• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sestdien dabas liegumā «Vecdaugava» notiks atvasaras siena talka

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:47, 19.09.2023


Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) kopā ar biedrību "Vecdaugavieši" aicina ikvienu interesentu sestdien, 23.septembrī, plkst.11 piedalīties dabas atjaunošanas talkā Rīgā esošajā dabas liegumā "Vecdaugava", ziņo DAP Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.


Foto: LETA

Talkas galvenais uzdevums ir nopļautās zāles un siena novākšana no pļavas pirms tālāku apsaimniekošanu pārņems zirgi.

Sava dalība talkā jāpiesaka līdz 21.septembrim, aizpildot pieteikuma anketu "https://ej.uz/vecdaugavastalka".

Cimdi un darbarīki tiks nodrošināti. Pulcēšanās vieta ir Vecdaugavas ielas galā pie Alberta Šeibeļa stadiona. Pēc talkošanas ikvienam siena vācējam būs pieejama sātīga maltīte brīvā dabā.

Balandiņa atgādina, ka bioloģiski vērtīgo zālāju atjaunošanas darbi plašajā dabas liegumā pēc ilgāka pārtraukuma tika atkal atsākti 2016.gadā. Pēc katra gada darbiem, tostarp, talkošanas, situācija konkrētajās vietās acīmredzami uzlabojas, jo zālāji, kuri tiek regulāri ilgstoši un atbilstoši apsaimniekoti - ar zāles pļaušanu un savākšanu - krasi atšķiras no tiem, kuri vēl tikai gaida savu sakopšanu. Taču lieguma teritorija ir liela, ko ātri sakopt nav iespējams. Tādēļ gadu no gada DAP aicina brīvprātīgos iesaistīties talkošanas iniciatīvā un ar savu artavu sekmēt šo vērtīgo zālāju un dabas daudzveidības saglabāšanu šajā teritorijā.

Diemžēl pašlaik bioloģiski vērtīgo zālāju platības Latvijā ir kritiski samazinājušās. Lai saglabātu vērtīgos zālājus, kas ir daudzveidīga mājvieta lielai daļai sugu, ir nepieciešama šo zālāju regulāra apsaimniekošana. Turklāt, nopļautā zāle no pļavas obligāti ir jānovāc, jo pretējā gadījumā veidojas papildu barības vielas, un sāk dominēt augi, kas strauji izplatās un nomāc vērtīgajiem zālāju biotopiem raksturīgās sugas.

Dabas daudzveidības apdraudējums bija novērojams vēl pirms četriem gadiem vienā no dabas lieguma Vecdaugava pļavām, kas ilgāku laiku netika apsaimniekota. Laika gaitā minēto pļavu bija parņēmuši krūmāji un dažādas invazīvās sugas. Pēc pļavas sakopšanas situācija mainījās - katru gadu aizvien kuplākā skaitā tur uzzied armērijas, jumstiņu gladiolas un citi aizsargājamie augi.

Dabas liegums "Vecdaugava" ir "Natura 2000" teritorija Rīgas pilsētā. Lieguma platība - 233 hektāri ir nozīmīga klaju iekšzemes kāpu pļavu ar kāpsmildzeni un jūrmalas pļavu aizsardzības teritorija. Šī ir lielākā jūrmalas armērijas atradne Latvijā, kā arī nozīmīga putnu ligzdošanas vieta, kur konstatētas desmit Latvijā un Eiropā aizsargājamas putnu sugas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rinkēvičs devis ieteikumus Gruzijas prezidentei

Gruzijai ir jādara viss iespējamais, lai izpildītu Eiropas Savienības (ES) rekomendācijas un saņemtu kandidātvalsts statusu, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš šodien Rīgas pilī tikās ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili.

Sabiedrība Trešdien sāksies ūdens līmeņa atjaunošana Pļaviņu HES ūdenskrātuvē

Trešdien, 27.septembra pēcpusdienā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē sāksies pakāpeniska ūdens līmeņa atjaunošana, jo ir pabeigti hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontdarbi ūdenslīmeņa mainīgajā zonā, informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Sabiedrība Latvija piešķirs 100 000 eiro Marokas un Lībijas iedzīvotāju atbalstam

Latvija ar 100 000 eiro atbalstīs Marokas un Lībijas iedzīvotājus, kuri cietuši dabas izraisītajās katastrofās, otrdien lēma valdībā.

Sabiedrība Rīgā notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference

Rīgā 5.okotbrī un 6.oktobrī notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Lasiet arī

Izklaide Dabas muzejā notiks ikgadējā dāliju izstāde

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā šodien plkst.12 atklās izstādi "Dālijas 2023", kas tapusi sadarbībā ar biedrību "Latvijas dālijas", aģentūru LETA informēja muzejā.

Sabiedrība Kāpēc ir bīstami peldēties Latvijas karjeros (+VIDEO)

Izrakteņu ieguves procesā šīm ūdens tilpnēm veidojas izteikti mainīgs ūdens dziļums, skaidro eksperti.

Sabiedrība Latvijā veidos 76 jaunus dabas liegumus

Latvijā tiks izveidoti 76 jauni dabas liegumi, paredz saskaņošanai nodotais Ministru kabineta noteikumu projekts "Noteikumi par dabas liegumiem".

Sabiedrība Eiropas Savienības mitrājos medībās aizliegta svina skrošu izmantošana

Izlemts, ka svina skrošu munīcijas izmantošana mitrājos visās 27 Eiropas Savienības valstīs, kā arī Islandē, Norvēģijā un Lihtenšteinā ir aizliegta. Aplēsts, ka tādējādi ik gadu no smagas saindēšanās un no nāves tiks izglābts aptuveni viens miljons ūdensputnu. Tā portālam VS.lv ziņo Latvijas Ornitoloģijas biedrība.