• Baiba,
  • Barba,
  • Barbara
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija piešķirs 100 000 eiro Marokas un Lībijas iedzīvotāju atbalstam

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:35, 26.09.2023


Latvija ar 100 000 eiro atbalstīs Marokas un Lībijas iedzīvotājus, kuri cietuši dabas izraisītajās katastrofās, otrdien lēma valdībā.Ārlietu ministrija (ĀM) norāda, ka 8.septembrī Maroku satricināja spēcīgākā zemestrīce tās vēsturē. Postošā 6,8 balles spēcīgā zemestrīce saskaņā ar ANO datiem skārusi vairāk nekā 300 000 cilvēku, no kuriem bojā gājuši vairāk nekā 2900. Zemestrīcē nodarīti ievērojami postījumi un ir daudz upuru, tostarp Marokas lielākajās pilsētās.

Savukārt 11.septembrī Lībijas austrumos pēc vētras "Daniels" izcēlās postoši plūdi, kas īpaši smagi skāra ostas pilsētu Dernu, kur sabruka divi dambji, kā rezultātā tika iznīcināta ceturtā daļa pilsētas ēku un tiek pieņemts, ka bojā gājuši vairāk nekā 11 000 cilvēku un bez vēsts pazuduši vairāk nekā 10 000.

Saskaņā ar Marokas valdības sniegtām ziņām zemestrīces upuru skaits ir sasniedzis 2946 cilvēkus, bet ievainojumus guvuši 5674 iedzīvotāji. Zemestrīcē bojātas 530 skolas un 55 pirmsskolas izglītības iestādes. Līdz 2023.gada 14.septembrim apkopotas ziņas par kopumā 50 000 pilnībā vai daļēji nopostītu ēku. Saskaņā ar UNICEF datiem zemestrīce ietekmējusi arī 100 000 bērnu. Maroka nav lūgusi Eiropas Savienības (ES) civilās aizsardzības mehānisma iedarbināšanu, bet pieņem palīdzību no valstīm divpusēji, kā arī izveidojusi īpašu kontu tās Centrālajā bankā zemestrīces seku mazināšanai.

Saskaņā ar ANO datiem plūdi Lībijā skāruši vismaz 900 000 cilvēku. Glābšanas darbi turpinās, un Lībija ir lūgusi ES civilās aizsardzības mehānisma iedarbināšanu. Par atbalstu paziņojušas tādas ES dalībvalstis kā Austrija, Beļģija, Francija, Itālija, Nīderlande, Rumānija, Somija un Vācija.

Ar mehānisma palīdzību Lībijai līdz šim sniegta humānā palīdzība 500 000 eiro vērtībā. ES sniegs Lībijai humāno palīdzību vēl 5,2 miljonu eiro apmērā, tos novirzot humānās palīdzības organizācijām valstī.

Latviju un Maroku vieno draudzīgas diplomātiskās attiecības vairāk nekā 30 gadu garumā. Tāpat Latvija atbalsta Lībijas Vienotības valdības centienus nodrošināt pāreju uz demokrātisku valsts pārvaldes sistēmu.

Piešķirot līdzekļus, plānots veikt iemaksu 50 000 eiro apmērā Marokas Centrālajā bankā īpaši izveidotā kontā starptautiskās palīdzības koordinācijai. Tāpat 50 000 eiro plānots novirzīt Latvijas Sarkanā Krusta kontā atbalsta sniegšanai Lībijas iedzīvotājiem ar Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas starpniecību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība 2024. gadā Daugavpils uzlabos sociālo palīdzību (+VIDEO)

Pieaugs arī to personu un mājsaimniecību skaits, kas varēs saņemt pašvaldības pabalstus.

Sabiedrība Lāstekas kad krīt: rīdziniekus aicina būt piesardzīgiem

Rīdzinieki aicināti būt piesardzīgiem no jumtiem krītošu lāsteku un no sniega svara lūstošu koku zaru dēļ, informē Rīgas dome.

Sabiedrība Nepareizi novietota auto dēļ Rīgā apstājusies 11.tramvaja kustība (VIDEO)

Nepareizi novietota auto dēļ Rīgā ir apstājusies 11.tramvaja kustība.

Sabiedrība Līdz -20 grādiem! Nākamās nedēļas beigās gaidāms stiprs sals

Nākamās nedēļas beigās gaidāms stiprs sals, termometra stabiņam nokrītot līdz pat -20 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Lasiet arī

Sabiedrība Par palīdzības tālruni no vardarbības cietušām sievietēm «vēl pāragri prognozēt»

Pašlaik "vēl pāragri prognozēt", kad Latvijā sāks darboties palīdzības tālruņa numura 116016, kas paredzēts no vardarbības cietušu sieviešu atbalstam, aģentūrai LETA sacīja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

Sabiedrība Rīga sūtīs uz Kijivu vēl desmit autobusus

Nākamā gada sākumā uz Kijivu dosies vēl desmit "Mercedes-Benz" markas Rīgas domes ziedotie SIA "Rīgas satiksme" autobusi, šodien preses konferencē žurnālistus informēja Rīgas domes pārstāvji.

Sabiedrība Labdarības akcijā sagādātas 152 dāvanas patvēruma meklētāju bērniem

Ziemassvētku labdarības akcijā "Dāvana patvēruma meklētāju bērniem" sagādātas dāvanas 152 bērniem, kuri aug patvērumu meklētāju un bēgļu ģimenēs, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Sabiedrība Valsts segs ukraiņiem sniegto medicīnisko palīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā

Valdība šodien lēma piešķirt 2,4 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Veselības ministrijai (VM), lai segtu izdevumus saistībā ar Ukrainas iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem.