• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valmieras novadā uzsāk jaunā skatu torņa būvniecību Zilākalnā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:26, 13.11.2023


Dabas apskates objektā tiks izbūvēts veloceliņu un taku tīkls.


Jaunā torņa vizualizācija.

Valmieras novada Zilākalnā uzsākušies jaunā skatu torņa būvniecības darbi. Tas būs 35 metrus augsts un no tā apmeklētājiem pavērsies plašs panorāmas skats uz dabas liegumu “Zilaiskalns” un tālāku apkaimi.

Jaunais skatu tornis atradīsies turpat, kur šovasar demontētais ugunsnovērošanas tornis, kurš nebija publiski pieejams apmeklētajiem un savā ziņā degradēja esošo ainavu, ziņo vietne valmiera.lv.

Pašreiz norit darbi pie jaunā skatu torņa pamatu būvniecības. To metāla konstrukcijas ir sekmīgi izturējušas nestspējas pārbaudi un uzsākti betonēšanas darbi, kuriem šobrīd ir labvēlīgi laikapstākļi. Skatu torni būvēs no tērauda konstrukcijām ar koka brusu apdari un tornim paredzētas divas skatu platformas.

Vienlaikus ar skatu torņa būvniecību uzsākta arī veselības maršruta izveide ap Zilokalnu. Tas paredz apvienot jau esošo taku tīklu, izbūvēt kāpnes un izveidot 12 veselības aktivitāšu punktus.

Valmieras novada pašvaldība skatu torņa būvniecību veic, īstenojot Kohēzijas fonda projektu Nr. 5.4.3.2/22/A/006 “Antropogēnās slodzes samazināšana un kompleksu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana dabas liegumā “Zilaiskalns”. Projekts paredz arī teritorijas labiekārtošanu antropogēnās slodzes mazināšanai, veselības maršruta izveidi, kā arī sakārtot dabas liegumā esošās takas. Projekta ietvaros ir veikti biotopu aizsardzības un kvalitātes uzlabošanas pasākumi – nogāžu un gravu mežu un boreālo mežu saglabāšanai –, kā arī arheoloģiskā izpēte. Projekta īstenošana sākusies 2022. gada 1. maijā, to pabeigt plānojot līdz 2024. gada 31. maijam.


Vecs ugunsnovērošanas tornis nebija publiski pieejams apmeklētajiem.
Vecs ugunsnovērošanas tornis nebija publiski pieejams apmeklētajiem.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība No NA uz Eiropas Parlamentu kandidēs 18 politiķi

No partijas "Nacionālā apvienība" (NA) uz Eiropas Parlamenta (EP) 2024.gada vēlēšanām kandidēs 18 politiķi, partijas kongresā svētdien informēja NA pārstāvji.

Sabiedrība Jaunnedēļ Latvijā gaidāms atkusnis

Novembra beigas un decembra sākums Latvijā tika aizvadīts ar ziemīgiem laika apstākļiem - daudz sniga un valdīja stabils sals, tomēr jaunnedēļ laika apstākļi būtiski mainīsies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība Pētījums: trauksme par matemātiku negatīvi ietekmē skolēnu sekmes

Skolēnu trauksme par saviem sasniegumiem matemātikā negatīvi ietekmē sasniegumus šajā mācību priekšmetā, liecina Ekonomikas sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas "PISA 2022" pirmie rezultāti.

Sabiedrība Nakts otrajā pusē gaidāms ilgstošs sniegs

Naktī debesis virs Latvijas būs apmākušās, savukārt nakts otrajā pusē daudzviet gaidāms ilgstošs sniegs, liecina meteoroloģiskā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Valmieras novada iedzīvotājiem pieejamas 9 higiēnas telpas

Valmieras novada iedzīvotājiem, kuri saskaras ar grūtībām nodrošināt personīgo higiēnu mājas apstākļos, ir iespējams nomazgāties un izmazgāt veļu kādā no Valmieras novadā esošajām higiēnas telpām - Burtnieku, Rūjienas, Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībās, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Heidemane.

Sabiedrība Valmieras pusē šodien notiek pirmā novadu Valodas diena

Šodien plkst.12.30 Valmieras novada Kauguru Kultūras namā notiks pirmā novadu Valodas diena, informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Kultūra Valmieras parks “Mežs” saņem balvu arhitektūrā (+VIDEO)

Šeit ir skeitparks, velotrase, strītbols, rotaļu laukums un āra trenažieri.

Sabiedrība Jūlijā Valmiera svinēs 740.dzimšanas dienu

No 20.jūlija līdz 23.jūlijam Valmiera svinēs 740.dzimšanas dienu, informē pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.