• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā 12,9% transportlīdzekļu ir sagrozīti nobraukuma dati

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:52, 05.11.2023


Latvijā 12,9% transportlīdzekļu ir sagrozīti nobraukuma dati, liecina auto nozares datu pētniecības uzņēmuma "carVertical" veiktais pētījums "Tirgus caurspīdīguma indekss".


Foto: LETA

Tostarp dati par negadījumiem un avārijām liecina, ka 58,4% automašīnu Latvijā ir neliela vai nopietna mēroga bojājumi. To vidējā vērtība par negadījuma reizi ir 3675 eiro.

Tāpat pētījuma dati liecina, ka Latvijā vidēji automobilim, kuram ir mainīti nobraukuma dati, rādījums no reālā atšķiras par 102 991 kilometriem. Vienlaikus Latvijā lielākā daļa jeb 73% automobiļu tiek ievesti no citām valstīm. Vidējais "carVertical" pārbaudītais transportlīdzekļu vecums ir 11,1 gads.

Uzņēmuma pārstāvji uzsver, ka šādām automašīnām ir krietni kritusies tirgus vērtība salīdzinājumā ar ražošanas brīdi, tādēļ krāpnieki var viltot nobraukumu un palielināt prasīto cenu.

Apkopotie dati arī liecina, ka Latvijas lietoto auto tirgus ir viens no necaurspīdīgākajiem Eiropā. No visām 25 valstīm, kas iekļautas "Tirgus caurspīdīguma indeksā", Latvija ierindojas 24.vietā.

Salīdzinājumā kaimiņvalstī Lietuvā 8,3% automašīnu ir viltots nobraukums, savukārt 57,6% transportlīdzekļu ir bojājumi. Importēto transportlīdzekļu īpatsvars ir līdzīgs - 75,7%.

Tāpat pētījuma autori norāda, ka Austrumeiropa ir automašīnu krāpniecības avots, jo Ukrainā, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Rumānijā un Polijā no visām izpētītajām valstīm ir necaurspīdīgākā lietoto auto tirdzniecība.

"Krāpniecības īpatsvars šajā reģionā ir savstarpēji saistīts ar augsto importēto automobiļu skaitu, jo automobiļu dati bieži vien pazūd, vedot spēkratus pāri valstu robežām, lai tos pārdotu. Veikto remontdarbu kvalitāte ir apšaubāma, un bojāto transportlīdzekļu īpatsvars ir augstāks par vidējo," skaidro "carVertical" komunikācijas vadītājs Mats Buzelis.

Pētījumā izmantoti "carVertical" transportlīdzekļu vēstures pārskati par klientu sniegtajiem datiem laikaposmā no 2022.gada oktobra līdz 2023.gada septembrim.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Sabiedrība Rīgas ielās turpina likvidēt satiksmei bīstamās bedres

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā.

Lasiet arī

Ekonomika Aicina atteikt reģistrāciju auto ar attītiem odometriem

Lai novērstu transportlīdzekļu pircēju maldināšanu un negodīgu konkurenci transportlīdzekļu tirgū, Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) atteikt reģistrāciju transportlīdzekļiem, kuriem veiktas manipulācijas ar odometru rādījumiem, informē asociācijā.

Pasaule Parīzieši referendumā atbalsta stāvvietu maksu celšanu apvidus auto

Parīzes iedzīvotāji referendumā svētdien nobalsoja par stāvvietu maksu trīskāršošanu pilsētas apvidus automobiļiem.

Pasaule Parīzē notiek referendums par stāvvietu maksas paaugstināšanu džipiem

Parīzē šodien notiek referendums par stāvvietu maksas paaugstināšanu apvidus automobiļiem.

Sabiedrība Ķīna pērn apsteigusi Japānu kā pasaulē lielākā automobiļu eksportētāja

Ķīna pērn apsteigusi Japānu kā pasaulē lielākā automobiļu eksportētāja, liecina Japānas Autoražotāju asociācijas (JAMA) apkopotā informācija.