• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rudens Putnu dienu pasākumi notiks arī Ķemeros, Salacgrīvā, Kolkā un Līgatnē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:23, 25.09.2023


Rudens Putnu dienu pasākumi notiks arī Ķemeros, Salacgrīvā, Kolkā un Līgatnē, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Ķemeru Nacionālā parka dabas centrs.


Foto: LETA

Rudenī tiek atzīmētas Eiropas Putnu vērošanas dienas, kad ikviens interesents un arī putnu vērošanas entuziasts tiek aicināti piedalīties īpašos pasākumos, vērojot un iepazīstot līdzās esošos putnus. 30.septembrī un 1.oktobrī arī DAP aicina lielus un mazus izbaudīt putnu vērošanas ekskursijas, izzinošas aktivitātes, digitālo putnu trasi Ķemeros, īpašu pārgājienu Kolkā, putnu klausīšanos un vērošanu Salacgrīvā un putnu barotavu darbnīcu Līgatnē.

Sestdien, 30.septembrī, Ķemeru Nacionālajā parkā no plkst.9 līdz 13 un no plkst.14 līdz 17 notiks putnu vērošanas ekskursijas ar ornitologu Dmitriju Boiko. Ekskursiju dalībnieki ar autobusu tiks nogādāti uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. Visas dienas garumā pie Ķemeru Nacionālā parka dabas centra Meža mājas būs iespēja veikt digitālo putnu trasi ar izlaušanās spēles elementiem.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā būs iespējams klausīties un vērot putnu dažādību. Plkst.10 no Salacgrīvas pludmales stāvlaukuma sāksies neliels pārgājiens kopā ar ornitologu Mārtiņu Plataci, lai divu stundu laikā iepazītu putnus piekrastes kāpu mežā, pakāptos "kalnā" un vērotu putnus Salacas grīvā un Salacgrīvas piekrastē.

Slīteres Nacionālajā parkā no plkst.10 līdz 13 varēs doties pārgājienā kopā ar biologu Ritvaru Rekmani pa Kolkas ciemu un ragu un iepazīt putnu daudzveidību vienā no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā. Šo vietu migrācijas laikā šķērso miljoniem putnu, kuri pavasarī migrē uz ligzdošanas vietām ziemeļos un rudenī ceļo atpakaļ uz dienvidiem. Tikšanās plkst.10 stāvlaukumā pie Kolkas luterāņu baznīcas.

Līgatnes dabas taku Bišu pļavā plkst.11-15 kopā ar putnu vērotāju un veterinārārstu Arno Klevinski varēs tuvāk iepazīt Līgatnes dabas takās dzīvojošās pūces, izmēģināt jauno interaktīvo spēli "Pūčuks". Pirmajām 50 ģimenēm vai draugu grupām būs iespēja izveidot savu putnu barotavu. Barotavas izgatavošanas laikā arī informēs, kad putnus vajag barot un kad labāk to nedarīt, ar ko piebarot un kādus gardumus putniem labāk piedāvāt.

Svētdien, 1.oktobrī, no plkst.10 līdz 14 Ķemeru Nacionālajā parkā pie Kaņiera ezera putnu torņa notiks putnu vērošana kopā ar biologu Viesturu Vintuli. Torņa pakājē būs iespēja piedalīties izzinošās aktivitātēs, spēlēs un uzdevumos kopā ar Ķemeru Nacionālā parka dabas centra darbiniekiem. Tikmēr pie Ķemeru Nacionālā parka dabas centra Meža mājas visu dienu ikviens varēs veikt digitālo putnu trasi ar izlaušanās spēles elementiem.

Rudenī notiekošās Putnu dienas ir daļa no starptautiskas iniciatīvas - 1993.gadā aizsāktās Eiropas Putnu vērošanas dienu tradīcijas jeb "EuroBirdwatch", ko organizē lielākā putnu aizsardzības organizācija pasaulē "BirdLife International". To Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība, kas ar sadarbības partneriem piedāvā plašu putnu vērošanas pasākumu loku.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 1.martam automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nav lielāka par 3500 kilogramiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, paredz Ceļu satiksmes noteikumi.

Sabiedrība Sākoties decembrim, Latviju klāj līdz 30 centimetriem dziļš sniegs

Decembra pirmajā rītā valsts centrālo un austrumu daļu klāj līdz 30 centimetriem (cm) bieza sniega kārta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sabiedrība Piesakoties brīvprātīgi VAD, iespējams saņemt lielāku atalgojumu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) atgādina, ka, piesakoties brīvprātīgi Valsts aizsardzības dienestā (VAD), iespējams izvēlēties, kur dienēt.

Sabiedrība Austrumu slimnīcas infektologi aicina reizi gadā veikt HIV testu

Atzīmējot HIV/AIDS dienu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Lasiet arī

Sabiedrība Līdaku nārsta platības uzlabošanai Burtnieku ezerā izpļauti ūdensaugi

Lai uzlabotu līdaku nārsta platību, Burtnieku ezerā izpļauti ūdensaugi.

Sabiedrība Kampaņā mudinās sabiedrību atbrīvoties pareizi no cigarešu izsmēķiem

Nākamnedēļ ceturtdien, 28.septembrī, SIA "Zaļā josta" kopā ar Rīgas domes un Vides izglītības fonda pārstāvjiem atklās kampaņu, kuras mērķis ir informēt sabiedrību par pareizu rīcību, izmetot cigarešu izsmēķus un tādējādi mazinot zemē nomesto izsmēķu apjomu.

Sabiedrība Sestdien dabas liegumā «Vecdaugava» notiks atvasaras siena talka

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) kopā ar biedrību "Vecdaugavieši" aicina ikvienu interesentu sestdien, 23.septembrī, plkst.11 piedalīties dabas atjaunošanas talkā Rīgā esošajā dabas liegumā "Vecdaugava", ziņo DAP Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.