• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


322 000 eiro! Tik daudz dažādās kompensācijās ierēdņiem izmaksās valdības maiņa

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:40, 21.09.2023


Līdz ar valdības maiņu valsts dažādām kompensācijām plāno izmaksāt 321 971 eiro, liecina Valsts kancelejas sagatavotais rīkojuma projekts.


Foto: LETA

Tajā norādīta, ka saistībā ar Ministru kabineta maiņu un jaunās valdības izveidošanu Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz kompensāciju izmaksu vairākām bijušo ministru konsultatīvajām amatpersonām, kā arī parlamentārajiem sekretāriem.

Ekonomikas ministrijai nepieciešamais finansējums ir 45 462 eiro, tostarp kompensācijām par neizmantotajām atvaļinājuma dienām - 15 228 eiro, atlaišanas pabalstiem - 21 556 eiro, bet darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksām - 8678 eiro.

Iekšlietu ministrijai kompensāciju izmaksai nepieciešami 18 319 eiro, tostarp kompensācijām par neizmantotajām atvaļinājuma dienām - 5851 eiro, atlaišanas pabalstiem - 9000 eiro, bet darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksām - 3468 eiro.

Labklājības ministrijai kopumā nepieciešami 13 884 eiro, tostarp kompensācijām par neizmantotajām atvaļinājuma dienām - 5159 eiro, atlaišanas pabalstiem - 6075 eiro, bet darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksām - 2650 eiro.

Satiksmes ministrijai tiek prasīti 35 797 eiro, tostarp kompensācijām par neizmantotajām atvaļinājuma dienām - 8653 eiro, atlaišanas pabalstiem - 20 311 eiro, darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksām - 6833 eiro.

Kultūras ministrijai nepieciešami 47 449 eiro, tostarp kompensācijām par neizmantotajām atvaļinājuma dienām - 21 393 eiro, atlaišanas pabalstiem - 16 999 eiro, darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksām - 9057 eiro.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nepieciešami 25 042 eiro, no kuriem atlaišanas pabalstiem nepieciešami 20 262 eiro, bet darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām - 4780 eiro.

Veselības ministrijai prasa 43 498 eiro, no kuriem kompensācijām par neizmantotajām atvaļinājuma dienām - 11 315 eiro, atlaišanas pabalstiem - 23 880 eiro, bet darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksām - 8303 eiro.

Zemkopības ministrijai nepieciešami 35 526 eiro, Aizsardzības ministrijai - 33 414 eiro, bet Klimata un enerģētikas ministrijai - 23 580 eiro.

Izdevumus plānots segt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Valsts kancelejas pārstāve Santa Jirgensone, komentējot pašu ministru kompensācijas, aģentūrai LETA sacīja, ka Ministru kabineta loceklis, atstājot amatu, saņem atlaišanas pabalstu vienas mēnešalgas apmērā.

Pabalstu izmaksā mēneša laikā no dienas, kad attiecīgā amatpersona beigusi pildīt amata pienākumus, ja šī amatpersona sniegusi apliecinājumu, ka tā amata zaudēšanas brīdī nav Saeimas deputāts, mēneša laikā no dienas, kad noslēgusies amata pienākumu pildīšana, un nav apstiprināta par Ministru kabineta locekli, iecelta parlamentārā sekretāra amatā vai iestājusies Saeimas sastāvā.

Tāpat apliecinājumā jāapstiprina, ka pēc atbrīvošanas no ministra amata persona neturpina pildīt Valsts prezidenta padomnieka, Ministru kabineta locekļa konsultatīvās amatpersonas vai darbinieka pienākumus, un mēneša laikā pēc amata pienākumu pildīšanas nav uzsākusi Valsts prezidenta padomnieka, Ministru kabineta locekļa konsultatīvās amatpersonas vai darbinieka pienākumus.

Attiecīgi kompensāciju saņem tie aizejošās valdības ministri, kas iesnieguši minēto apliecinājumu.

Vai kāds no bijušajiem ministriem šādu apliecinājumu jau ir iesniedzis, Jirgensone nezināja teikt.

Kā ziņots, 15.septembrī Saeimas vairākums apstiprināja Evikas Siliņas (JV) vadīto Ministru kabinetu, kurā pārstāvēta "Jaunā vienotība" (JV), ZZS un "Progresīvie", savukārt JV iepriekšējie partneri - AS un Nacionālā apvienība - ir nonākuši opozīcijā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Alūksnes pašvaldību brīdina par autobusu satiksmes pārtraukšanu

Netīrītu valsts nozīmes autoceļu dēļ SIA "Gulbenes autobuss" brīdinājusi Alūksnes novada pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu, informē pašvaldībā.

Sabiedrība Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi

Šonedēļ Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi. Tas ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi.

Sabiedrība ST: pienākums deputātiem vakcinēties neatbilst Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ceturtdien par neatbilstošām atzina normas, kuras kā priekšnoteikumu Saeimas deputāta dalībai Saeimas darbā noteica vakcinēšanos pret Covid-19.

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 17.martā

Krievijas parlamenta augstākā palāta ceturtdien apstiprināja 17 martu kā nākamo prezidenta vēlēšanu datumu.