• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vidzemes tirgus attīstības scenārijs būs skaidrs pavasarī

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:36, 03.11.2023


Izvērtējums par saimnieciski izdevīgākajiem Vidzemes tirgus attīstības scenārijiem varētu būt pavasarī, līdz ar to nākamajā gadā jau varētu runāt par konkrētākiem plāniem un to virzību, intervijā aģentūrai LETA sacīja pašvaldības SIA "Rīgas nami" valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže.


Foto: LETA

Viņa sacīja, ka Vidzemes tirgus teritorija ir vairāk nekā 20 000 kvadrātmetru, kas faktiski ir pilsēta pilsētā, kurā ir gan ēkas, gan laukums. Vidzemes tirgus "Rīgas namu" apsaimniekošanā nonāca pagājušā gada beigās līdz ar reorganizāciju, taču pirms tam teritorija ilgstoši bija atstāta novārtā.

"Tirgus vēsturiski ir tā vieta, kur cilvēkiem satikties, izklaidēties un atpūsties. Šogad Vidzemes tirgū vairāk esam pievērsušies tieši tirdzniecības atdzīvināšanai. Tā ir tirgus primārā funkcija. Šobrīd trešdienu vakaros Vidzemes tirgū notiek nakts tirgi jeb precīzāk - vakara tirgošanās. Atsaucība no tirgotājiem ir milzīga, un arī iedzīvotāji šajā vietā ir atgriezušies un to pieņēmuši," teica Sleže.

Viņa norādīja, ka plānots līdz gada beigām, kamēr vien tirgotājiem būs iespējams nodrošināt vietējos produktus, vakara tirgu saglabāt. Plānots arī Ziemassvētku laikā šo teritoriju izmantot svētku tirdzniecībai. Šogad septembrī tirgus tika atvēlēts arī mākslas pasākumam "Survival Kit", kas arī piesaistīja apmeklētājus. Līdzīgus pasākumus "Rīgas nami" plāno rīkot arī turpmāk.

Tāpat Sleže informēja, ka Vidzemes tirgum attīstības koncepcija ir jau izstrādāta un tiek vērtēti saimnieciski izdevīgākie scenāriji, ko "Rīgas nami" varēs atļauties, un kā teritoriju attīstīt nākotnē. Arī par Eiropas fondu projektiem šajā jomā tiek domāts. Iesniegts projekts tieši par Vidzemes tirgus teritorijas atdzīvināšanu, kas paredz izveidot zaļo zonu, bērnu atpūtas zonu tirgus teritorijā, kā arī ieviest citus zaļos risinājumus.

Jautāta par kādiem scenārijiem ir runa, Sleže sacīja, ka scenāriji paredz vairākas sadaļas - ir tirgošanās sadaļa, kā arī ir divi paviljoni, kuru pielietojamība tiek vērtēta.

"Ja tā ir tirgošanās paviljonos, tad, visdrīzāk, tas būs viens paviljons, līdzīgi kā Āgenskalna tirgū, savukārt otrs paviljons vairāk varētu kalpot kā vieta kultūras norisēm. Tad būtu nepieciešama sadarbība ar kultūras jomu, lai saprastu vajadzības. Piemēram, par lielformāta mākslas izvietošanu, jo šobrīd tam īsti piemērotas vietas pilsētā nav. Šis paviljons varētu būt specifiski piemērota telpa gan koncertiem, gan citiem mākslas notikumiem," stāstīja Sleže.

Pēc viņas teiktā, galīgā izšķiršanās par to, kas notiks ar Vidzemes tirgu, varētu būt nākamā gada laikā. Tostarp Eiropas projektu pieteikšana notiek šobrīd, bet atbildes par finansējumu būs nākamā gada pavasarī. Arī izvērtējums par saimnieciski izdevīgākajiem scenārijiem varētu būt pavasarī, līdz ar to nākamajā gadā jau varētu runāt par konkrētākiem plāniem un to virzību.

Jautāta, kādas ir aplēses par investīcijām Vidzemes tirgū, Sleže atzina, ka tas ir ļoti atkarīgs no funkcijām - gan teritorijas sakārtošanai ir nepieciešams finansējums, gan paviljoniem. Ja paviljonos tiks ieviesta ēdināšanas funkcija, tad tam ir nepieciešama specifiska ventilācija, tas uzreiz ir cits apjoms atšķirībā no mākslas telpas vasarā, kas ir krietni vienkāršāk.

Sleže skaidroja, ka no pilsētas attīstības viedokļa Vidzemes tirgus šobrīd atrodas vienā no karstākajiem punktiem temperatūras ziņā tieši vasarās. Tādējādi, pēc viņas teiktā, noteikti ir jāveic tirgus teritorijas apzaļumošana, kā arī jāievieš ēnošanas risinājumi, lai vasarā nebūtu tik karsts.

LETA jau ziņoja, ka pērn tika īstenota četru Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošu kapitālsabiedrību reorganizācija, "Rīgas namiem" pievienojot SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", SIA "Rīgas centrāltirgus" un SIA "Rīgas serviss".

"Firmas.lv" dati liecina, ka pēc uzņēmumu apvienošanas 2022.gadā "Rīgas namu" apgrozījums bija 17,66 miljoni eiro, bet peļņa 190 000 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Ekonomika Rīgas Centrāltirgus plāno jaunu ēdināšanas zonas attīstības konceptu

AS "Rīgas Centrāltirgus" strādā pie jauna ēdināšanas zonas koncepta, aģentūru LETA informēja "Rīgas Centrāltirgus" Mārketinga un attīstības daļa.

Pasaule ASV biržu indeksi sasniedz jaunus rekordus

Akciju cenas Volstrītā otrdien atkal pieauga, un divi no Volstrītas indeksiem sasniedza jaunus rekordus, savukārt Eiropas biržās akciju cenas mainījās dažādos virzienos pēc datu publicēšanas par eirozonas deflāciju augustā un ražošanas aktivitātes vājināšanos.

Sabiedrība Vidzemes tirgū Rīgā atklās senlietu tirgotavu

No svētdienas, 14.jūnija, Vidzemes tirgū, Brīvības ielā 90, būs atvērta retro un senlietu tirdzniecības vieta, aģentūru LETA informēja AS "Rīgas Centrāltirgus".

Ekonomika Viesnīca "Europa Royale Rīga" bijušajā Benjamiņa namā mainīs īpašniekus

Bez izsoles pretendentam ar labāko piedāvājumu plānots pārdot viesnīcu "Europa Royale Rīga" bijušajā Benjamiņa namā Krišjāņa Barona ielā 12, Rīgā, liecina SIA "Europa Group" maksātnespējas administratora Jāņa Baloža paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".