• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rudens Putnu dienu pasākumi notiks arī Ķemeros, Salacgrīvā, Kolkā un Līgatnē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:23, 25.09.2023


Rudens Putnu dienu pasākumi notiks arī Ķemeros, Salacgrīvā, Kolkā un Līgatnē, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Ķemeru Nacionālā parka dabas centrs.


Foto: LETA

Rudenī tiek atzīmētas Eiropas Putnu vērošanas dienas, kad ikviens interesents un arī putnu vērošanas entuziasts tiek aicināti piedalīties īpašos pasākumos, vērojot un iepazīstot līdzās esošos putnus. 30.septembrī un 1.oktobrī arī DAP aicina lielus un mazus izbaudīt putnu vērošanas ekskursijas, izzinošas aktivitātes, digitālo putnu trasi Ķemeros, īpašu pārgājienu Kolkā, putnu klausīšanos un vērošanu Salacgrīvā un putnu barotavu darbnīcu Līgatnē.

Sestdien, 30.septembrī, Ķemeru Nacionālajā parkā no plkst.9 līdz 13 un no plkst.14 līdz 17 notiks putnu vērošanas ekskursijas ar ornitologu Dmitriju Boiko. Ekskursiju dalībnieki ar autobusu tiks nogādāti uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. Visas dienas garumā pie Ķemeru Nacionālā parka dabas centra Meža mājas būs iespēja veikt digitālo putnu trasi ar izlaušanās spēles elementiem.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā būs iespējams klausīties un vērot putnu dažādību. Plkst.10 no Salacgrīvas pludmales stāvlaukuma sāksies neliels pārgājiens kopā ar ornitologu Mārtiņu Plataci, lai divu stundu laikā iepazītu putnus piekrastes kāpu mežā, pakāptos "kalnā" un vērotu putnus Salacas grīvā un Salacgrīvas piekrastē.

Slīteres Nacionālajā parkā no plkst.10 līdz 13 varēs doties pārgājienā kopā ar biologu Ritvaru Rekmani pa Kolkas ciemu un ragu un iepazīt putnu daudzveidību vienā no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā. Šo vietu migrācijas laikā šķērso miljoniem putnu, kuri pavasarī migrē uz ligzdošanas vietām ziemeļos un rudenī ceļo atpakaļ uz dienvidiem. Tikšanās plkst.10 stāvlaukumā pie Kolkas luterāņu baznīcas.

Līgatnes dabas taku Bišu pļavā plkst.11-15 kopā ar putnu vērotāju un veterinārārstu Arno Klevinski varēs tuvāk iepazīt Līgatnes dabas takās dzīvojošās pūces, izmēģināt jauno interaktīvo spēli "Pūčuks". Pirmajām 50 ģimenēm vai draugu grupām būs iespēja izveidot savu putnu barotavu. Barotavas izgatavošanas laikā arī informēs, kad putnus vajag barot un kad labāk to nedarīt, ar ko piebarot un kādus gardumus putniem labāk piedāvāt.

Svētdien, 1.oktobrī, no plkst.10 līdz 14 Ķemeru Nacionālajā parkā pie Kaņiera ezera putnu torņa notiks putnu vērošana kopā ar biologu Viesturu Vintuli. Torņa pakājē būs iespēja piedalīties izzinošās aktivitātēs, spēlēs un uzdevumos kopā ar Ķemeru Nacionālā parka dabas centra darbiniekiem. Tikmēr pie Ķemeru Nacionālā parka dabas centra Meža mājas visu dienu ikviens varēs veikt digitālo putnu trasi ar izlaušanās spēles elementiem.

Rudenī notiekošās Putnu dienas ir daļa no starptautiskas iniciatīvas - 1993.gadā aizsāktās Eiropas Putnu vērošanas dienu tradīcijas jeb "EuroBirdwatch", ko organizē lielākā putnu aizsardzības organizācija pasaulē "BirdLife International". To Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība, kas ar sadarbības partneriem piedāvā plašu putnu vērošanas pasākumu loku.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība «BB ir proraška ka jv un progkomunisti»: soctīklos par ārlietu ministri (+VIDEO)

Baiba Braže tiek apsūdzēta kopējās Baltijas diplomātijas graušanā.

Sabiedrība Kamēr daļā Latvijas gaidāms negaiss, Austrumlatvijas mežos pieaug ugunsbīstamība

Šonakt un svētdien daļā Latvijas gaidāms pērkona negaiss, bet tikmēr valsts austrumos mežos ir augsta ugunsbīstamība, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognoze.

Sabiedrība Nākamgad Rīgā notiks Eiropas jauno zinātnieku saiets (+VIDEO)

Katru gadu nemainīgi četri pirmās vietas ieguvēji saņem 7000 eiro lielu naudas balvu.

Sabiedrība Saudzēsim Latvijas nēģus: līdz jūlijam makšķerēt aizliegts (+VIDEO)

Baltijas jūrā ietekošās upes ar to baseiniem ir nozīmīgākās nārstošanas vietas.

Lasiet arī