• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


SEPLP neplāno jaunus pakalpojumus krievu valodā sabiedriskajos medijos

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:09, 07.11.2023


Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) neplāno būtiskus jaunus pakalpojumus krievu valodā sabiedriskajos medijos, otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā norādīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.


Foto: pixabay

Jautājums par papildu finansējumu SEPLP šodien komisijā tika skatīts līdz ar vairāku valsts citu neatkarīgo institūciju pārstāvju, uzklausīšanu par tām piešķirto papildu naudu. SEPLP 2024.gadā lielākā daļa no papildu finansējuma - 5,23 miljoni eiro - tiks piešķirti sabiedriskā pasūtījuma nodrošināšanai un attīstībai sabiedriskajos medijos.

Pēc Nacionālās apvienības deputāta Jāņa Butāna jautājuma, cik liela daļa no šīs naudas summas tiks atvēlēta saturam krievu valodā, SEPLP vadītājs Siksnis solīja par šo jautājumu sagatavot informāciju un nosūtīt komisijai.

Siksnis arī skaidroja, ka SEPLP nav plānu veidot būtiskus jaunus pakalpojumus krievu valodā.

Parlamentārietis Butāns tāpat vaicāja, kāpēc atbilstoši budžeta projektā minētajām sadaļām "Rus.lsm.lv" norādīts lielāks budžets nekā "Lsm.lv" latviešu valodā.

SEPLP vadītājs uzsvēra, ka šāds budžetu salīdzinājums nav korekts, ka šajā lietā ir izveidojies nepatiess mīts, jo "Rus.lsm.lv" budžetā cita starpā ietilpst arī izdevumi Latvijas Televīzijas 7.kanālā televīzijas raidījumiem krievu valodā - gan ziņu raidījumiem darba dienās, gan iknedēļas raidījumiem.

Butāns no savas puses pauda bažas, ka ar krievu valodas saturu tiekot šķelta sabiedrība. Opozīcijas politiķis arī vaicāja, kā tiks nodrošināts, ka sabiedriskajos medijos nestrādātu cilvēki, kuri agrāk saņēmuši Krievijas vēstniecības apbalvojumus.

Gan NA deputāts, gan parlamentārietis Jānis Reirs (JV) arī norādīja uz kādu savulaik tapušu atsevišķu, politiķu ieskatā nepieņemamu vēstījumu krievu valodā kādā sabiedrisko mediju platformā.

Siksnis no savas puses atzīmēja, ka ir būtiski pievērsties tam, lai saturs būtu objektīviem kritērijiem atbilstošs. Reizē SEPLP vadītājs vērsa uzmanību, ka darbinieku atbrīvošana vai pieņemšana darbā ir sabiedrisko mediju valžu ziņā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Sabiedrība Rīgā un Pierīgā pērn atgriezušās tikai 243 personas

Latvijā ar remigrācijas koordinatora atbalstu pērn Rīgas plānošanas reģionā atgriezušās 243 personas, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lasiet arī

Sabiedrība LTV noraida «Hannu Pro» pārmetumus par korupcijas riskiem

Apraides sistēmu integrēšanas pakalpojumu sniedzējs SIA "Hannu Pro" šonedēļ vērsis uzmanību uz iespējamiem korupcijas riskiem "Latvijas Televīzijas" (LTV) publiskajos iepirkumos, tomēr LTV pārmetumus noraida.

Sabiedrība Saeimas komisija atbalsta LTV un Latvijas Radio apvienošanu

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien atbalstīja sabiedrisko mediju - Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio - apvienošanu, un šī jautājuma virzīšanu skatīšanai Saeimā.

Sabiedrība Siliņa par krievu valodu sabiedriskajos medijos: tā ir tikai koncepcija

Gala lēmums par atteikšanos no krievu valodas sabiedriskajos medijos nav pieņemts, šorīt intervijā LTV "Rīta" panorāmā" uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Sabiedrība Sabiedriskie mediji iebilst pret ieceri aizliegt veidot saturu krievu valodā

Latvijas Radio un Latvijas Televīzija (LTV) kategoriski iebilst pret valdības atbalstītajā Nacionālās drošības koncepcijas projektā ietverto aizliegumu no 2026.gada sabiedriskajiem medijiem veidot saturu krievu valodā.