• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Facebook» grupas izveidotājam piespriež cietumsodu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:37, 25.09.2023


Rīgas pilsētas tiesa nesen piespriedusi vairāku mēnešu cietumsodu sociālā tīkla "Facebook" tematiskās grupas "Kriminālā Latvija" krievu valodā izveidotājam un administratoram Jurijam Mihailovam.Sods gan faktiski ir izciests, jo tajā ieskaitīja pērn apcietinājumā pavadīto laiku.

Apsūdzētais izdarīja īstenoto noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu, kā arī veica darbības, kas vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

2021.gada 14.janvārī sociālās saziņas vietnē "Facebook" izveidoja publiski pieejamu grupu krievu valodā, kā tēmturi norādot - politika un cilvēktiesības.

Apsūdzētais kā grupas izveidotājs un administrators izplatīja informāciju par Krievijas bruņoto spēku izvērsto kara darbību Ukrainas teritorijā, slavinot un attaisnojot Krievijas veiktos noziegumus pret mieru un kara noziegumus, kā arī izdarīja darbības, kas vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu starp latviešiem, ukraiņiem un krieviem, kas turpmāk norādīta latviešu valodā.

2022.gada 24.februārī apsūdzētais veica ierakstu: "Skatos, tik daudz publikāciju par karu Ukrainā, Krievija sliktā. Un kur tad jūs, aizstāvji, visus astoņus gadus bijāt, kad viņi paši sevi bombardēja? Kur bija jūsu statusi "gribam mieru Ukrainā"?"

Turpinot savas noziedzīgās darbības, apsūdzētais 2022.gada 13.martā ierakstīja: "Vienkārša aptauja latviešiem, kuri sauc "Slava Ukrainai". Par ko slava. Ko tas nozīmē?".

Apsūdzētais arī kā grupas administrators atļāva publicēt un nedzēsa citas personas komentārus, kas pausti pie viņa ieraksta. Piemēram, 2022.gada 13.martā kāda persona publicēja sekojošu komentāru: "Vai tad kāds vēl šaubās, ka Slava Ukrainai - tas ir Hail Hitler? Cilvēki mēs esam nonākuši pie fašisma. Bet Putins ir malacis! Mums vajadzētu tādu kā Putins. Nu, metieties virsū."

Citā komentārā šī persona ierakstījusi: Kādi viņi varoņi? Savējie savējos nogalina! Un kāpēc astoņus gadus nogalināja bērnus, mātes, cilvēkus, jūs neskraidījāt ar karodziņiem? Tur karš ilgst visus astoņus gadus! Ukraiņi savējos arī nogalināja! Bet Odesā pirms astoņiem gadiem paši ukraiņi sadedzināja savus pilsoņus! Lūk tas ir fašisms! Bet jā šodien jūs esat dzīvi! Jums ir mierīgas debesis virs galvas - par to paldies Padomju Savienībai!!! Krieviem!!!"

Spriedumā minēti arī vairāki citi naidīgi ieraksti.

Tiesa vīrietim piemēroja brīvības atņemšanu uz 57 dienām. Soda laikā ieskaitīja aizturēšanā un apcietinājumā pavadīto laiku no 2022. gada 24. marta līdz 2022. gada 19.maijam. Par šādu sodu viņš bija vienojies ar prokuratūru.

Jau ziņots, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Valsts drošības dienests sāka desmitiem kriminālprocesus saistībā ar naida runu un aktivitātēm Krievijas ārpolitikas interešu atbalstam.

Mihailovam pēc aizturēšanas 25.martā pirmās instances tiesa piemēroja apcietinājumu.

Mihailova uzturētajai tematiskajai grupai bija vairāk nekā 25 000 sekotāju, turklāt tās saturs bija pieejams ikvienam "Facebook" lietotājam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Sabiedrība Rīgas ielās turpina likvidēt satiksmei bīstamās bedres

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Nosacītu brīvības atņemšanu aizstās ar probācijas uzraudzību

Valdība šodien atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, kas paredz atteikties no nosacītas brīvības atņemšanas piemērošanas, aizstājot to ar probācijas uzraudzību.

Sabiedrība Vīrieti soda par sievietes izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu

Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi sabiedriskos darbus vīrietim par sievietes ilgstošu izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu nolūkā panākt kopdzīves atjaunošanu, liecina publiski pieejamais spriedums.

Sabiedrība Latvijā ieviesīs bargākus sodus par genocīda un kara nozieguma attaisnošanu

Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijā deputāti šodien atbalstījuši grozījumus Krimināllikumā, kuri paredz bargāku sodu ieviešanu par genocīda un kara nozieguma attaisnošanu kā arī pret Latviju vērstu darbību.

Ekonomika «Latvijas propāna gāzi» soda par starptautisko sankciju pārkāpšanas mēģinājumu

Prokuratūra šogad kopš augusta piemērojusi naudas sodus diviem uzņēmējiem lietās par starptautisko sankciju pārkāpšanu vai mēģinājumu to darīt.