stāvvietas paplašinās nākamgad?

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) apkopojis nozīmīgākos notikumus 2023.gadā.

Ekonomika Demogrāfija, uzņēmējdarbība, nodokli - eksperts par pensijām Latvijā (+VIDEO)

Dzīvības apdrošināšanas tirgus 10 mēnešos ir piedzīvojis kritumu par 20%.