• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


SAB varēs izmantot transportlīdzekļus ar uzstādītām zilām bākugunīm

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:00, 17.10.2023


Turpmāk Satversmes aizsardzības birojs (SAB) darba vajadzībām varēs izmantot transportlīdzekļus ar uzstādītām zilām bākugunīm, šodien lēma valdība.


Foto: LETA

Līdz šim noteikumos, kas uzskaita iestādes, kurām ir tiesības izmantot operatīvos transportlīdzekļus ar uzstādītām zilām bākugunīm, stacionāri uzstādītām speciālām skaņas iekārtām un bez speciāla krāsojuma, nebija ietverts SAB.

SAB nebija tiesīgs izmantot minētos operatīvos transportlīdzekļus, kaut gan birojs ir viena no valsts drošības iestādēm, kas nodrošina valsts noslēpuma aizsardzību, veic izlūkošanu un pretizlūkošanu, kā arī ir tiesīgs veikt Operatīvās darbības likumā noteiktos operatīvās darbības pasākumus, kuru izpildē nereti ir nepieciešama diskrēta un uzmanību nepiesaistoša rīcība.

Saskaņā ar noteikumu projektu SAB tiks iekļauts Ministru kabineta noteikumu tiesību normā līdztekus pārējām valsts drošības iestādēm un citām speciālajām iestādēm, tādējādi paredzot tiesības SAB savā darbībā izmantot tādu operatīvā transportlīdzekļa veidu, kāds ir vispiemērotākais biroja uzdevumu efektīvai izpildei, proti, operatīvo transportlīdzekli ar uzstādītām zilām bākugunīm, stacionāri uzstādītām speciālām skaņas iekārtām un bez speciāla krāsojuma.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Sabiedrība Iedzīvotājiem liela interese par iespējām strādāt SAB

Kopš Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pagājušā gada novembra vidū savā tīmekļvietnē ieviesa sadaļu par darba iespējām šajā iestādē, interese par to ir bijusi liela.

Sabiedrība SAB pirmo reizi publiski aicina pieteikties darbā potenciālos izlūkus

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pirmo reizi publiski aicinājis pieteikties darbā potenciālos izlūkošanas un pretizlūkošanas speciālistus.

Sabiedrība SAB Mieriņai un visiem ministriem izsniedzis pielaides valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs (SAB), pabeidzot pārbaudes, ir izsniedzis speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu visiem valdības ministriem un Saeimas priekšsēdētājai Daigai Mieriņai (ZZS).

Sabiedrība SAB bez kavēšanās veikšot topošo ministru pārbaudes pielaidei valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sola bez kavēšanās veikt topošo ministru pārbaudes speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu izsniegšanai, informēja SAB.