• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas varas iestādes plāno aprīkot bumbu patvertnes (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:27, 25.11.2023


2009.gadā tika pieņemtas likuma izmaiņas, kas vairs neuzlika par pienākumu uzturēt šo infrastruktūru.


Tiek apsvērta arī iespēja izmantot autostāvvietas kā patversmes kara gadījumā.

Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvalde (CAOIP) galvaspilsētā apzinājusi 355 iespējamās vietas bumbu patvertņu veidošanai, paziņoja Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators.

"Šis civilo aizsargbūvju jautājums ir vientuļā laukā novārtā pamests, ar nezālēm aizaudzis, no normatīvā regulējuma izsvītrots, un šobrīd tas mums ir no jauna jāizkustina, jārestaurē, jāpadara civilizēts un aktuāls publiskajā dienas kārtībā, lai rezultāts galu galā kalpotu civiliedzīvotāju drošības interesēm. Šis ir vēl viens elements drošības kultūras veidošanā Latvijā," uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola.

"Esam paveikuši svarīgu darbu un apzinājuši visas potenciālās bumbu patvertnes mūsu galvaspilsētā. Ar nepacietību gaidījām un šodienas komitejas sēdē uzzinājām, ka Ministru kabinetā nupat atkārtoti tiek virzīts Iekšlietu ministrijas un VUGD informatīvais ziņojums par aizsargbūvēm. Tas ir viens solis virzienā uz mums tik akūti nepieciešamo Patvertņu būvnormatīvu, kas ļautu beidzot sistemātiski pieķerties civilo aizsargbūvju sistēmas sakārtošanai," atzīmē Ozola.

Bumbu patvertņu vietas apzinātas gan izmantojot valsts iestāžu datubāzes, gan pētot dokumentus iestāžu un muzeju arhīvos. Apzināts arī dzīvojamais fonds, kas varētu būt piemērots drošu telpu ierīkošanai. Drošas telpas un bumbu patvertnes tika plānotas jau pirmskara daudzdzīvokļu mājās, Staļina laiku ēkās un arī atsevišķu sēriju paneļu mājās.

CAOIP aprēķinājusi, ka vēl 2008.gadā Rīgas bumbu patvertnes pēc mūsdienu standartiem varēja uzņemt 67 500 personu, kas ir vairāk nekā 10% Rīgas iedzīvotāju. Taču 2009.gadā tika pieņemtas likuma izmaiņas, kas vairs neuzlika par pienākumu uzturēt šo infrastruktūru. Līdz ar to līdz šodienai labā stāvoklī saglabājušās tikai dažas no apzinātajām bumbu patvertnēm.

Pētot iespējas izveidot patvertnes, analizēta Ukrainas, Izraēlas un Somijas pieredze. Tiek strādāts pie risinājuma, kas kara gadījumā ļautu nodrošināt ārkārtas drošās telpas visiem Rīgas iedzīvotājiem. Tāpat jābūt sistēmai un līdzekļiem, kas ļautu patvertnes ātri, nedaudzu dienu laikā, izveidot pagalmos, parkos un citās tam piemērotās vietās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saldū skolēnus pārvadās ar elektrobusu (+VIDEO)

Deputāti lēma likvidēt Zirņu pamatskolu.

Sabiedrība Diena gaidāma saulaina un vējaina

Otrdien Latvijā būs sauss un saulains laiks, ziemeļaustrumu novados mākoņi daļēji segs debesis, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība PVD aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina iedzīvotājus ziņot par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, lai nepieļautu mājputnu saslimšanu ar augsti patogēno putnu gripu.

Sabiedrība Latvijā būs aizliegts ieviest no Baltkrievijas arī kartupeļus un burkānus

Zemkopības ministrija (ZM) paplašinājusi iespējamam importa aizliegumam pakļauto Krievijas un Baltkrievijas preču sarakstu.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvija un ASV paziņos par līguma noslēgšanu par pretkuģu raķešu iegādi

iektdien plkst.13 aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un ASV vēstnieks Kristofers Robinsons preses konferencē paziņos par līguma noslēgšanu par ASV uzņēmuma "Raytheon" un Norvēģijas uzņēmuma "Kongsberg" ražoto pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" iegādi.

Sabiedrība Pabriks un Repše izstāsta, kas varētu atturēt Krieviju no uzbrukuma Latvijai

Krievijas iebrukuma Ukrainā pāriešana ierakumu karā tiks pasniegta un Krievijas sabiedrībā uztverta gandrīz kā uzvara, kas noteikti iedrošinās nākamajām avantūrām, publikācijā norāda bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (LA) un premjers, bijušais ministrs Einars Repše.

Ekonomika Siliņa: Latvija ir gatava attīstīt savu aizsardzības industriju

Latvija ir gatava attīstīt savu aizsardzības industriju, lai palielinātu Eiropas Savienības militāro kapacitāti un vienlaikus nodrošinātu papildu ekonomikas izaugsmi, uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) iekšējā tirgus komisāru Tjerī Bretonu.