• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Psiholoģijas speciāliste: «Krievu valodai ir pēdējais laiks pazust» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 18:34, 20.10.2023


Iebildumi pret pārejas laiku līdz 2026.gadam neiztur kritiku, pauž Latvijas eksperte.


Caur šo prizmu ir redzami austrumu kaimiņam tuvi silueti.

Sabiedrībā izcēlušās debates par apstiprināto Nacionālās drošības koncepciju, kas nosaka, ka līdz 2026.gadam Latvijā jāpārtrauc krievu valodas lietošana sabiedriskajos medijos.

Par šo jautājumu savos viedokļos sociālajā tīklā X (iepriekš Twitter) dalās psiholoģe un pedagoģijas eksperte Anita Legzdiņa.

"Krievu valodai ir pēdējais laiks pazust no sab. medijiem - atgādinu, pēc 33 gadiem kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Latvijas valstspiederīgajiem jau sen bija vismaz jāsaprot valsts valoda, viesi - lasīs ziņas angliski. Jūsu iebildumi pret pārejas laiku līdz 2026.gadam neiztur kritiku - sab.medijs 2 valodās šķeļ sabiedrību un uztur divas kopienas. Nav saprotams arī iebildums - tik ātri. Ātri? Cik desmitgades, jūsuprāt, nebūtu ātri?! Un vēl. Ir nožēlojami šādi ļauties "austrumvējiem".

"Kāpēc, - pauž A.Legzdiņa, -joprojām lietojat padomju propagandas palieku "krievvalodīgie"? Ir krievi, poļi, igauņi, ukraiņi utt. Un latvieši. Latvijas valsts valoda ir latviešu valoda. No valsts budžeta finansētajiem sabmedijiem ir jāstrādā tikai latviešu valodā".

Eksperta izteikumi atklāja viedokļu atšķirību starp komentētājiem sociālajā tīklā.

Dagnis Isaks: "Bet ,kā neizmantojot propogandas paliekas, nosaukt latviešus, krievus, baltkrievus, armēnus u.t.t. kuri dzīvo Latvijā un ikdienā sarunājas krievu valodā?"

Meža Strazds: "Tikai ar mazvērtības kompleksiem sirgstoša tauta cepsies par šiem formulējumiem. Anita, cenšaties tikt tam pāri".

Flip-my-cookies: "Tagad jau jauna modes tendence - mazākumtautība".

Liana Langa: "Cik daudz dažādos LV NVO ir pūtēju ru stabulē, kuri ar apbrīnojamu regularitāti tiek iedarbināti, lai šo stabuli pūstu medijos?"


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Sabiedrība Rīgā un Pierīgā pērn atgriezušās tikai 243 personas

Latvijā ar remigrācijas koordinatora atbalstu pērn Rīgas plānošanas reģionā atgriezušās 243 personas, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lasiet arī

Sabiedrība SEPLP neplāno jaunus pakalpojumus krievu valodā sabiedriskajos medijos

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) neplāno būtiskus jaunus pakalpojumus krievu valodā sabiedriskajos medijos, otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā norādīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Sabiedrība Saeimā saka: «Dienu pirms vēlēšanām Šleseru nosauca par Putina aģentu» (VIDEO)

Latvijas Saeimā notiek smagas debates par nacionālo drošību.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina: «Valstī nevar būt divas informatīvās telpas» (+VIDEO)

33 gadus veca bijuša Rīgas domes deputāte iesaka izmantot Nīderlandes pieredzi cilvēkiem, kuri Latvijā nerunā latviešu valodā.

Sabiedrība «Pirmā nāk valoda. Un pēc valodas nāk tanki, slepkavības, izsūtīšanas» (+VIDEO)

Bijušais deputāts Lapiņš izraisīja diskusijas par etnopolitiskām tēmām.