• Justīne,
  • Juta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Psiholoģijas speciāliste: «Krievu valodai ir pēdējais laiks pazust» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 18:34, 20.10.2023


Iebildumi pret pārejas laiku līdz 2026.gadam neiztur kritiku, pauž Latvijas eksperte.


Caur šo prizmu ir redzami austrumu kaimiņam tuvi silueti.

Sabiedrībā izcēlušās debates par apstiprināto Nacionālās drošības koncepciju, kas nosaka, ka līdz 2026.gadam Latvijā jāpārtrauc krievu valodas lietošana sabiedriskajos medijos.

Par šo jautājumu savos viedokļos sociālajā tīklā X (iepriekš Twitter) dalās psiholoģe un pedagoģijas eksperte Anita Legzdiņa.

"Krievu valodai ir pēdējais laiks pazust no sab. medijiem - atgādinu, pēc 33 gadiem kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Latvijas valstspiederīgajiem jau sen bija vismaz jāsaprot valsts valoda, viesi - lasīs ziņas angliski. Jūsu iebildumi pret pārejas laiku līdz 2026.gadam neiztur kritiku - sab.medijs 2 valodās šķeļ sabiedrību un uztur divas kopienas. Nav saprotams arī iebildums - tik ātri. Ātri? Cik desmitgades, jūsuprāt, nebūtu ātri?! Un vēl. Ir nožēlojami šādi ļauties "austrumvējiem".

"Kāpēc, - pauž A.Legzdiņa, -joprojām lietojat padomju propagandas palieku "krievvalodīgie"? Ir krievi, poļi, igauņi, ukraiņi utt. Un latvieši. Latvijas valsts valoda ir latviešu valoda. No valsts budžeta finansētajiem sabmedijiem ir jāstrādā tikai latviešu valodā".

Eksperta izteikumi atklāja viedokļu atšķirību starp komentētājiem sociālajā tīklā.

Dagnis Isaks: "Bet ,kā neizmantojot propogandas paliekas, nosaukt latviešus, krievus, baltkrievus, armēnus u.t.t. kuri dzīvo Latvijā un ikdienā sarunājas krievu valodā?"

Meža Strazds: "Tikai ar mazvērtības kompleksiem sirgstoša tauta cepsies par šiem formulējumiem. Anita, cenšaties tikt tam pāri".

Flip-my-cookies: "Tagad jau jauna modes tendence - mazākumtautība".

Liana Langa: "Cik daudz dažādos LV NVO ir pūtēju ru stabulē, kuri ar apbrīnojamu regularitāti tiek iedarbināti, lai šo stabuli pūstu medijos?"


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Svētdiena Latvijā būs saulaina un silta

Svētdiena Latvijā būs saulaina un silta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Taču sinoptiķi brīdina sargāties no ultravioletā starojuma.

Sabiedrība Svētdien Latvijā gaiss iesils līdz plus 26 grādiem

Svētdien Latvijā gaiss iesilt līdz plus 26 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Sabiedrība AST brīdina: vasarā ar elektrību jābūt īpaši uzmanīgiem (VIDEO)

Bojātas elektroiekārtas ir atrodamas un tiek ikdienā lietotas teju katrā desmitajā Latvijas mājsaimniecībā.

Sabiedrība Siliņa ievēlēta par Jaunās vienotības valdes priekšsēdētāju

Par partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) valdes priekšsēdētāju ievēlēta premjerministre Evika Siliņa, šodien tika paziņots "Vienotības" domes un JV kopsēdē.

Lasiet arī

Sabiedrība Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

Sabiedrība Plāno iespēju atteikties no krievu valodas apguves jau šovasar

Izglītības iestādes vadītājam par skolēna atteikšanos no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves būs jāinformē izglītības iestādes dibinātājs, kura pienākums būs jau no nākamā mācību gada sākuma nodrošināt citas svešvalodas apguvi.

Sabiedrība 27% iedzīvotāju izmantotu zīmolu biežāk, ja komunicētu latviešu un krievu valodā

Latvijā 27% iedzīvotāju biežāk izmantotu zīmolu, ja pamanītu, ka tas ar savu auditoriju komunicē gan latviešu, gan krievu valodās, liecina tirgus izpētes uzņēmuma "KOG mārketinga un komunikācijas zinātnes pētījumu institūts" ("KOG institūts") veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Busulis ir pelnījis kritiku: «Viņš vienmēr bijis krievu tanku bučotājs» (+VIDEO)

Daugavpilī dziedātājs izpildīja Raimonda Paula darbu, bet ne valsts valodā.