• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Siguldas novadā pirmajā semestrī vidusskolēnu stipendijās izmaksās 9000 eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:36, 05.11.2023


Siguldas novada pašvaldība šī mācību gada pirmajā semestrī vidusskolēnu stipendijās plāno izmaksāt teju 9000 eiro, aģentūru LETA informē pašvaldība.


Foto: LETA

Lai motivētu pašvaldības vidējās izglītības iestāžu 10.-12.klašu skolēnus paaugstināt mācību sasniegumus, kopš 2022./2023.mācību gada otrā semestra minēto klašu skolēniem tiek piešķirta stipendija.

No šā gada 1.janvāra stipendijas ir saņēmuši skolēni no visām četrām novada vidējās izglītības iestādēm - Siguldas Valsts ģimnāzijā, Siguldas pilsētas vidusskolā, Mālpils vidusskolā un Krimuldas vidusskolā.

Laikā no šā gada 1.janvāra līdz 31.maijam novadā stipendijas kopā saņēmuši 52 skolēni, tajā skaitā 30 Siguldas Valsts ģimnāzijā,14 - Siguldas pilsētas vidusskolā, divi - Krimuldas vidusskolā un seši - Mālpils vidusskolā. Kopumā stipendijās izmaksāti 14 806 eiro.

Zemāko stipendiju - 51,95 eiro saņēmuši 42 skolēn, tajā skaitā 24 Siguldas Valsts ģimnāzijā, 12 - Siguldas pilsētas vidusskolā, divi - Krimuldas vidusskolā, četri - Mālpils vidusskolā. Augstāko stipendiju 77,92 eiro saņēmuši desmit audzēkņi, tajā skaitā seši Siguldas Valsts ģimnāzijā un pa diviem Siguldas pilsētas vidusskolā un Mālpils vidusskolā.

Šā mācību gada pirmajā semestrī no 1.septembra līdz 31.decembrim stipendijas piešķirtas 39 skolēniem 11.-12.klašu grupā, savukārt 10.klašu audzēkņi uz stipendiju var pretendēt no 2.semestra. Siguldas Valsts ģimnāzijā stipendijas saņem 27, tajā skaitā trīs audzēkņiem ir augstākā stipendija, Siguldas pilsētas vidusskolā - seši skolēni no kuriem diviem ir augstākā stipendija. Krimuldas vidusskolā stipendiju saņem četri skolēni, Mālpils vidusskolā - diviem ir augstākā stipendija. Šā mācību gada pirmā semestra pirmajos divos mēnešos stipendijās izmaksāti 4416 eiro. Savukārt plānotais finansējums 2023./2024. mācību gada pirmajā semestrī ir teju 9000 eiro.

Saskaņā ar šo pieņemto kārtību stipendiju ir tiesības saņem skolēniem, kuru mācību sasniegumu vidējais vērtējums mācību priekšmetos nav zemāks par 8 ballēm un nevienā mācību priekšmetā nav zemāka vērtējuma par 7 ballēm, kā arī nav neattaisnotu kavējumu, nav pārkāpti skolas iekšējās kārtības noteikumi un nav administratīvi sodāmu pārkāpumu ārpus skolas. Stipendijas skolēniem piešķir vienam semestrim. Stipendiju pārtrauc izmaksāt, ja skolēns neattaisnoti kavē mācību stundas, pārkāpj izglītības iestādes iekšējās kārtības noteikumus vai izdara administratīvi sodāmu pārkāpumu, kā arī ja pārtrauc mācības Siguldas novada pašvaldības izglītības iestādē.

Stipendijas apmērs izglītojamajiem tiek noteikts atkarībā no sekmēm: 51,95 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ja skolēna sekmju vidējais vērtējums iepriekšējā semestrī ir no 8 līdz 8,99 ballēm un 77,92 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ja skolēna sekmju vidējais vērtējums iepriekšējā semestrī ir no 9 līdz 10 ballēm.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Šodien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā

Pirmdien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā, liecina AS "Pasažieru vilciens" (PV) publiskotā informācija.

Sabiedrība Zināms, cik pērn nopelnīja Balvu novada domes priekšsēdētājs Maksimovs

Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija) pērn nopelnījis 51 768 eiro, kas, salīdzinot ar 2022.gadu, ir par 9% vairāk, liecina mēra iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Aptauja: Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju

Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS, pēc aģentūras LETA pasūtījuma, veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Apstiprināti 2024./2025. mācību gada sākuma, beigu un brīvdienu laiki

Šodien, 2023. gada 5. decembrī, valdībā apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais noteikumu projekts par 2024./2025. mācību gada sākuma, beigu un brīvdienu laikiem, informēja VS.LV Izglītības un zinātnes ministrijā.

Sabiedrība Skolēnu skaits būs noteicošais kritērijs skolu tīkla veidošanā pašvaldībās

Noteicošais kritērijs skolu tīkla veidošanā būs skolēnu skaits, paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvais ziņojums "Kompleksi risinājumi augstvērtīgai izglītības nodrošināšanai vispārējā pamata un vidējā izglītībā", kuru otrdien valdība pieņēma zināšanai.

Sabiedrība Anda Čakša plāno optimizāciju, pamatojoties uz zemiem rezultātiem (+VIDEO)

IZM piedāvā palielināt slodzi lauku skolām, samazinot to skaitu.

Sabiedrība šajā mācību gadā būtiski audzis skolēnu skaits privātajās skolās

Šajā mācību gadā ir samazinājies skolēnu skaits pašvaldību izglītības iestādēs, bet būtiski tas audzis privātajās skolās, liecina informācija Valsts izglītības informācijas sistēmā.