• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Apspriež lēmumu izglītot mazāk audzēkņu mūzikas un mākslas skolās

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:32, 09.11.2023


Ja Kultūras ministrijai (KM) neizdosies iegūt līdzekļus profesionālo mūzikas kolektīvu darbinieku un amatierkolektīvu vadītāju atalgojuma palielināšanai, varētu nākties pieņemt lēmumu izglītot mazāk audzēkņu mūzikas un mākslas skolās, trešdien Saeimā apgalvoja KM valsts sekretāre Dace Vilsone.


Foto: LETA

KM un Centrālās statistikas pārvaldes pārstāvji Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē deputātiem iezīmēja, kādas pozīcijas veidoja KM budžetu 2021.gadā. Vilsone skaidroja, ka skaidrojošais darbs tiek veikts ar vienu mērķi - iegūt nozarei akūti nepieciešamos līdzekļus, lai panāktu profesionālo mūzikas kolektīvu darbinieku un amatierkolektīvu vadītāju atalgojuma palielināšanu.

"Ja netiek iegūts papildus finansējums un vienīgais risinājums, uz ko tiek norādīts KM, ir atrast finansējumu iekšējos resursos, tad risinājums ir nevis atņemt naudu kultūrizglītībai, bet pieņemt sāpīgu lēmumu izglītot mazāku audzēkņu skaitu," izteicās KM valsts sekretāre.

KM parlamentārā sekretāre Agnese Lāce klāstīja, ka tiek meklēti risinājumi un budžeta veidošanas sarunās no KM puses atalgojuma palielināšana ir prioritāte. Viņa norādīja, ka vēlamais risinājums nav KM bāzes budžetā pārdalīt resursus no vienas vajadzības uz otru.

Saeimas deputāte Antoņina Ņenaševa (P) uzsvēra, ka nav pieņemami līdzekļu iegūšanai skatīties kultūrizglītības virzienā un runāt par finansējuma pārdali situācijā, kad kultūras jomai trūkst naudas. Viņas ieskatā, tas būtu tāpat, ja pedagogu algu palielināšanai atņemtu finansējumu atbalsta personālam.

"Ņemot vērā daudzus gadus uzturēto mītu par "pārfinansēto" kultūru, domāju, jums ir jādodas pie "Jaunās vienotības" kolēģiem un jāskaidro. Jums ir visas iespējas nepiekrist risinājumam, ka labāk ir paņemt naudu no vienas kabatas un ielikt otrā, kas izraisīs tālejošākas sekas," pauda opozīcijas deputāte Ilze Indriksone (NA).

Kā vēstīts, valdība 26.septembra sēdē, izskatot un apstiprinot nozaru ministriju prioritāro pasākumu valsts budžeta pieprasījumus, lēma par papildu 13,6 miljonu eiro piešķīrumu KM atbildības jomām - kultūras nozarei 2024.gadā piešķirti papildu teju 8,1 miljoni eiro, savukārt mediju politikai - 5,5 miljoni eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Vairāku galvaspilsētas izglītības iestāžu nosaukumos iekļaus Rīgas vārdu

Rīgas domes šodien nolēma vairāku galvaspilsētas izglītības iestāžu nosaukumos iekļaut vārdu Rīga.

Kultūra Latvijas studenti var pieteikties stipendijām studijām Itālijā un Slovākijā

Latvijas studenti var pieteikties stipendijām, lai studētu Itālijā vai Slovākijā 2024./2025.akadēmiskajā gadā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Sabiedrība Čakša: Priekšlikumi nemazinās pedagogu atalgojumu (+ LIZDA viedoklis)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumi pedagogu darba slodžu līdzsvarošanai nemazinās to atalgojumu, šodien preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Ekonomika Zems izglītības līmenis rada četras reizes augstāku risku kļūt par bezdarbnieku

Pērn bezdarba līmenis personām 15-74 gadu vecumā ar pamata vai zemāku izglītības līmeni bija gandrīz četras reizes augstāks nekā personām, kas ieguvušas augstāko izglītību - attiecīgi 13,3% un 3,3%, secināts Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) izdotajā informatīvajā apskatā "Darbaspēka apsekojuma galvenie rādītāji 2023.gadā".