• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izsludina starptautisku konkursu uz LU rektora amatu. Kāda ir alga?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:36, 25.09.2023


Latvijas Universitāte (LU) ir izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amatu.


Foto: LETA

Pašlaik LU rektors ir Indriķis Muižnieks. Pirmo reizi viņu uz četru gadu termiņu par rektoru ievēlēja 2015.gada vasarā, bet 2019.gadā LU Satversmes sapulce viņu šajā amatā ievēlēja atkārtoti, taču balsojumu pavadīja neskaidrības par nodotajām balsīm, kas pārauga konfliktā ar toreizējo izglītības ministri Ilgu Šuplinksu, kā rezultātā valdība sākotnēji nobalsoja pret Muižnieka apstiprināšanu amatā. Muižnieks sāka tiesāties un panāca, ka 2020.gada martā Ministru kabinets viņu tomēr apstiprināja rektora amatā.

Savukārt Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā vēl pašlaik turpinās tiesvedība krimināllietā pret Muižnieku, kurā viņš tiek apsūdzēts par pabalstu iespējamu nelikumīgu izmaksu no darba aizejošajiem augstskolas darbiniekiem.

Jaunajā konkursā no LU rektora amata pretendentiem tiek sagaidīts zinātnes doktora grāds kādā no LU stratēģiskās specializācijas jomām, nevainojama reputācija, vadības pieredze augstākās izglītības un zinātnes jomā ne mazāk kā astoņi gadi, pieredze starptautisku stratēģisku partnerību veidošanā un attīstības vai pētniecības projektu vadībā, zinātnes vadības pieredze un sasniegumi zinātnē starptautiskā līmenī un privātā vai publiskā finansējuma piesaistes pieredze pētniecībā un inovācijās.

Tāpat no amata pretendentiem tiek prasīta izpratne par zinātnes universitātes darbību regulējošiem normatīvajiem aktiem, akadēmiskā darba pieredze (vēlēti akadēmiskie amati, studiju kursu sagatavošana un vadīšana, studiju programmu vadība u.tml.), pieredze augstākās izglītības institūcijas attīstības stratēģijas izstrādē un īstenošanā, izpratne par Eiropas izglītības telpas kvalitātes nodrošināšanas procesiem, komunikācijas un argumentācijas prasmes, orientācija uz attīstību un rezultātu sasniegšanu un pieredze pārmaiņu vadībā akadēmiskajā vidē.

Mēneša bruto atalgojums tiek piedāvāts no 11 935 eiro mēnesī. Muižnieka amatpersonas deklarācija par 2022.gadu liecināja, ka no LU viņš algā kopumā bija saņēmis 95 223 eiro.

LU rektora amata pretendenti konkursā var pieteikties līdz 26.oktobrim.

Pretendentiem jāiesniedz motivācijas vēstule, izvērtējot savu atbilsmi konkursa sludinājumā izvirzītajām izglītības, pieredzes un prasmju prasībām, apliecinājums par nevainojamu reputāciju, CV, vispārīgs redzējums par LU stratēģisko attīstību turpmākajos piecos gados, augstāko izglītību, pieredzi, prasmes un zināšanas apliecinošu dokumentu kopijas un zinātnisko publikāciju saraksts.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Alūksnes pašvaldību brīdina par autobusu satiksmes pārtraukšanu

Netīrītu valsts nozīmes autoceļu dēļ SIA "Gulbenes autobuss" brīdinājusi Alūksnes novada pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu, informē pašvaldībā.

Sabiedrība Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi

Šonedēļ Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi. Tas ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi.

Sabiedrība ST: pienākums deputātiem vakcinēties neatbilst Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ceturtdien par neatbilstošām atzina normas, kuras kā priekšnoteikumu Saeimas deputāta dalībai Saeimas darbā noteica vakcinēšanos pret Covid-19.

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 17.martā

Krievijas parlamenta augstākā palāta ceturtdien apstiprināja 17 martu kā nākamo prezidenta vēlēšanu datumu.

Lasiet arī

Sabiedrība Pedagogu algu stundas likme līdz 2025.gadam sasniegs 10,35 eiro

Pedagogu algas līdz 2025.gadam tiks celtas, sasniedzot stundas likmi 10,35 eiro, liecina Valsts kancelejas interneta mājaslapā pieejamais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Ekonomika Trešajā ceturksnī Latvijā pieauga vidējā bruto darba alga

Latvijā šogad trešajā ceturksnī vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1384 eiro, kas ir par 6,3% jeb 82 eiro vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Sabiedrība Aicina parakstīt iniciatīvu par atalgojuma atklāšanu valsts pārvaldē

Biedrība "Sabiedrība par atklātību Delna" aicina iedzīvotājus parakstīt iniciatīvu "Par atklātu algu valsts pārvaldē".