• Nils,
  • Viktors
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kurzemē šodien notiek militārie manevri, iedzīvotāji aicināti būt vērīgiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:35, 26.09.2023


“Pēc Krievijas pilna mēroga kara uzsākšanas Ukrainā mums ir jāsaprot – šis laiks mums jāizmanto, lai maksimāli stiprinātu savas aizsardzības spējas", - stasta pulkvedis Rieksts.


Liepājas zemessargi.

Lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, 26. septembrī, visaptverošas valsts aizsardzības mācību ”Namejs 2023” ietvaros notiks visu Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā esošo pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju kopējas mācības.

Mācību mērķis ir pilnveidot institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma vai to draudu gadījumā. Mācību laikā tiks pilnveidota savstarpējā sadarbība krīzes situāciju pārvarēšanā, plānojot rīcību dažādu hibrīdapdraudējuma incidentu novēršanā.

“Pēc Krievijas pilna mēroga kara uzsākšanas Ukrainā mums ir jāsaprot – šis laiks mums jāizmanto, lai maksimāli stiprinātu savas aizsardzības spējas. Visaptveroša valsts aizsardzība ietver plašu pasākumu kopumu, taču jāņem vērā, ka no iepriekš izstrādātiem rīcības scenārijiem būs atkarīga pašvaldību, uzņēmumu un valsts pārvaldes institūciju rīcības spēja krīzes situācijā. Karš Ukrainā mums parāda – izdzīvot spēj tikai tāda sabiedrība, kuru vieno kopīgas vērtības un piederība valstij, vietnei liepaja.lv saka Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”.

Visaptverošas valsts aizsardzības mācībās “Namejs 2023” no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes piedalīsies līdz 1000 karavīriem, zemessargiem un rezerves karavīriem. Tāpat mācībās būs iesaistīti sabiedroto karavīri no ASV, Dānijas un Lietuvas un Aizsardzības un Iekšlietu ministriju padotībā esošo iestāžu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kā arī pašvaldību pārstāvji.

Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, kā arī noturībā pret ārējo ietekmi. Mācības “Namejs ” ir iepriekš plānotas un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada. Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kurām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai tie vienmēr būtu gatavi laikus reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pār Lamanšu Lielbritānijā dienas laikā ieradušies vairāk nekā 880 migranti

Šķērsojot Lamanša šaurumu laivās, Lielbritānijā otrdien ieradušies vairāk nekā 880 nelegālie migranti, paziņojusi valdība, norādot, ka tas ir lielākais skaits vienas dienas laikā šogad.

Sabiedrība Kalvītis pārvēlēts LHF prezidenta amatā

Aigars Kalvītis trešdien Latvijas Hokeja federācijas (LHF) kongresā tika pārvēlēts organizācijas prezidenta amatā.

Sabiedrība Saeimas «Progresīvo» frakciju pametis deputāts

Saeimas deputāts Edgars Zelderis pametis "Progresīvo" frakciju, informēja partija "Mēs - Talsiem un novadam".

Sabiedrība Siliņa skaidro, kāpēc Vitenbergs nevar izmeklēt «Rail Baltica» problēmas

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) uzskata, ka Saeimas deputāta, bijušā satiksmes ministra Jāņa Vitenberga (NA) atrašanās "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijā būtu tiešs interešu konflikts.

Lasiet arī