• Aleksejs,
  • Aleksis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sestdien dabas liegumā «Vecdaugava» notiks atvasaras siena talka

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:47, 19.09.2023


Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) kopā ar biedrību "Vecdaugavieši" aicina ikvienu interesentu sestdien, 23.septembrī, plkst.11 piedalīties dabas atjaunošanas talkā Rīgā esošajā dabas liegumā "Vecdaugava", ziņo DAP Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.


Foto: LETA

Talkas galvenais uzdevums ir nopļautās zāles un siena novākšana no pļavas pirms tālāku apsaimniekošanu pārņems zirgi.

Sava dalība talkā jāpiesaka līdz 21.septembrim, aizpildot pieteikuma anketu "https://ej.uz/vecdaugavastalka".

Cimdi un darbarīki tiks nodrošināti. Pulcēšanās vieta ir Vecdaugavas ielas galā pie Alberta Šeibeļa stadiona. Pēc talkošanas ikvienam siena vācējam būs pieejama sātīga maltīte brīvā dabā.

Balandiņa atgādina, ka bioloģiski vērtīgo zālāju atjaunošanas darbi plašajā dabas liegumā pēc ilgāka pārtraukuma tika atkal atsākti 2016.gadā. Pēc katra gada darbiem, tostarp, talkošanas, situācija konkrētajās vietās acīmredzami uzlabojas, jo zālāji, kuri tiek regulāri ilgstoši un atbilstoši apsaimniekoti - ar zāles pļaušanu un savākšanu - krasi atšķiras no tiem, kuri vēl tikai gaida savu sakopšanu. Taču lieguma teritorija ir liela, ko ātri sakopt nav iespējams. Tādēļ gadu no gada DAP aicina brīvprātīgos iesaistīties talkošanas iniciatīvā un ar savu artavu sekmēt šo vērtīgo zālāju un dabas daudzveidības saglabāšanu šajā teritorijā.

Diemžēl pašlaik bioloģiski vērtīgo zālāju platības Latvijā ir kritiski samazinājušās. Lai saglabātu vērtīgos zālājus, kas ir daudzveidīga mājvieta lielai daļai sugu, ir nepieciešama šo zālāju regulāra apsaimniekošana. Turklāt, nopļautā zāle no pļavas obligāti ir jānovāc, jo pretējā gadījumā veidojas papildu barības vielas, un sāk dominēt augi, kas strauji izplatās un nomāc vērtīgajiem zālāju biotopiem raksturīgās sugas.

Dabas daudzveidības apdraudējums bija novērojams vēl pirms četriem gadiem vienā no dabas lieguma Vecdaugava pļavām, kas ilgāku laiku netika apsaimniekota. Laika gaitā minēto pļavu bija parņēmuši krūmāji un dažādas invazīvās sugas. Pēc pļavas sakopšanas situācija mainījās - katru gadu aizvien kuplākā skaitā tur uzzied armērijas, jumstiņu gladiolas un citi aizsargājamie augi.

Dabas liegums "Vecdaugava" ir "Natura 2000" teritorija Rīgas pilsētā. Lieguma platība - 233 hektāri ir nozīmīga klaju iekšzemes kāpu pļavu ar kāpsmildzeni un jūrmalas pļavu aizsardzības teritorija. Šī ir lielākā jūrmalas armērijas atradne Latvijā, kā arī nozīmīga putnu ligzdošanas vieta, kur konstatētas desmit Latvijā un Eiropā aizsargājamas putnu sugas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība No krievu valodas apguves atteikušies teju 3000 pamatskolēnu

No krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves atteikušies 2838 4.-9.klašu skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.

Sabiedrība Darbs pāri okeānam: ko simts latviešu jauniešu redzēja Amerikā (+VIDEO)

"Cilvēki ir ekspresīvi, atvērti", - pauž mūsu jaunieši.

Sabiedrība Vai Mamikins bija ciemos «mīļajā Latvijā»: viedokļi dalās (+VIDEO)

Sabiedrība ir satraukta par valsts drošības spēku impotenci.

Sabiedrība Abu Meri: bezrecepšu zāļu cenas jaunā reforma neskar

Veselības ministrija (VM) varētu apsvērt izmaiņas arī bezrecepšu zāļu uzcenojumos, taču tas noteikti nenotiks tuvākajā laikā, trešdien intervijā TV3 stāstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Lasiet arī

Sabiedrība Valmieras pašvaldība mežu sargās rūpīgāk (+VIDEO)

50% jeb vairāk nekā 147 000 ha no novada teritorijas aizņem mežu platības.

Sabiedrība Lielajā Baltezerā centīsies traucēt kormorānu ligzdošanai

Lielajā Baltezerā iecerēts traucēt kormorānu ligzdošanai uz salām, tuvējās pašvaldības informējusi Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Interesanti fakti Durbes ligzdas jauno jūras ērgli sauks Hugo

Durbes ligzdas jauno jūras ērgli sauks Hugo, noskaidrots Latvijas Dabas fonda (LDF) rīkotajā aptaujā. Aptaujā piedalījās 1732 cilvēki, un ar 556 balsīm uzvarējis vārds Hugo.

Sabiedrība Aicina dot vārdu Durbes ligzdas jaunajam jūras ērglim

Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina dot vārdu Durbes ligzdas jaunajam jūras ērglim, kas pagaidām tiek dēvēts par H kungu, liecina LDF tviterī publiskotais aicinājums.