• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bijušās slimnīcas «Bikur Holim» ēku plānots pārbūvēt par dzīvojamo māju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:23, 16.11.2023


Bijušās slimnīcas "Bikur Holim" ēku Maskavas ielā, Rīgā, plānots pārbūvēt par dzīvojamo māju, liecina informācija Latvijas Ebreju kopienas mājaslapā.Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs Arkādijs Suharenko raksta, ka Latvijas Ebreju kopiena izvērtējusi biedrībai "Bikur Holim" piederošā zemesgabala attīstības iespējas. Pēc vispusīgas analīzes tika pieņemts lēmums pārbūvēt slimnīcas ēku par labiekārtotu dzīvojamo māju, kāda tā kādreiz ir bijusi, pārdot tajā esošos dzīvokļus un peļņu novirzīt kopienas budžetā visu tās biedru labā.

Turklāt uz "Bikur Holim" zemes gabala plānots uzcelt arī divas jaunas dzīvojamās mājas. Dzīvokļi vienā no tām tiks pārdoti, bet otrā - izīrēti, nodrošinot kopienai pastāvīgus ienākumus.

Tāpat tika nolemts, ka jaunā dzīvojamā kompleksa nosaukumā būs iemūžināts filantropa, uzņēmēja un sabiedriskā darbinieka, viena no "Bikur Holim" slimnīcas dibinātājiem Ulriha Milmana vārds, kurš tai ziedojis savus līdzekļus un īpašumus.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka slimnīcas operators AS "Ezra-SK Rīgas slimnīca "Bikur Holim"" 2018.gadā saskārās ar grūtībām pakalpojumu sniegšanā, jo medicīniskajā aprīkojumā un telpu remontā bija jāiegulda ievērojamas investīcijas, kuru uzņēmuma rīcībā nebija. 2018.gada 30.novembris bija slimnīcas pēdējā darba diena, pēc tam tā tika slēgta un lielākā daļa darbinieku tika atbrīvoti no darba. Savukārt "Ezra-SK Rīgas slimnīca "Bikur Holim"" likvidēta 2020.gadā.

Informācija Latvijas Ebreju kopienas mājaslapā liecina, ka piedāvājumu iegādāties slimnīcu biedrībai "Bikur Holim" izteikusi "Repharm" grupā ietilspstošā "Veselības centru apvienība". Darījuma rezultātā tika pārdots slimnīcas "medicīniskais saturs", bet ēka un zemesgabals palicis Latvijas Ebreju kopienas īpašumā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Daugavā lejpus Jēkabpils ūdens līmenis pazeminās

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pagājušajā naktī lēni pazeminājās, piektdienas rītā tās sāka kristies strauji, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Sabiedrība Tuvākajā nedēļā bieži spīdēs saule

Šīs nedēļas nogalē un nākamnedēļ Latvijā bieži spīdēs saule, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Daudzi māju saimnieki Baltijā slēpjas pazemē (VIDEO)


Iepriekš uzstādīti bunkuri ar pārtikas rezervēm ļaus pārdzīvot visas nepatikšanas.

Sabiedrība Policija aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu

Valsts policija aicina marta sākumā autovadītājus nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Lasiet arī

Ekonomika Jelgavā janvārī pieauga sērijveida dzīvokļu cenas

Sērijveida dzīvokļu cenas šogad janvārī palielinājās Jelgavā, bet Salaspilī un Kauguros tās samazinājās, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Sabiedrība Daudzdzīvokļu 316. un 318. sēriju ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai

Daudzdzīvokļu 316. un 318. sēriju ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai, bet šogad plānots veikt 104. un 119. sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku izpēti, informē Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.

Ekonomika Latvijā 23% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti ar savu mājokli

Latvijā 23% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti ar savu mājokli, informē "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas rezultātem.

Ekonomika Valdība mazinās birokrātiju nekustamo īpašumu jomā

Ekonomikas ministrija (EM) martā izskatīšanai valdībā iesniegs rīcības plāna projektu ar 62 priekšlikumiem administratīvā sloga mazināšanai nekustamo īpašumu jomā, otrdien pēc Ministru kabineta Stratēģiskās vadības komitejas sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).