• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ādažu poligonā šonedēļ notiek militārās mācības Iron Spear 2023

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 21:44, 13.11.2023


Ādažu poligonā līdz 16.novembrim notiek NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadītās militārās mācības "Iron Spear 2023" ar mērķi integrēt Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu vienības kopējā uzdevumu izpildē, kā arī pārbaudīt vienību spējas paaugstināta stresa situācijās, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.


Foto: LETA

Šī gada otrajās mācībās "Iron Spear 2023" piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā kaujas grupas. Mācību uzdevumus pildīs tanku un kājnieku kaujas mašīnu apkalpes no ASV, Itālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Spānijas un Vācijas bruņotajiem spēkiem.

Pirmdien Ādažu poligonā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā notiks sabiedroto uguns jaudas demonstrācija, kuras laikā gan tanki, gan kājnieku kaujas mašīnas atklās uguni pa mērķiem ar kaujas munīciju, to apkalpēm sacenšoties gan precizitātē, gan šaušanas ātrumā.

"Iron Spear" mācības, kas Ādažos notiek jau kopš 2017.gada ir tradicionālas katrai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas rotācijai reizi pusgadā. Mācību mērķis ir sapulcēt kopā dažādu dalībvalstu kājnieku kaujas mašīnu un tanku ekipāžas, dodot karavīriem iespēju dalīties ar zināšanām, taktiku un aprīkojumu ar kaujas grupām no citām Baltijas valstīm, kā arī sacensties savā starpā par labākās ekipāžas titulu.

Pēc mācībām labākās ekipāžas tiek apbalvotas ar īpašām balvām, kuras pēc tam ir apskatāmas Ādažu militārās bāzes ēdnīcā. Tanku kategorijā balva ir dzelzs šķēpa veidolā, bet labākajiem kājnieku kaujas mašīnu operatoriem tā atgādina artilērijas lādiņa čaulu. Uz apbalvojumiem tiek piestiprināta plāksnīte ar labākās apkalpes karavīru vārdiem, kā arī uzvarētāji saņem nelielu balvu, ko paņemt līdzi uz mājām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Sabiedrība Rīgas ielās turpina likvidēt satiksmei bīstamās bedres

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Sprūds apšauba nepieciešamību veidot vienotu ES armiju

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) apšauva nepieciešamību veidot vienotu Eiropas Savienības (ES) armiju.

Sabiedrība Valdība atbalsta NBS tiesības aizturēt nelegālos imigrantus

Valdība otrdien atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) tiesības apturēt transportlīdzekļus, kā arī aizturēt personu, par kuru pastāv pamatotas aizdomas, ka tā nelikumīgi šķērsojusi Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Sabiedrība Paredzēs tiesības rezerves karavīriem atteikties no militārā dienesta

Aizsardzības ministrija ir sagatavojusi grozījumus Militārā dienesta likumā, kas paredz rezerves karavīriem tiesības atteikties no militārā dienesta savas apziņas vai reliģiskās pārliecības dēļ un tā vietā izvēlēties piedalīties civilā dienesta mācībās.

Sabiedrība Nākamajā gadā par aptuveni 1200 plānots palielināt valsts aizstāvju rindas

Nākamajā gadā par aptuveni 1200 plānots palielināt valsts aizstāvju rindas profesionālajā dienestā, Zemessardzē un Valsts aizsardzības dienestā, liecina Nacionālo bruņoto spēku iesniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.