• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Atklās jauno ceļu uz un no lidostas «Rīga»

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 07:55, 08.11.2023


Dzelzceļa "Rail Baltica" projektā šodien atklās jauno ceļu uz un no lidostas "Rīga", aģentūru LETA informēja SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" (EDzL) pārstāvji.


Foto: LETA

EDzL pārstāvji vēsta, ka būvniecības laikā autovadītāji periodiski jaunos ceļus varēja izmantot atsevišķi, bet no šodienas pēcpusdienas tie tiks atvērti satiksmei kā vienota ceļu sistēma.

Satiksmi turpmāk organizēs lokveidā. Brauciens uz lidostu vedīs pa ceļu L1, kas sākas tūlīt aiz regulējamā krustojuma, nodrošinot autovadītājiem piekļuvi tieši pie lidostas termināļiem un P3 un P4 ilgtermiņa stāvvietām. Savukārt satiksme no lidostas uz Rīgu vedīs taisni pa jaunizbūvēto L2 ceļu.

Tāpat EDzL pārstāvji norāda, ka abi jaunie ceļi izbūvēti ar divām braukšanas joslām katrā virzienā, lai uzlabotu drošību un veicinātu vienmērīgu satiksmes plūsmu. Paredzams, ka šis stratēģiskais plānojums novērsīs sastrēgumus un nedaudz saīsinās ceļā pavadāmo laiku.

Kā ziņots, pilnsabiedrība "B.S.L. Infra" ir projekta "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūras izbūves realizētājs lidostā "Rīga". Personu apvienību veido Austrijas uzņēmums "Swietelsky" un Latvijas būvniecības uzņēmumi - ceļu būves firma SIA "Binders" un AS "LNK Industries".

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Sākotnēji bija paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, bet iesaistītās puses vairākkārt paudušas, ka tās ir būtiski pieaugušas. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Dzelzceļa līniju "Rail Baltica" plānots atklāt secīgi pa posmiem laikā no 2028.gada līdz 2030.gadam.

EDzL ir projekta "Rail Baltica" nacionālais ieviesējs Latvijā. EDzL veic projekta "Rail Baltica" realizēšanu Latvijā atbilstoši noslēgtajiem finansēšanas līgumiem starp Eiropas Klimata, infrastuktūras un vides izpildaģentūru (CINEA) un AS "RB Rail", kas ir Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kuru Baltijas valstis pilnvaro parakstīt finansēšanas līgumus un kas atbild par "Rail Baltica" projekta kopīgo aktivitāšu īstenošanu.

Šī projekta finansējumu 81-85% robežās nodrošina Eiropas Savienības (ES) infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu - Latvijas valsts budžeta līdzekļi. ES atbalsta saņēmējs un projekta īstenotājs ir Satiksmes ministrija.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ūdens jūrā daudzviet kļuvis ledaini auksts

Austrumu vēja dēļ Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens jūrā kļuvis auksts, siltāks tas ir Rīgas līča Kurzemes piekrastē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Sabiedrība Ceturtdien vietām būs pērkona negaiss, ziemeļaustrumos saglabāsies sauss laiks

Ceturtdienas pēcpusdienā daudzviet Latvijā - galvenokārt Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā - gaidāms īslaicīgs lietus, vietām būs pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība LTV atceļ plānotās EP priekšvēlēšanu debates krievu valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) galvenā redaktore Sigita Roķe, konsultējoties ar LTV Redakcionālo padomi, nolēmusi atcelt Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debates krievu valodā, informēja LTV.

Lasiet arī

Ekonomika Briškens aicina Baltijas valstis vienoties par Rail Baltica vilcienu iegādi

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) aicina Baltijas valstis vienoties par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" vilcienu iegādi.

Ekonomika Valdība apstiprinājusi «Rail Baltica» būvniecību posmā Vangaži-Salaspils-Misa

Valdība otrdien apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto rīkojuma projektu, kas paredz dzelzceļa projekta "Rail Baltica" būvniecības darbību akceptēšanu "DTD2" posmā (Vangaži-Salaspils-Misa) Salaspils un Ropažu novada teritorijā.

Sabiedrība Dzelzceļa līniju Rail Baltica cauri visai Rīgai līdz 2030.gadam nepagūs izbūvēt

Pat pie pozitīvākā scenārija Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju "Rail Baltica" cauri visai Rīgai līdz 2030.gadam nevar pagūt izbūvēt, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Sabiedrība Piešķir nosaukumus jaunbūvējamām Rail Baltica dzelzceļa stacijām Latvijā

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" jaunbūvējamām dzelzceļa stacijām Latvijā ar satiksmes ministra Kaspara Briškena (P) rīkojumu piešķirti nosaukumi, liecina par "Rail Baltica" īstenošanu Latvijā atbildīgās SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" (EDzL) paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".