• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Liepājas Reģionālajā slimnīcā atjaunota glābējsilīte

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:37, 25.09.2023


Liepājas Reģionālajā slimnīcā atjaunota un turpina darboties glābējsilīte.


Foto: LETA

Glābējsilīte atrodas netālu no Liepājas Reģionālās slimnīcas darbinieku autostāvvietas, pietiekami diskrētā vietā, kur ikdienā netraucē pacientu un klientu plūsma. Pie glābējsilītes nav apsardzes vai novērošanas kameras.

Glābējsilīte Liepājas Reģionālajā slimnīcā tika atklāta 2010.gada 8.oktobrī. Kopš tās atvēršanas, glābējsilītē tika ievietoti trīs mazuļi.

Kopumā kopš 2009.gada Latvijā izveidotas astoņas glābējsilītes un izglābtas vairāk nekā 40 bērnu dzīvības. Glābējsilītes ir visos Latvijas reģionos. Glābējsilītei ir īpaši izveidotas, triecienizturīgas durtiņas, kuras atverot, bērnu var ielikt zīdaiņu gultiņā ar augstām malām. Kad pēc bērna ielikšanas tiek aizvērtas glābējsilītes durtiņas, nodaļas māsu postenī atskan audiālais (skaņas) un vizuālais (sarkanā trauksmes lampa) signāls.

Aizverot glābējsilītes durtiņas, no ārpuses tās vairs nevar atvērt līdz brīdim, kad māsu postenī durvis tiek atbloķētas. Pēc "trauksmes" signāla atskanēšanas apmēram 1-2 minūšu laikā pie glābējsilītes gultiņas ierodas medicīnas personāls. Bērnam tiek sniegta nepieciešamā medicīniskā aprūpe un par gadījumu tiek ziņots bāriņtiesai un policijai.

Lai mudinātu sievieti pārdomāt bērna atstāšanas lēmumu un meklēt citus situācijas risinājumus, pie katras glābējsilītes ir izvietota informācija mātei par to, kur visu diennakti iespējams zvanīt, lai saņemtu psiholoģisku un praktisku palīdzību.

Ja persona, kura ievietojusi bērnu glābējsilītē, pārdomā un vēlas bērnu paņemt atpakaļ, viņai ir jāvēršas bāriņtiesā neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks - dažas minūtes vai dažas nedēļas - ir pagājis kopš bērna ievietošanas glābējsilītē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Alūksnes pašvaldību brīdina par autobusu satiksmes pārtraukšanu

Netīrītu valsts nozīmes autoceļu dēļ SIA "Gulbenes autobuss" brīdinājusi Alūksnes novada pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu, informē pašvaldībā.

Sabiedrība Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi

Šonedēļ Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi. Tas ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi.

Sabiedrība ST: pienākums deputātiem vakcinēties neatbilst Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ceturtdien par neatbilstošām atzina normas, kuras kā priekšnoteikumu Saeimas deputāta dalībai Saeimas darbā noteica vakcinēšanos pret Covid-19.

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 17.martā

Krievijas parlamenta augstākā palāta ceturtdien apstiprināja 17 martu kā nākamo prezidenta vēlēšanu datumu.

Lasiet arī

Ekonomika Liepāja saņēma jaunu ražotni, jau pieteikušies ap 100 darba pretendentu (+VIDEO)

"Tas ir nozīmīgs solis ceļā uz 100% Eiropas piegādes ķēdi", - pauž zviedru saimnieki.

Sabiedrība Liepāja ir kļuvusi par NVO galvaspilsētu (+VIDEO)

Vienas dalīborganizācijas projekta idejas realizācijai paredzēta vairāk nekā 1 000 000 eiro liela finansējuma piesaiste.

Ekonomika Pusgada laikā Liepājā uzbūvēta moderna katlumāja (+VIDEO)

Valstspilsētā šobrīd ir šķeldas siltumavots.

Sabiedrība «Nevajag piesārņot mūsu vēsturisko mantojumu ar apšaubāmu arhitektūru» (+VIDEO)

Liepājā notiek emocionāla diskusija par Lietuvas uzņēmuma piedāvāto sanatorijas rekonstrukcijas projektu.