• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Uz veselību: ap 70% no NMPD maksas klientiem ir darspējas vecumā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:50, 06.10.2023


Noteikumu projekts paredz ieviest jaunu pakalpojumu cenrādi.


Īpaši smagi nācies strādāt ātrās palīdzības automašīnām koronavīrusa laikā.

Veselības ministra Hosama Abu Meri ("Jaunā Vienotība") vadībā tika izstrādāts dokuments "Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta maksas pakalpojumu cenrādis".

VS.LV iepazinas ar valdībai iesniegtajiem materiāliem un nonāca pie secinājuma, ka būs jāmaksā diezgan ievērojamas naudas summas. Tādā veidā Veselības ministrija vēlas gūt savus ienākumus - 707 682 eiro.

Neatliekamās palīdzības ārsta palīga brigādes (divi neatliekamās palīdzības ārsta palīgi, operatīvais medicīniskais transportlīdzeklis un tā vadītājs) izsaukums Latvijas robežās 2024.gadā un turpmāk - 81,80 eiro.

Pacienta transportēšana uz nākamo tuvāko stacionāru, kurā var sniegt atbilstošu neatliekamo medicīnisko palīdzību, pēc pacienta pieprasījuma, ja pacientam nav medicīnisku kontrindikāciju – 87,28 eiro.

Neatliekamās palīdzības ārsta palīga brigādes (divi neatliekamās palīdzības ārsta palīgi, operatīvais medicīniskais transportlīdzeklis un tā vadītājs) izsaukums ārpus Latvijas robežām - 125,33 eiro.

2022.gadā NMPD nodrošinājis sekojošus maksas pakalpojumus (atbilstoši izsniegtiem rēķiniem):

Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukums pie personas medicīniskās palīdzības sniegšanai, kas nav uzskatāma par neatliekamu 3697 izsaukumi (no tiem apmaksāti 44%).

Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukums pie personas, kura nesaņem no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai 1617 izsaukumi (no tiem apmaksāti 63%).

Pacienta transportēšana uz nākamo tuvāko stacionāru, kurā var sniegt atbilstošu neatliekamo medicīnisko palīdzību, pēc pacienta pieprasījuma, ja pacientam nav medicīnisku kontrindikāciju 111 (no tiem apmaksāti 99,9%). Pacienta medicīniskā transportēšana plānveida 191 (no tiem samaksāti 99,9%)

NMP dienesta dati maksas pakalpojumus saņēmušajām personām 2022.gadā liecina, ka 48% no izsaukumiem ir pie sievietēm, 52% ir pie vīriešiem.

Analizējot NMP dienesta maksas pakalpojumu saņēmēju vecuma struktūru, no visiem izsaukumiem 2022.gadā 4,6% izsaukumi bijuši pie pacientiem vecumā līdz 20 gadiem, 29,6% - vecumā no 21 līdz 40 gadiem, 39,4% - vecumā no 41 līdz 60 gadiem, 20% vecumā no 61 līdz 80 gadiem, 6,5% - vecumā virs 80 gadiem.

Tas grauj stereotipu par senioriem, kuri mīl saukt ātro palīdzību un sūdzēties par savām slimībām. Taču tajā pašā laikā var pieņemt, ka Latvijā kļūs arvien vairāk ārzemnieku, kuriem netiek garantēta medicīniskā palīdzība. Tie jo īpaši var ietvert Krievijas pilsoņus, kuri mūsu valstī nav saņēmuši nepieciešamo legalizāciju.

Voldemārs Burkevics


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība No NA uz Eiropas Parlamentu kandidēs 18 politiķi

No partijas "Nacionālā apvienība" (NA) uz Eiropas Parlamenta (EP) 2024.gada vēlēšanām kandidēs 18 politiķi, partijas kongresā svētdien informēja NA pārstāvji.

Sabiedrība Jaunnedēļ Latvijā gaidāms atkusnis

Novembra beigas un decembra sākums Latvijā tika aizvadīts ar ziemīgiem laika apstākļiem - daudz sniga un valdīja stabils sals, tomēr jaunnedēļ laika apstākļi būtiski mainīsies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība Pētījums: trauksme par matemātiku negatīvi ietekmē skolēnu sekmes

Skolēnu trauksme par saviem sasniegumiem matemātikā negatīvi ietekmē sasniegumus šajā mācību priekšmetā, liecina Ekonomikas sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas "PISA 2022" pirmie rezultāti.

Sabiedrība Nakts otrajā pusē gaidāms ilgstošs sniegs

Naktī debesis virs Latvijas būs apmākušās, savukārt nakts otrajā pusē daudzviet gaidāms ilgstošs sniegs, liecina meteoroloģiskā informācija.

Lasiet arī

Veselība Pagarinās atļaujas Ukrainas ārstniecības personām un farmaceitiem

Veselības ministrija (VM) piedāvā uz laiku līdz diviem gadiem pagarināt īslaicīgās profesionālās darbības veikšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri vēlas strādāt iegūtajā profesijā ārstniecībā un farmaceitiskajā aprūpē, informēja ministrijā.