• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izsludina starptautisku konkursu uz LU rektora amatu. Kāda ir alga?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:36, 25.09.2023


Latvijas Universitāte (LU) ir izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amatu.


Foto: LETA

Pašlaik LU rektors ir Indriķis Muižnieks. Pirmo reizi viņu uz četru gadu termiņu par rektoru ievēlēja 2015.gada vasarā, bet 2019.gadā LU Satversmes sapulce viņu šajā amatā ievēlēja atkārtoti, taču balsojumu pavadīja neskaidrības par nodotajām balsīm, kas pārauga konfliktā ar toreizējo izglītības ministri Ilgu Šuplinksu, kā rezultātā valdība sākotnēji nobalsoja pret Muižnieka apstiprināšanu amatā. Muižnieks sāka tiesāties un panāca, ka 2020.gada martā Ministru kabinets viņu tomēr apstiprināja rektora amatā.

Savukārt Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā vēl pašlaik turpinās tiesvedība krimināllietā pret Muižnieku, kurā viņš tiek apsūdzēts par pabalstu iespējamu nelikumīgu izmaksu no darba aizejošajiem augstskolas darbiniekiem.

Jaunajā konkursā no LU rektora amata pretendentiem tiek sagaidīts zinātnes doktora grāds kādā no LU stratēģiskās specializācijas jomām, nevainojama reputācija, vadības pieredze augstākās izglītības un zinātnes jomā ne mazāk kā astoņi gadi, pieredze starptautisku stratēģisku partnerību veidošanā un attīstības vai pētniecības projektu vadībā, zinātnes vadības pieredze un sasniegumi zinātnē starptautiskā līmenī un privātā vai publiskā finansējuma piesaistes pieredze pētniecībā un inovācijās.

Tāpat no amata pretendentiem tiek prasīta izpratne par zinātnes universitātes darbību regulējošiem normatīvajiem aktiem, akadēmiskā darba pieredze (vēlēti akadēmiskie amati, studiju kursu sagatavošana un vadīšana, studiju programmu vadība u.tml.), pieredze augstākās izglītības institūcijas attīstības stratēģijas izstrādē un īstenošanā, izpratne par Eiropas izglītības telpas kvalitātes nodrošināšanas procesiem, komunikācijas un argumentācijas prasmes, orientācija uz attīstību un rezultātu sasniegšanu un pieredze pārmaiņu vadībā akadēmiskajā vidē.

Mēneša bruto atalgojums tiek piedāvāts no 11 935 eiro mēnesī. Muižnieka amatpersonas deklarācija par 2022.gadu liecināja, ka no LU viņš algā kopumā bija saņēmis 95 223 eiro.

LU rektora amata pretendenti konkursā var pieteikties līdz 26.oktobrim.

Pretendentiem jāiesniedz motivācijas vēstule, izvērtējot savu atbilsmi konkursa sludinājumā izvirzītajām izglītības, pieredzes un prasmju prasībām, apliecinājums par nevainojamu reputāciju, CV, vispārīgs redzējums par LU stratēģisko attīstību turpmākajos piecos gados, augstāko izglītību, pieredzi, prasmes un zināšanas apliecinošu dokumentu kopijas un zinātnisko publikāciju saraksts.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Šovasar Rīgā veiks līdz šim lielākos ielu remontdarbus

Šovasar Rīgā tiks veikti līdz šim lielākie ielu remontdarbi, šodien preses konferencē žurnālistiem solīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Sabiedrība Latvijā notiks psihoemocionālā atbalsta nometnes bērniem no Ukrainas

Latvijā notiks divas vasaras psihoemocionālā atbalsta nometnes 40 bērniem no Ukrainas, informēja labdarības organizācija "Ziedot.lv".

Sabiedrība Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē

Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē, un plānots, ka autovadītājiem dienas laikā būs pieejamas divas braukšanas joslas katrā virzienā, bet naktīs, kad satiksmes intensitāte ir mazāka, braukt varēs pa vienu no trim joslām.

Sabiedrība Austrumu slimnīcā aug smagas traumas guvušo pacientu skaits

Šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 13% palielinājies Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ar smagām traumām nonākušo pacientu skaits, informē slimnīca.

Lasiet arī

Ekonomika Arodbiedrības rosina noteikt minimālo algu 50% apmērā no vidējās mēneša algas

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rosina noteikt minimālo algu 50% apmērā no vidējās mēneša algas valstī.

Sabiedrība Perevoščikovs pērn nopelnījis 43 387 eiro

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pagājušajā gadā algā nopelnījis 43 387 eiro, kas ir par apmēram 17,28% mazāk nekā 2022.gadā, kad viņš saņēma 52 452 eiro, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība RTU rektora ienākumi pērn sasnieguši teju 170 000 eiro

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora Tāļa Juhnas ienākumi pērn sasnieguši 168 551 eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Kriminālziņas Bijušais Vienotības biroja vadītājs partijai pārmet aplokšņu algu maksāšanu

Bijušais partijas "Vienotība" biroja darbinieks Normunds Orleāns vērsies tiesībsargājošajās iestādēs, apgalvojot, ka politiskais spēks viņam un vēl vismaz desmit biroja darbiniekiem maksājis tā sauktās aplokšņu algas, vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".