• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavpilī par 1 miljonu eiro tiek atjaunots Forštates kultūras centrs (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 13:21, 19.09.2023


Valstspilsēta aktivizējas apkaimju iedzīvotāji un šī ir vieta, kur viņi varētu sanākt kopā un sadarboties.


Ēkas pašreizējais stāvoklis neliecina par tās augsto mērķi.

Daugavpilī turpinās darbs pie sabiedriski nozīmīgu ēku infrastruktūras sakārtošanas. Tuvākajā laikā pašvaldība sāks īstenot Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda apstiprināto projektu “Energoefektivitātes un infrastruktūras uzlabošana Daugavpils valstspilsētas pašvaldības ēkā Vidzemes ielā 41A”, tādējādi sperot soli Forštates kultūras nama renovācijas virzienā. Attiecīgs lēmums pieņemts Domes kārtējā sēdē.

Projektā paredzēti būvdarbi, kas veicinās ēkas energoefektivitāti: ārsienu siltināšana, bēniņu pārseguma un jumta siltināšana, cokola un grīdas siltināšana, pagraba pārseguma siltināšana, logu, ārdurvju un lūku nomaiņa, apkures sistēmas rekonstrukcija, ventilācijas sistēmas uzstādīšana, apgaismojuma nomaiņa pret LED gaismekļiem. Tā rezultātā objekta energoefektivitāte uzlabosies vismaz par 30%, kas ir ārkārtīgi būtiski, ņemot vērā pēdējos gados strauji pieaugušās energoresursu cenas un 950 m2 plašās ēkas uzturēšanas izmaksas. Plānots pārbūvēt arī ūdensvada un kanalizācijas tīklus, veikt iekšējos apdares darbus un labiekārtot piegulošo teritoriju.

Pašvaldībā strādā arī pie tā, lai renovētās telpas varētu daļēji izmantot veselības aprūpes un veicināšanas pakalpojumu sniegšanai.

Forštates kultūras nams jau šobrīd ir apkaimes nozīmīga kultūrtelpa. Ēkas un tai piegulošās teritorijas sakārtošana ļautu būtiski paplašināt iedzīvotājiem sniedzamo pakalpojumu klāstu un bagātināt viņu ikdienu.

Vienības Nama vadītāja p.i.Diāna Soldāne stāsta: “Mēs redzam, ka šeit ir nepieciešams veidot kultūras saturu, lai tuvāko apkaimju cilvēkiem nodrošinātu pasākumus. Bet nākotnē, modernizējot šo ēku, pielāgojot telpas, veicinot to pieejamību, sadarbībā ar dažadām sabiedriskajām organizācijām mēs varam veidot un dažādot saturu, kas būtu piemērots daudzveidīgām mērķauditorijām. Vairākas sabiedriskās organizācijas arī ir izteikušas vēlmi rīkot šeit dažādus pasākumus. Šobrīd ļoti būtiski ir arī tas, ka Daugavpilī aktivizējas apkaimju iedzīvotāji un šī ir vieta, kur viņi varētu sanākt kopā un sadarboties dažādu ideju īstenošanai. Forštates kultūras nams varētu kļūt par pirmo šādu vietu, kas ir gan kultūras satura nodrošinātājs, gan veicina sadarbību sabiedrības ietvaros, gan arī palīdz nostiprināt dažādas aktivitātes tieši apkaimju kontekstā.”

Paredzēts, ka projekta kopējās izmaksas varētu sasniegt aptuveni 1,02 miljoni euro ar PVN, no tiem Atveseļošanas fonda finansējums tiek lēsts aptuveni 428 000 euro apmērā.

“Ēka nav labā stāvoklī, un, neveicot nekādus darbus, varam nonākt pie situācijas, ka mums kļūs par vienu vidi degradējošo ēku vairāk. Ir izteikts arī viedoklis par veselības veicināšanas pasākumu iespējamību šajā ēkā. Pirmšķietami, šajā mājā ir telpas, kur to varētu nodrošināt. Un, protams, ir svarīgi, ka tas ir cilvēku komunikācijas centrs apkaimē. Apkaime nav maza. Ir arī laba autobusu satiksme ar Mežciema apkaimi. Ideja rīkot šeit daudzfunkscionālu kultūras centru būtu atbalstāma. Tiks meklēti arī citi risinājumi apdares darbu un piegulošās teritorijas sakārtošanai nepieciešamā finansējuma peisaistīšanai,”- pamatojot projekta īstenošanas nepieciešamību, pauž Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks, Saimniecības un attīstības komitejas loceklis Valērijs Kononovs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Starptautiskā Krimināltiesa izdod Sergeja Šoigu aresta orderi

Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) izdevusi Krievijas ģenerālštāba priekšnieka Valērija Gerasimova un bijušā aizsardzības ministra Sergeja Šoigu aresta orderus, otrdien pavēstīja SKT.

Sabiedrība Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā konstatēts 23 mežacūkām

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 23 mežacūkām, kamēr nedēļu iepriekš saslimšana tika konstatēta 20 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Sabiedrība Rail Baltica būvniekiem plāno samaksāt no valsts budžeta 33,3 miljonus eiro

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" abu starptautisko staciju būvniekiem esošo saistību izpildei Satiksmes ministrija (SM) plāno piesaistīt valsts budžeta līdzekļus 33,306 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina SM saskaņošanai virzītais informatīvais ziņojums par "Rail Baltica" starptautisko pasažieru staciju un infrastruktūras būvdarbiem.

Sabiedrība Vili Krištopanu Saeimā aizstās viņa palīdze Ilze Stobova

Daugavpils pašvaldības izpilddirektorei Sabīnei Šņepstei (LPV) atsakoties no potenciālā Saeimas deputāta mandāta, nākamā sarakstā ir Ilze Stobova, kura to pieņems.

Lasiet arī

Kultūra Valstspilsēta Daugavpils veicina slāvu kultūras attīstību (+VIDEO)

Vietējās varas iestādes iesaista sabiedriskās organizācijas.

Sabiedrība Daugavpils lūdz neaizliegt preču iegādi no Krievijas

Daugavpils dome aizliegumā iepirkt Baltkrievijas un Krievijas preces, ko pašlaik skata parlamentārieši, aicina neiekļaut sabiedriskā transporta rezerves daļas, informēja pašvaldībā.

Sabiedrība Daugavpilī tiks atjaunota Svētā Pētera katoļu baznīca (+VIDEO)

Apbūves komplekss ir unikāls objekts pilsētas vēsturiskajā daļā.

Sabiedrība Kā Daugavpils palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Daugavpilī ir vairāk nekā 9 tūkstoši cilvēku ar invaliditāti.